Görüş Bildir
Haberler
14 Aralık Vaka Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Koronavirüs Vaka Sayısı...

14 Aralık Vaka Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Koronavirüs Vaka Sayısı...

GNS
14.12.2021 - 20:05

Aralık ayını yarıladığımız ve yılın sonuna geldiğimiz günlerde koronavirüs vakaları artışına hızla devam ediyor. Hava durumundaki ani değişiklikler hastalığa yol açarken insanların maskeleri düzgün kullanmayışı koronavirüs hastası sayısının çoğalmasına sebep oluyor. Salgının önüne geçilmesi kapsamında ülkelerin aşırı zorunlu kılmaları yapılan en büyük çalışmalardan biri. Omicron varyantının ortaya çıkması ve ülkemizde de tespit edilmesi vatandaşları telaşlandırdı. İşte 14 Aralık Salı vaka sayısı ve koronavirüs tablosu…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sağlık Bakanlığı her gün yaptığı düzenli vaka paylaşımlarında 14 Aralık koronavirüs tablosunu yayınladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vakalar hakkında açıklamalarda bulunuyor. Güncel sayı incelendiğinde 358 bin 117 kişinin test yaptırdığı, 21 bin 447 yeni vaka tespit edildiği ve 181 kişinin hayatını kaybettiği, 24 bin 042 kişinin de iyileştiği görüldü.

14 Aralık Salı Vaka Sayısı

14 Aralık Salı Vaka Sayısı

Fahrettin Koca günlük tabloyu sosyal medyasında paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

KIŞ ŞARTLARINDA hastalığın bulaşması kolaylaşacak. Havalandırması sınırlı, kapalı ve kalabalık ortamlardan mümkün ölçüde uzak durulmalıdır. Aşıların belirtilen sürelere göre yapılmasının daha iyi sonuç verdiği unutulmamalı. Alması tümüyle size bağlı tedbirleri almalısınız.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın