184 Milyar Dolarınız Olsaydı Ne Yapardınız? İşte Tesla'nın Dehası Elon Musk'ın Yapabilecekleri

-

Süper lüks yatlar almak? Bir futbol takımın sahibi olmak? Lük tatillere çıkmak mı? Hiç sanmıyoruz! Tek hedefinin yıldızlara, gezegenlere ulaşmak olduğunu gün gibi belli eden Elon Musk, Tesla belli bir pazar değerine çıkarsa, ticaret tarihinin en büyük ikramiyesini alacak. 

Sizler için Inc.com'dan derlediğimize göre Elon'un yüksekten uçmaktan hoşlandığı tek yer uzay boşluğu!

Kaynak: https://www.inc.com/thomas-koulopoulos/w...
Türk'ün Gücü Yine Devrede! Elon Musk'ı Gaza Getirip Tüm Facebook Hesaplarını Sildirerek Seviyeyi Uzaya Çıkardık - onedio.com
Türk'ün Gücü Yine Devrede! Elon Musk'ı Gaza Getirip Tüm Facebook Hesaplarını Sildirerek Seviyeyi Uzaya Çıkardık - onedio.com

Tesla ortakları geçtiğimiz gün Elon Musk'ın, şirketi belli bir pazar değerine çıkardığı taktirde alacağı ücret paketini oyladılar. Ortaya çıkan sonuç 2.6 milyar dolar oldu!

Yanlış okumadınız 2.6 MİLYAR dolar. Bu ayrıca önümüzdeki yıllarda katlanarak artacak bir rakam. Peki Elon Musk buna gerçekten değer mi?

Elon Musk çok az tatil yapıyor, işte olduğu zaman haftada 80 - 90 saat çalışıyor. Yıllık izin günleri ise sayılı, bu günlerde de oğullarıyla kamp yapmaya gidiyor.

Musk 2009 yılında tamamen meteliksizdi, arkadaşlarından aldığı borçlarla yaşıyordu. Sonra ilk şirketi olan Zip2 ve Paypal'in satılmasından toplam 200 milyon dolar aldı.

Elon Musk'ın o dönem parasız kalmasının en büyük sebebi, ayrıldığı ilk eşine verdiği tazminat olarak görülüyor. Fakat Musk, olaydan çok geçmeden bütün parasını Tesla ve SpaceX'e yatırmıştı bile.

Elon Musk'ın süper lük yatları ya da golf oynamak, ava gitmek gibi milyonerlerin takıldığı hobileri yok.

Fakat Bel-Air'de 70 milyon dolarlık bir ev koleksiyonu, Model T, Esprit Lotus, 1967 model Jaguar ve McLaren F1'i var.

Elon Musk ayrıca, şirketten herhangi bir 'bonus' ücret almayacağını, sahip olduğu malvarlığının da yarısını bağışlayacağını çoktan açıklamıştı.

Musk, önümüzdeki 10 yıl boyunca 'odak noktasını hiç bozmadan' Tesla'ya odaklanacak.

Peki bunların hepsi ne anlama geliyor? Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük maaş ikramiyesi paketlerinden birini alacak olan Musk, bu parayla ne yapar?

Elon Musk insanlık için uzaya doğru uzanan bir köprü inşa etmeye kafayı takmış bir dahi. Tesla'dan vazgeçmesi hiç olası görünmüyor, çünkü yatırdığı 50 milyar dolar için önümüzdeki 10 yıl daha çalışacağı kesin.

Fakat Musk şu gerçeği de çok iyi biliyor; Tesla hisselerindeki 70 milyar dolar çok yakında değer kazanıp 184 milyar dolara kadar çıkabilir.

NASA'nın bütçesini merak ediyor musunuz? 19 milyar dolar.

Peki diyeceksiniz ki, insanlık için bu kadar para harcayan Elon Musk dünya üzerindeki açlık, susuzluk, hastalık gibi felaketlere neden çare aramıyor.

Çünkü Elon'a göre çoklu-gezegen yaşam anlayışı, insalığın geleceğinin olmasının yollarından biri.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bence Elon herkesin kendisine inanması için çok iyi bir model insan. Ve tek bir insanın bile nasıl fark yaratacağının iyi bir örneği. Bu dünya zorlu bir yer ama insanlar istese çok daha ötesine geçebilecek güce sahip. Yarın ve sonsuzluk şu anda kendinize ne kadar inandığınız ve bu inancınızla ne kadar yol alabileceğinizde yatıyor. Değişim bir anlık değildir ama ölümsüzlüğe giden bir süreçtir. Umarım daha fazla Elon çıkar. Artık yıldızlara, başka dünyalara gitme zamanımız geliyor. Biraz da bilinç kazandık mı çok daha kolay olacak.

corpse-bride

adam aclıga susuzluga neden cozum aramıyor denmıstı bunun ıcın kendı devletını kurması lazım bu dedıgınızı yapsa harcarlar bu adamı a cunku dunya duzenı buna ızın vermıyor dunya genelı bunlara cozum felanda bulmak ıstemıyor ıstıyor olsa hala bırbırını katletmekle ugrasmazdı

amd

zeki adamları seviyorum. herşeyi hak ediyor.

karayel2009

farklı gezegenlere ulaşmak insanlık için henüz çok erken. bir sürü teknolojik ve doğasal sorun var. önce dünyayı halletsek daha iyi bence. en yakın güneş sistemine gitmek bile binlerce yıl sürebilir. muhtemelen yaşayabileceğimiz bir gezegen için milyonlarca yıl uzayda yol almamız gerektirecek. hiç bir garantisi de olmadan.

ufukdiyoki

Ama birinin ilk adımı atması gerekli.

evren-ates

aslında geçende bir konuşmasında bu konuyla ilgili bir tüyo verdi...asıl korkusu tüketilen kaynakalr ve veya uzun soluklu felaketlerden öte ...insanlığın nüklüer savaşı bir gün yapacağını düşünüyor ...özetle bir an gelip 10-20 yıl içinde dünyayayı yaşanamaz bir hale getirmiş olabilirz ..küresel ısınmaya açlığa bir takım geçici ve kalıcı çözümler buluna bilinir ..ama insanlığın yaratığı top yekün bir nüklüre savaş sonrası ..geriye dönü için ne zamanımız nede imkanımız kalmaya bilir ...ama öte yandan kabul etmek gerek bir gerçek var ortada : mars zaten şuan ki insanları değil ..sadece insanın nesninin tükenmesini engelleyecek bir proje tüm dünyaya birçözüm getirmesi benim görüşüme göre imkansız ...

feyk

olay baska gezegene yerlesmek degil. en azindan bu asamada. olay baska dunyalari kesfedip ufkunu bilgini genisletmek. gunes sistemini robot araclarla kesfediyoruz ama bu asla insanin yerini tutmuyor. marsda ve diger gezegenlerde surekli bulunup orayi arastiracak bir bilim ekibi cok daha fazla sir kesfedecektir. global isinmanin gelisi yavasdan hissedilirken bu arastirmalar cok daha fazla onem kazaniyor, zira kendi gezegenimizin nereye gittigini en iyi baska gezegenleri inceleyerek anlariz. marsin neden kuruyup collestigi, venusunse sera etkisiyle nasil bu kadar isinip cehenneme donustugu. yakin gelecekde kuresel isinmaya karsi gezegen muhendisligine kalkistigimizda bu bilgiler yasamla kalim arasindaki ince cizgiyi cizecek.

skyx

onu da yapıyor zaten, tesla ve diğer şirketleriyle.

manoliz

buradan bi bok olamadı daha iyisini bulup inşa edelim diye düşünüyorsa adam haklı sonuçta :D

Görüş Bildir