Görüş Bildir
Haberler
19 Ekim 'Muhtarlar Günü' İlan Edildi

19 Ekim 'Muhtarlar Günü' İlan Edildi

Onedio Medya
19.10.2015 - 20:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 12'ncisi düzenlenen 'Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

İçeriğin Devamı Aşağıda

19 Ekim'in 'Muhtarlar Günü' olarak ilan edilmesine ilişkin Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık  müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilen genelgede,  muhtarların bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla  ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi  anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında  önemli bir görevi yerine getirdiği bildirildi. 

Genelgede, şunlar kaydedildi: 

'Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları  sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel  bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik  çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak  belirlenmesi uygun görülmüştür. Muhtarlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler,  İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek esas ve usuller çerçevesinde  yürütülecektir. Bilgilerini ve gereğini rica ederim.' 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
22
6
4
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Slark

topların,lezlerin ibnelerin onur yürüyüşü günü diye adlandırdıkları bi ülkede, muhtarlara yapılan günü çok görmeyin hor görmeyin :)

Murat

Peki Muhtarlar gününde ne olacak muhtarlık kapalı mı olacak Zaten sürekli kapalı bizim mahallenin muhtarını polisle arıyoruz. :D

cayicenadam

:)))