Görüş Bildir
Haberler
Sözleşmeli Öğretmenlik Atamaları Ne Zaman? 2022 Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır?

Sözleşmeli Öğretmenlik Atamaları Ne Zaman? 2022 Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır?

15 bin sözleşmeli öğretmen atama tercihi ülke gündeminde en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Öğretmenlik atama tercihleri için beklenen gün geldi. 2022 yılında göreve başlayacak15 bin sözleşmeli öğretmen adayı için tercih dönemi bugün başlıyor. Öğretmenler tercihlerini, açıklanan tercih listesi doğrultusunda yapabilecekler. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Özer, '15 bin öğretmenin yüzde 50'sini, yani 7 bin 500'ünü İstanbul'a vereceğiz' ifadelerini kullandı. Bu doğrultuda, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri nasıl yapılır konusuyla ilgili araştırmalar hız kazandı. Peki 15 bin sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır? İşte tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

2022 yılında görev yapmayı bekleyen binlerce öğretmen adayının gündeminde atamalar ve tercihler yer alıyor. MEB bünyesinde alımı yapılacak 15 bin öğretmen atama tercih tarihlerini bekliyor. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, elektronik ortamda tercih hakkı elde edebilecekler. Peki 15 bin sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır?

15 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamaları Ne Zaman?

15 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamaları Ne Zaman?

Sözlü sınavdan 60 ve üzerinde puan alan adaylar, sözleşmeli öğretmen atama tercih başvurusu yapabilecek. 21 Ocak'ta başlayacak olan sözleşmeli öğretmen atama tercihleri, 26 Ocak'ta sona erecek. Adaylar, bu tarihler arasında başvurularını MEB'e iletecek. 15 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 31 Ocak 2022'de açıklanacak. Bu takvime göre yapılacak atama işleminde, 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvurular alınacak.

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır?

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır?

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59.59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

e-Devlet Kapısı 'na giriş yaptıktan sonra, 'Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Tercihi' yazarak ilgili kısma ulaşabilirsiniz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın