2 Yaşındaki Bir Kız Çocuğunun Oyuncak Dükkanındaki Görevliye Verdiği Irkçılık Dersi

35bPAYLAŞIM

Lazımlık kullanmaya geçtiği için annesi küçük Sophia'ya bir hediye almak istedi. Fakat gittikleri oyuncakçıda kasiyer Sophie'ye dönüp dedi ki “Bu bebeği istediğinden emin misin tatlım?"

Hikayenin geri kalanını annesi Facebook hesabında paylaştı ve 500.000'e yakın beğeni aldı. Sizler için Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/girl-pick-out-...

ABD'nin South Carolina eyaletinde yaşayan Sophia Benner sadece 2 yaşında. Büyüyünce doktor olmak istiyor.

Sophia çok yakın zamanda lazımlık kullanmaya geçtiği için annesi Brandi ona bir hediye almak için oyuncakçıya götürdü.

Sophie'nin bir doktor bebek seçmiş olmasına şaşırmadık elbette değil mi? Bundan sonrasında olanları Sophia'nın annesi Brandi kendi sosyal medya hesabından anlatıyor...

"Kasada ödeme yaptığımız sırada, kasiyer Sophia'ya bir doğum günü partisine mi gittiğini sordu. İkimiz de ona boş boş baktık. Sonra da elindeki bebeği göstererek bu bebeği bir arkadaşı için mi aldığını sordu."

"Sophia hala anlamamış gibi bakıyordu ve ben de kasiyere Sophie'nin artık lazımlık kullandığı için bunun ona bir hediye olduğunu anlattım. Kadın bana şaşkın bir bakış attı ve Sophia'ya dönüp "Bu bebeği istediğinden emin misin tatlım?" diye sordu."

Sophia sonunda sesini çıkarttı ve şöyle dedi, "Evet, lütfen!" Kasa görevlisi cevap verdi; "Ama sana benzemiyor. Sana benzeyen daha birçok başka oyuncak bebeğimiz var."

"Ben birden sinirlendim ama ben daha bir şey söyleyemeden, Sophia şöyle cevap verdi; "Evet, bana benziyor. O da bir doktor ben de bir doktorum. Ben şirin bir kızım o da şirin bir kız. Güzel saçına baksana? Ve steteskopuna?"

Bu noktada şükürler olsun ki kasa görevlisi konuyu uzatmadı ve sadece "Aa, güzel," dedi.

"Bu deneyim benim renklerimiz konusunda bir fikir sahibi olarak doğmuyor olduğumuz fikrimi doğrulamış oldu...

...Tenimiz de tıpkı gözlerimiz ve saçlarımız gibi farklı renklerdedir ve renklerin her tonu güzeldir."

Sophia tertemiz kalbiyle harika bir ders vermiş oldu.

Sosyal medyada bu hikayeyi paylaşan annesi Brandi de aldığı yorumlara çok sevindi.

"Çok sevdim. Benim kızım da ilk Amerikan Kızı bebeğini Melody'yi aldığında böyleydi. Bebeği seviyordu çünkü bir şarkıcı oyuncaktı. Kızım bebeğinin çok güzel olduğunu ve teninin çikolata gibi kahverengi olduğunu söylüyor. Kızların sadece kendilerine benzeyen oyuncak bebekleri olması fikrini anlayamaıyorum."

"6 yaşındaki kızım oyuncak bebeklerinin ikiz olduklarını söylüyor. Harika!"

"Bir Afro-Amerikan kadın ve öğretmen olarak bu öykülerden gözlerim doluyor...

"...ben büyürken her zaman kendime benzeyen oyuncak bebekler bulamadım ve umrumda da değildi. Farklı renklerde bebeklerim vardı ve Disney'i çok seviyordum (hala da seviyorum). Bazı kişiler konuşurken çok cahil davranıyor. Sevgi renkleri tanımaz, ama gökkuşağının eşsiz bir şekilde güzel olduğunu bilir."

"Bu benim için yılın en güzel hikayesi, hatta 10 yılın, 100 yılın...

"...ben şirin bir kızım ve o da şirin bir kız. Öylesin tatlım, ikiniz de öylesiniz... içiniz ve de dışınız."

"Sophia bomba gibi bir kız! Tek bakış açısı olmayan ama konuşmak için de cesaretli bir çocuk yetiştirdiğiniz için tebrikler."

"Ben çocukken, kendime benzeyen oyuncak bebek bulamazdım ama hiçbir kasa görevlisi benim ailemi bu konuda sorgulamadı...

"...Aferin Sophia, sesini çıkarttığın ve lazımlık kullanmaya başladığın için! Bu iki doktoru birlikte oynarken görmek çok tatlı olacak!"

Bravo sana, 2 yaşındaki Sophia! Eminiz senin yüreğin hep böyle masum kalacak!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
piyetro-yurdana-88

Olayın ırkçılıkla ne alakası var? Çocuk sarı kafalı renkli gözlü bir tip, kasiyer de tecrübelerine dayanarak çocuğun kendisine benzemeyen bir oyuncak almasına şaşırmış. Aldığı oyuncak beyaz fakat siyah saçlı olsaydı da benzer bir muhabbet dönecekti. Kasiyer Nsdap rozeti takmıyorsa ipe sapa ırkçılık deyip, sonra da dünyada ırkçılığın ne kadar çok olduğunu sayıklayan aptal bir insan kitlesi ile aynı havayı soluyoruz demektir.

ua_hell_1905

arkadaşım sen salak mısın yoksa salağa mı yatıyorsun orada konuşmalar içerisinde geçen tepkilerden bile anlaman gerekirdi resmen IRKÇILIK yaptığını kasiyerin. Senin gibi bilen cahiller de bir bitmediniz ......

piyetro-yurdana-88

Sen hiç ırkçılığa maruz kaldın mı be iflahını siktiğim de gelmiş burada viyaklıyorsun? Irkçının alası benim, burada ırkçılık yok. Neyini anlamıyorsun bunun?

isabel-magnolia

Irkçılık ne açıklayabilir mi birisi?

sek

www.google.com Linke tıklarsan görürsün.

isabel-magnolia

Canısı ironi yabtm

sek

Benimki de bir ironi aslında ülke de o kadar çok anlayışsız araştırma dahi yapma isteği olmayan sadece ''birine'' inanıp onun dediklerini doğru kabul edenler var ki.

oneoyle

:D gurban olurum ironi yapmış canısı'sı:D niye anlamıyon bebeğimsi:D

ua_hell_1905

araştırıp öğreneceğin o kadar yer var iken burada araştırmaya çalışman çok manidar gerçekten de!!!!!

ua_hell_1905

bence sen ironi değil yemek bile yapma aç kal öl embesil.

vag

Volkan aptal mısın aptal taklidi mi yapıyorsun?

everloving

bunu ecnebi sayfalarda ilk okuduğumda "hadi leen" dedim. Açıklamalar falan fazla olgun geldi açıkçası. Sebepsizce kasiyerin çıkışı falan teyatral gelmişti. Bir çok insanda benzer düşüncede olduğunu yazdı ama sonra kadının biri nesi olduğunu hatırlayamadım ama kızı tanıdığını ve olayın gerçek olduğunu yazmıştı. Gerçekse bilinçli bir çocuk olduğu için ne güzel, bilinçsiz bir yetişkin olduğu için ne kötü.

mmurat

ırkçılık 19 yy. da evrim teorisi ile bilim yalanıyla dünyaya yayıldı.. Biyolojik olarak üstün insan ırkları ve geri insan ırkları var diyerek hem bilimi kirlettiler hemde dünyayı ..

emreebozkus

Saçmalama ya hangi Evrimci üstün ırkı renge bağlamış?

mmurat

Darwinin, Türlerin Kökeni: Doğal Seleksiyon ve Yaşam Mücadelesinde Kayırılmış Irkların Korunması Yoluyla" isimli kitabında sözde doğa tarafından kayrılmış olan ırklar Avrupalı beyazlardır. Kızılderililer, Araplar, Zenciler, Afrikalılar, Çinliler ve Türkler evrim teorisine göre evrimini tamamlayamamış ırklar olarak görülür. Asıl saçmalık bu ..

basar-demirsoy

Olm bir kere de bildiğin şey hakkında yaz lan. Darwin'in tüm eserleri orijinal dilinde bende var, günlükleri ve karalamaları dahil. Ancak böyle bir kitabı yok.

mmurat

Başar Demirsoy - Yalan söyleme boşuna, haberinin olmaması imkansız ..

basar-demirsoy

OR u VE olarak mı çeviriyorsun? Kitabın içinde homo sapiens'e yönelik hangi kısım var? Yani şu anda elimde tutuyorum Türkçesini, İngilizcesini de indirdim kütüphaneden. Sayfa söyle, bölüm söyle, bekliyorum.

mmurat

Charles Darwin, The Descent of Man, 2. baskı, New York, A L. Burt Co., 1874, s. 178 - Charles Darwin, The Voyage of the Beagle, (edited David Amigoni, London: Wordsworth, 1997), Bölüm 10, "Tierra Del Fuego" - Charles Darwin, The Voyage of the Beagle, s.477 - Charles Darwin, The Decent of Man, s. 297

basar-demirsoy

Ulan başta alıntıladığın kaynak Türlerin Kökeni. Sonra sayfa ver diyorum, gidip İnsanın Türeyişi'nden, Beagle Yolculuğu'ndan filan alıntılama yaptığını sanıyorsun. Bak, Descent of Man s. 178'de ne yazıyor: . Bak bu da 297. sayfa: .. Alıntılama yaptığın kaynakları oku diyeceğim de, sen ne anlarsın okumaktan?! Yoksa senin cehaletin de "Amariga'nın oyunu" mu? :D

piyetro-yurdana-88

Üstünlüğün yahut geriliğin renkle alakası yok ki. Renk sadece ırkın bir özelliği, tıpkı gerilik ve üstünlük gibi.

vag

Kasiyer haklı.

Görüş Bildir