21 Ekim'de Okurlarıyla Buluşacak Emrah Serbes'in Yeni Romanı 'Müptezeller'den Tadımlık

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Emrah Serbes'in uzun süredir beklenen yeni romanı Müptezeller 21 Ekim'de okurla buluşuyor. Serbes'in kaybeden delikanlıları, dünyaya katlanamayanları, alkolikleri ve berduşları anlattığı Müptezeller'den tadımlık bir bölüm yayımlandı. 

Yazar Emrah Serbes, son romanı "Deliduman"ın 2 yıl ardından 6. ve yeni kitabı "Müptezeller" ile okurla buluşmaya hazırlanıyor.

İletişim Yayınları'nın okurla buluşturacağı romanda, kaybeden delikanlıların, dünyaya katlanamayanların, alkoliklerin, berduşların hikayeleri anlatılıyor.

Romanın kapak illüstrasyonu Berat Pekmezci'ye ait...

Arka kapaktan: Zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler...

Serbes yeni romanında uğultuların, yoksunluğun ve lime lime, ufalanarak kaybeden delikanlıların hikayesini anlatırken, "yeraltının karın gurultusunu, belalı bir gündüze sarılan cuaraları" okura taşıyor ve ekliyor: "Yaz biter, güz biter, hep kış gelir."

Üzülme baba," dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "Ona üzülmüyorum ki ben," dedi babam. "Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon gibi. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık.

Kitaptan tadımlık bir bölüm sizlerle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir