Görüş Bildir

16 Aralık Vaka Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Koronavirüs Vaka Sayısı...

Haberler
> 16 Aralık Vaka Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Koronavirüs Vaka Sayısı...

Aralık ayını yarıladığımız ve yılın sonuna geldiğimiz günlerde koronavirüs vakaları artışına hızla devam ediyor. Hava durumundaki ani değişiklikler hastalığa yol açarken insanların maskeleri düzgün kullanmayışı koronavirüs hastası sayısının çoğalmasına sebep oluyor. Salgının önüne geçilmesi kapsamında ülkelerin aşırı zorunlu kılmaları yapılan en büyük çalışmalardan biri. Omicron varyantının ortaya çıkması ve ülkemizde de tespit edilmesi vatandaşları telaşlandırdı. İşte 16 Aralık Perşembe vaka sayısı ve koronavirüs tablosu…

Sağlık Bakanlığı her gün yaptığı düzenli vaka paylaşımlarında 16 Aralık koronavirüs tablosunu yayınladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vakalar hakkında açıklamalarda bulunuyor. Güncel sayı incelendiğinde 354 bin 003 kişinin test yaptırdığı, 18 bin 100 yeni vaka tespit edildiği ve 167 kişinin hayatını kaybettiği, 25 bin 664 kişinin de iyileştiği görüldü.

16 Aralık Perşembe Vaka Sayısı

16 Aralık Perşembe Vaka Sayısı

Fahrettin Koca günlük tabloyu sosyal medyasında paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

2020 MARTINA BİR ANLIĞINA GERİ DÖNELİM. Aşı olmayanlar ve aşılarını eksik bırakanlar açısından bugünle 21 ay öncesi arasında büyük farklar yok: Eğer hastalığa yakalanırlarsa sonuçta aynı virüsle mücadele edecekler. Covid-19’a karşı herkes aşıyla, tedbirle kendini korumaya almalı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?