21 Ekim'de Okurlarıyla Buluşacak Emrah Serbes'in Yeni Romanı 'Müptezeller'den Tadımlık

 > -

Emrah Serbes'in uzun süredir beklenen yeni romanı Müptezeller 21 Ekim'de okurla buluşuyor. Serbes'in kaybeden delikanlıları, dünyaya katlanamayanları, alkolikleri ve berduşları anlattığı Müptezeller'den tadımlık bir bölüm yayımlandı. 

Yazar Emrah Serbes, son romanı "Deliduman"ın 2 yıl ardından 6. ve yeni kitabı "Müptezeller" ile okurla buluşmaya hazırlanıyor.

İletişim Yayınları'nın okurla buluşturacağı romanda, kaybeden delikanlıların, dünyaya katlanamayanların, alkoliklerin, berduşların hikayeleri anlatılıyor.

Romanın kapak illüstrasyonu Berat Pekmezci'ye ait...

Arka kapaktan: Zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler...

Serbes yeni romanında uğultuların, yoksunluğun ve lime lime, ufalanarak kaybeden delikanlıların hikayesini anlatırken, "yeraltının karın gurultusunu, belalı bir gündüze sarılan cuaraları" okura taşıyor ve ekliyor: "Yaz biter, güz biter, hep kış gelir."

Üzülme baba," dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "Ona üzülmüyorum ki ben," dedi babam. "Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon gibi. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık.

Kitaptan tadımlık bir bölüm sizlerle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okan191

Bu adamı sevmiyorum. Kalemini sevmiyorum. Edebiyatını (edebiyat falan yok gerçi bunda) sevmiyorum. Sapkınlık kadar fazla olan kendini beğenmişliğini sevmiyorum. Bazıları bana katılacak bazıları karşı çıkacaktır ama az buçuk yazmaktan, edebiyattan, bu işlerden anlıyorsam, bu adam öyle iyi bir adam, iyi bir yazar değil. Bir programa konuk olduğunda şöyle demişti gözlerindeki saçma bir öfkeyle "Doktor değiliz ama bizim de hastamız çok..." O yüzündeki ifadeyi, söylenmemiş bir şeyi ilk kez söyler gibi havasını, o nefret dolu halini, kendini bir .ok sanışını hiç unutmayacağım. Vesselam, sevmiyorum, sevmeyeceğim.

remzi-caliskan

daym

etbeyin

hani yazmıyodun olum sen çocuklar ölürken?

sw-.357-magnum

argadaaaaaşşşş Behzat Ç. bekliyom ben

saykoloji

Elinize sağlık efem. Bu aradaa... Ehm... Öhöm!!! Affedersiniz, Behzat Ç. nasıl gidiyor? Gidiyor di mi? Yok di mi bir sıkıntı?!?

dindaryumurta

lan kaptırdım kendimi transit gidiyorum.

m.-dursun

“Biz Cine 5’i şifreli izleyip otuz bir çekerken, bize ahlak dersi verenler çoluğa çocuğa tecavüz etmiş haberimiz yok. Biz bakkaldan gofret çaldık diye yirmi senedir vicdan azabı çekerken, adamlar koşan atların nalını çalmış haberimiz yok. Ben dört buçuk milyon dolar çalsam, benim babam da karakola gelirdi. Polisleri görevden almaya değil, beni dövmeye gelirdi. Ama gelemez. Çünkü elli yaşında öldü. Kaldırıldığı devlet hastanesinde yeterli teçhizat olmadığı için Bursa’ya sevk edilirken ambulansta öldü. Çünkü o hastaneye teçhizat alınması için kullanılması gereken paraları çaldılar. Onlar babalarının nüfusuyla çalarken biz babamızı mezara koyduk. İşte cezaevlerinde yatanlar değil bunlardır gerçek hırsızlar! Sadece para pul mevzusu da değil konu. Türkiye’nin ruhunu çaldılar. Ruh hırsızları! Hatıra hırsızları! At hırsızları! Kuş hırsızları! ‘Koduğumun’ hırsızları! Üçüncü köprünün adını da Bilal Erdoğan köprüsü koyun...” Emrah Serbes

taylan

bu kitabı okuyunca torbacının yolunu tutacak adamlar tanıyorum.

ozan_asan

Müptezel deyince Kolpaçino geliyor aklıma.

umit-turkkan

Emrah Serbest okuduğunu nasıl mı anlarsın bittiğinde ah be dersin :)

alpagut34

BİLMİYORDUM ŞUANA KADAR BU KİTABI AMA ŞUAN SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM...

sevgiliyagmur

Şşşş, sevgili baloncummmm =))

eidola

kaptırmış ne güzel okuyordum lan!

meleenk

Son iki şafak sayar gibi bekledik kendisini.

Görüş Bildir