Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

56 Yıl Önce Yazılmış bir Makaleden 2000 Yılında Olması Öngörülen 18 Tahmin!

-

1961 yılında, gelecek ile ilgili tahminler yapan o zamanın genç fütüristleri, 2000 yılında neler olacağını sıralamışlar. ‘Bu, bilim kurgu değil, biz yalnızca , sahip olduğumuz bilgilerden yararlanarak gelecek ile ilgili tahminler yürütüyoruz’ demişler. 

Bu tahminlerden kaçı gerçek oldu? Hangileri olsaydı iyi olurdu? Hangilerinin olmasına daha var?  

Hep birlikte bu tahminlere bakalım! 1961 yılında bu tahminlerin yapılabilmesi sizce de çok ilginç değil mi?

1. Her şeyi yapmak o kadar kolay olacak ki, insanlar sıkıntıdan ölecek.

2. Her yere raylı sistemlerle, saatte 320 km hız yaparak ulaşabileceğiz. Yolculuk ederken de o an aklımızdaki tek düşünce, uzayda iki haftalık tatil mi yapsak olacak.

3. Kapılar otomatik açılıp kapanacak ve kıyafetler uzaktan kumandanın bir tuşuna basmakla dolaptaki yerini alacak. Isıtma ve soğutma sistemleri mobilyaların ve halıların içine kurulacak.

4. Evinizde tüm elektronik eşyalarınızın bulunduğu kontrol odanız olacak. Bu odadaki aletler, siz yokken arayıp ulaşamayanların mesajlarını kaydedecek, siz geri geldiğinizde onu size dinletecek. Ek olarak, son dakika haberlerini söyleyecek ve gelen en son mektubunuzu okuyacak.

5. Duvardan duvara, bir sürü kanala sahip televizyonunuz olacak. Ayrıca,evinizin içinde bir yüzme havuzunuz, telefon işlevi gören televizyonunuz olacak. Bir tuşla bir odanın dekorunu değiştirebileceksiniz.

6. Yemek pişirirken güneş enerjisiyle çalışan fırınlar kullanılacak. Çöpler saklanıp, gübre haline getirilecek.

7. Suyla karıştırılınca ekmeğe dönüşen tozlar, talaştan elde edilen şekerler, besin değeri olmayan yemekler, meyve suyu tozları, yapay çay ve yapay kakao geliştirecekler. Enerji ihtiyacımızı da haplardan karşılayacağız.

8. İnsanlar 24 saat çalışacak. Ofis klimalı olacak ve bu klimadan kokular eşliğinde ekstra oksijen verilecek. Bu sayede insanlar psikolojik ve fiziksel olarak uzun süre ayakta kalabilecek.

9. Mektuplar ve gazeteler dünyanın her yerinde basımla çoğaltılabilecek.

10. Katiplerin, stenografların ve çevirmenlerin işlerini yapacak makineler olacak. Makineler birbiriyle konuşabilecek.

11. Bir tuşla ulaşım çağı olacak. Roket kemerlerle yürüme hızımız artacak. Otobüs gibi helikopterler, havada belirlenen yollarda uçacak. Hareket eden plastik yüzeyli kaldırımlar olacak. Tek kişilik helikopterlerimiz olacak ve tüm büyük şehirlerde saate 320 km hızla giden trenler olacak.

12. Aile arabaları sessiz, titreşimsiz ve kendi sıcaklık ayarını yapabilecek durumda olacak. Motoru bir daktilodan küçük olacak.

13. Tüm ülkedeki tren sistemini kontrol eden tek bir merkez kurulacak. Jet trenler, elektronik beyinler tarafından kontrol edilecek.

14. Katı yakıt kullanan hipersonik (sesten beş kat hızlı) yolcu uçakları, dünyanın her yerinden başka bir yerine bir saatte ulaşabilecek.

15. 2020 yılına kadar dünya nüfusunun %5’i uzaya göçmüş olacak. Birçok kişi Ay’ı ve hatta daha ilerisini ziyaret etmiş olacak.

16. Çocuklarımız televizyonlardan, kayıt makinelerinden ve öğretme makinelerinden eğitim alacak. Daha hızlı öğrenmelerini sağlayan haplar alacaklar.

17. Ek olarak daha da sağlıklı olacağız. Grip, kanser, diş çürümesi ya da akıl hastalıkları olmayacak.

18. Medikal olarak yapay uzuvların tekrar çıkması/büyümesi mümkün olacak. Gençleştirme araştırmalarının ortasında olunacak ve insanlar 85-100 yaşına kadar sağlıklı bir şekilde yaşayacak.

19. "Bunlar bizim gelecekteki dünyada ne olacağına dair tahminlerimiz, tabi dünya o zamana kalırsa!" diye de eklemişler.😂

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
neslihan-nisan

Sanılandan yavaş ilerliyoruz 😂🐢

pablo_escobar

Bence Dünyadaki insanların %5inin uzaya gitmesi önümüzdeki 100 yıl içerisinde pek mümkün değil. 350 Milyon insan nasıl dünyadan diğer gezegenlere taşınacak ? Şuana kadar Aya ayak basan 12 insan varken arada 300.000 kat var. Ayrıca sırf bu kadar insanın her gün tüketmesi gereken 8.500 ton su var. Her gün tüketmesi gereken onca besin var. Ayrıca uzaya gitmek isteyen bu kadar insan var mı ? Hem bu Bence insan taşımaktansa Ayda üremek daha mantıklı. 9 Ayda bir yeni insan. (9 Ay yok bu arada 1 Ay var. - Bu bir espiridir küfür etmeyiniz.)

tolciya

organik hoşaf projesini öngörememişler yazık !

hipergrafi

'Yeterince ilerletilen bir teknoloji sihirden ayırt edilemez.' Arthur C Clark. Elli altı yıl öncekilerin görse sihir zannedeceği Hologram, 3D yazıcı gibi teknolojiler var. Ben inanıyorum ki bir gün insan bilimin karanlık koridorların dalıp var olduğunu bilmediği, hakkında ktsal kitaplarda bahsedilen efsaneler olsada inanmadığı yolları kullanarak akıl almaz buluşlara imza atacak.

biryerdebiri

Nasıl geldiysek öyle gideceğiz. Teknoloji istediği kadar gelişsin, insan ırkı cahil ve ilkel olarak yok olacak. Neyse ki biz göremicez çok şükür.

Başlıklar

BilimKanserçaymeyverokettatil
Görüş Bildir