20 Sene Sonraki Mal Varlığını Söylüyoruz!

109PAYLAŞIM

Hayat ne getirir bilinmez ama bazı ufak ipuçları gelecek hakkında fikir verebilir. 20 sene sonra nelere sahip olacağını merak ediyorsan seni hemen şöyle aşağıya alalım. Soruları cevapla, muhtemel mal varlığını öğren!

1. Hangi cinsiyetten hoşlandığın ile başlayalım...

Kadın
Erkek

2. Mal varlığı denince akla ilk araba gelir. Peki senin araban var mı?

Evet var.
Hayır yok.
Var ama pek memnun değilim.

3. Bir mağazaya girdin ve uzun zamandır almak istediğin bir kıyafeti gördün. Yarın yüzde 50 indirime girecek ama istediğin bedenden tek bir tane kalmış. Ne yaparsın?

Risk alır, indirimi beklerim.
Beklemem, hemen alırım.
O anki moduma göre değişir.

4. Peki özel bir günde güzel bir yemek için şık bir restorandasın. Sipariş vermeden önce menüden yemeklerin fiyatlarına bakar mısın?

Şöyle bir göz atarım.
Hiç işim olmaz.
Dikkatlice incelerim.

5. Bunlardan hangisine harcama yaparken paraya acımazsın?

Kıyafet
Yiyecek
Alkol
Eğlence
Taksi
Tatil

6. Büyük ikramiye sana isabet etse ne yaparsın peki? Lütfen dürüstçe cevap ver!

Bir daha kimse yüzümü göremez.
Kimseye çaktırmam.
Sadece ailemin haberi olur.
Akrabalar ve arkadaşlardan ihtiyacı olanlara bir kısmını dağıtırım.
Yatırım yaparım.
Bir kısmını hayır işleri için bağışlarım.

7. Ne sıklıkla dışarıda yemek yediğini öğrenebilir miyiz?

8. Kariyer basamaklarında yükselmek için...?

Her şeyi yaparım.
Umrumda olmaz.
Elimden geldiği kadar.

9. Cevap vermeden önce biraz düşün. Eline yüklü bir miktar para geçse nasıl değerlendirirsin?

Gayrimenkul alırım.
Borsada oynarım.
Faize koyarım.
Döviz alırım.
İş kurarım.
Yer, içer, gezer, keyfini sürerim.

10. Son olarak; para senin zihninde aşağıdakilerden hangi resmi çağrıştırıyor?

Bugün neyin varsa onlar olacak!

Üzgünüm, 20 yıl sonraki mal varlığın pek iç açıcı görünmüyor. 20 yıl sonra bugün neyin varsa onlar olacak! Hatta sahip oldukların bir miktar gerileyebilir bile. Para ile olan ilişkini tekrar gözden geçirmende fayda var!

Sadece 1 araban olacak!

Geleceğin çok parlak değil. 20 yıl sonra sadece 1 araban olacak! Parayı yönetmeyi, onu değerlendirmeyi ve idare etmeyi öğrenmen lazım. Biraz daha çabalarsan mal varlığını artırabilirsin ama hırsının kurbanı olup zaman zaman elindekiyle yetinmeyi bilmezsen sahip oldukların da uçup gidebilir!

Sadece 1 evin olacak!

Durumun çok kötü değil ama çok parlak da sayılmaz. 20 yıl sonra sadece 1 evin olacak! En azından başını sokacak bir eve sahip olacaksın ama çok rahat bir yaşam da süremeyecek gibisin. Daha doğru kararlar alıp daha azimli olursan elindekileri artırabilirsin de. Yine de bu devirde ev sahibi olmak mühim.

Evin ve araban olacak!

Durumun fena değil. 20 yıl sonra evin ve araban olacak! Ne çok lüks bir hayat sürecek ne de geçim sıkıntısı çekecek gibi görünüyorsun. Pek çokları için bir hayal, bir kısım insan için ise çok ufak bir mal varlığı gibi görünebilir ama paraya bakışındaki perspektifi değiştirirsen üzerine koyman da mümkün görünüyor.

Evin, araban, yazlığın ve bankada bir miktar paran olacak!

Durumun oldukça iyi görünüyor. 20 yıl sonra evin, araban, yazlığın ve bankada bir miktar paran olacak! İnsan daha ne ister ki? Paraya yaklaşımın, onu yönetme kabiliyetin ve anlam verme şeklin oldukça başarılı görünüyor. Hırslarının kurbanı olmadan bu bakış açısıyla yoluna devam edersen rahat bir gelecek seni bekliyor olacak.

Evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak!

Tebrikler, görünen oldukça iyi. 20 yıl sonra evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak! Tahminlerimiz tutarsa gelecek yıllar senin adına oldukça iyi geçecek ve sahip oldukların oldukça rahat ve lüks içinde bir hayat sürmene yetecek de artacak bile. Geleceğin oldukça parlak, bu şekilde devam edersen sahip olacaklarının sınırı pek yok gibi.

Sayamayacağım kadar çok paran olacak!

Bravo! 20 yıl sonra evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak! Tahminlerimize göre sen sahip olunabileceklerin en fazlasına sahip olacak gibi görünüyorsun. Gelecek yıllar senin için ekonomik anlamda harika geçecek ve mal varlığın günden güne büyük bir hızla büyüyecek. Senin için sınırlar söz konusu değil. Yolun da önün de sonuna kadar açık. Senin mar varlığının özeti: Satın alınabilecek her şey!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
j8qcx

Bravo! 20 yıl sonra evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak! Tahminlerimize göre sen sahip olunabileceklerin en fazlasına sahip olacak gibi görünüyorsun. Gelecek yıllar senin için ekonomik anlamda harika geçecek ve mal varlığın günden güne büyük bir hızla büyüyecek. Senin için sınırlar söz konusu değil. Yolun da önün de sonuna kadar açık. Senin mar varlığının özeti: Satın alınabilecek her şey! not: 3.sorunun cevabı bu tür tuzaklara düşmem hiç almam almayın derim son kalan üründe kesin bi bokluk vardır

ogedaymerve

3e samimi cevap veriyorum, beğendiğim ürün yarın indirime girecekse şimdi alırım riske atmam, ama ertesi gün de iade edip paramı alır sonra indirimli olarak tekrar satın alırım 🤭

_kprnibrhim

bu arkadaşı ekonomi bakanı yapın ülkeyi kurtarsın :D

ogedaymerve

hahaha cok hosuma gitti cok onure oldum teşekkürler :D

tipik-biri

(3 için) Dürüstçe cevap veriyorum; o bir tane ürünü alır en en en ücra köşeye saklar sessizce ayrılırım. Bir sonraki günde gider alırım. Bence yanlış bir düşünce değil. Sadece gerçeğin yönlendirmeyle şekillendirilmiş ve oluşturulmuş hali. %100 gerçek, somut

panik-anne

Durumun oldukça iyi görünüyor. 20 yıl sonra evin, araban, yazlığın ve bankada bir miktar paran olacak!...hayaller bu.... emeklilik yaşımı beklerken sigortasız olarak bir firmada kölelik yapmaya devam edip,kızımın büyüdüğünü nasıl ki fotoğraf ve videolarda gördüysem torunlarımı da fotograf ve videolarda görüp hala kira ödeyip, hala sağlıksız beslenip,kalp krizi geçirip ölmeyi beklicem...hayatta bu...

karbey77

Evin, araban, yazlığın ve bankada bir miktar paran olacak! eyvallah... suanda var Allaha sükür.... olmayanlara, calisip hakedenlere de versin mevlam... helalinden, alin teriyle

Görüş Bildir