Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

20'li Yaşlarda Aile Evinden Ayrılmanın İnsana Kazandırdığı 14 Benzersiz Özellik

 > -

Başlarda hem biraz sıkıntılı, hem de heyecan vericidir aile evinden ayrılmak... Fakat bu ayrılığa alışmaya başladığınızda şu tarz muhteşem özellikler de kazanmaz değilsiniz a dostlar:

1. Alacağınız her karar için onların onayına ihtiyaç duymamaya başlarsınız. Artık hayatınızdaki en büyük otorite sizsinizdir.

2. İstediğiniz her şeyin ayağınıza kadar gelmesi artık söz konusu değildir. Yaşamak için kendi işlerinizi halletmeyi öğrenirsiniz.

3. Hakkınız olan bir şeyi alamadığınızda onların kanatları altına sığınmak artık bir çözüm değildir. Kendi hakkınızı kendiniz savunmak durumunda kalırsınız.

4. Dışardaki kimsenin size koşulsuz sevgi duymadığını fark eder; daha iyi bir insan olmak için çaba sarf edersiniz.

5. Kendi geçiminizi sağlamak için bazı şeyleri yapmak, bazı insanlara katlanmak zorunda olduğunuzu anlarsınız.

6. Eskiden tüm sıkıntılarınızı onların halletmesini beklerken, artık onları mutsuz etmemek için sözünü bile etmez; kendi başınıza çözmeye çalışırsınız.

7. Bir yetişkin olmanın ne demek olduğunu anladıkça, kendinizi onların yerine koymayı ve onlara karşı daha anlayışlı olmayı öğrenirsiniz.

8. Gelecek hakkında çok daha fazla düşünmeye ve kaygılanmaya başlarsınız. Bu da daha hırslı ve planlı bir hayat yaşamanızı sağlar.

9. Her şeyi kendi başınıza halledebildiğinizi ve her şeyin yolunda gittiğini gördükçe kendinize olan güveniniz artar.

10. Hatalarınızla tek başınıza yüzleşmeyi ve onları tekrarlamamak için gayret göstermeyi öğrenirsiniz.

11. Sizi koşulsuz seven insanların varlığının ne kadar değerli olduğunu anlamaya başlarsınız.

12. Kendinize, onların sizinle gurur duymalarını sağlayacak bir hayat kurmak için çaba sarf edersiniz.

13. Onların zamanında söyledikleri ya da yaptıkları şeyleri neden söylediklerini ya da yaptıklarını çok daha iyi anlamaya başlarsınız.

14. Ve son olarak onlarla birlikte yaşarken aslında ne kadar da rahat ve tasasız bir yaşantınız olduğunu fark edersiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

20 den sonra aile bitiyo abi. pratiği geçtim kağıtta bitiyo. imkanın varsa ev değiştir. benim bir evladım olsa 20 den sonra ismimle hitap etmesini isterim. herifler yaşlılığımda beni baksın diyor. ne bakıcak ulan 60 ına gelmişsin. sık kafana 2 loba çaprazdan. tam dağıtsın lobları. 1 saniye sonra topraktan farkın yok. sende kurtul başkalarıda

corpse-bride

ben sevıyorum ya yalnız felansın ama kafa rahat yemek yapma sorunu olmasa hersey super

erdemeren

Eeeeen geç üniversitede evden kesin ayrılıcan yoksa ilerde babalara gelirsin

onur-turgut

Sonuçta sonsuza kadar annenin dizinin dibinde oturmayacaksın bunun için üniversite seçerken ailenizde uzak olan yerleri seçmelisiniz ki gerçek hayat için deneme sürüşüne çıkmış olasınız.

ozlem-karakaya2

bnde 18de ayrıldım

Görüş Bildir