19 Ekim 'Muhtarlar Günü' İlan Edildi

 > 
89PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 12'ncisi düzenlenen 'Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

19 Ekim'in "Muhtarlar Günü" olarak ilan edilmesine ilişkin Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık  müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilen genelgede,  muhtarların bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla  ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi  anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında  önemli bir görevi yerine getirdiği bildirildi. 

Genelgede, şunlar kaydedildi: 

"Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları  sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel  bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik  çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak  belirlenmesi uygun görülmüştür. Muhtarlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler,  İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek esas ve usuller çerçevesinde  yürütülecektir. Bilgilerini ve gereğini rica ederim." 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir