13 Maddede Dünyalar Tatlısı Anneannelerimizle Televizyon İzlemek

-

Şu hayatta tadından yenmeyen, durup durup özlediğimiz anıların başında ekseriyetle anneannemizle olan anılarımız gelir. Onunla olan her an gibi ayrı tadı olan bir aktivite de şüphesiz anneanneyle televizyon izleme eylemi!

Anneannelerin büyük bir çoğunluğu için televizyon izlemek sadece televizyon izlemek değildir; onlar buna ruhunu, neşesini, hüznünü, tatlılığını katar

Anneanneyle izlenildiğinde başka bir anlam kazanan bu televizyon izleme eylemine şöyle bir yakından bakalım o zaman... 🔍

1. Öncelikle bu eylem sırasında sizin konuşmanız yasaktır. Ağzınızdan çıkacak ilk sözde "Şşşş!" uyarısını alırsınız. Konuşacak biri varsa o anneannenizdir; siz onay almadan konuşamazsınız.

Büyük ihtimal dikkatleri dağılıyordur. 😊

2. On parmağında on marifet anneannemiz televizyon izlerken bile durmaz! Genellikle örgü örer veya tığ işler; iki işi aynı anda yapamayanlarımız "Nasıl şaşırmıyor?!" acaba diye hayran hayran izleriz.

3. Televizyonda gördüğü bir şey onu muhakkak geçmiş günlere, eski anılara götürür. O tatlı anılardan birini anlatmadan olmaz...

4. Malumunuz Yeşilçam ve eski Türk filmleri onlardan sorulur; bu konuda adeta engin bir denizlerdir. Aklınıza gelmeyecek her türlü Yeşilçam bilgisini televizyon izlerken öğrenebilirsiniz.

Eee yılların tecrübesi sonuçta! 😉

5. Anneannelerin genellikle televizyona ve dizilere dair kendi lugatları oluşmuştur. Dillerinde dizilerin kendine has isimleri vardır, anlayabilene aşk olsun! 😅

6. Oyuncular da çoğu zaman onlar için en akıllara yer etmiş rolü neyse o'dur. Kenan İmirzalıoğlu birçok anneanne için hâlâ ve ebedi olarak Yusuf Miroğlu'dur mesela...

7. Bir de anneannelerimizin yavrusu gibi sahiplendiği, en çok o kanaldaki dizileri izlediği bir kanalı vardır, kumanda hakimiyeti sizdeyken en çok duyacağınız cümle "Aç, benim kanalı aç!" olacaktır.

8. Televizyon izleme eylemi hiçbir zaman yalnız başına yapılmaz! Ya çay içilir ya meyve yenir ya da hem çay içilip hem meyve yenir.

İzlenilen şeyin heyecanına bağlı olarak yer yer meyvenin yerini çekirdek alır ve çay+çekirdek kombosu oluşturulur.

9. İzlenilen dizilere ruh katılarak izlendiği artık hepimizce bilinen bir gerçek! Biricik, yufka yürekli anneannemiz dizideki toy kıza üzülüp sık sık kendisine nasihatlarda, telkinlerde bulunur.

"Ah kızım demedim mi ben sana o heriften uzak dur, üzerler seni diye..." DEDİN BE ANNEANNE DEDİN! (ağlaşmalar)

10. Genç kızımızın aklı başına gelip intikam ateşiyle yanıp tutuştuğunda ve nihayet intikamını aldığında elbette en çok, tüm bu zorlu yolda bu kızcağızı bir kere yalnız bırakmamış, anneannemiz sevinir.

AFERİN KIZ, HELAL OLSUN SANA.

11. Favori dizisinde mutlaka bir tane nefret ettiği adam vardır. Bu adam kızcağızımızın başına çorap ören de olabilir, başka biri de. Anneannemiz her bölüm taktığı bu adama birtakım laflar hazırlar: "SOYKASI BATASICA!"

En etkili küfürden daha rahatlatan bir laftır bu! 😌

12. Anneannenizin hafiften uyukladığını görüp kanal hakimiyetini elinize almak istediğiniz an ani bir sesle kendinize gelirsiniz: "Yavrum elleme izliyorum ben."

Anneanne asla uyumaz! Uyku değil o, arada gözlerini dinlendiriyor tontiş.

13. Anneanneyle televizyon izlemek, onunla yapılan her şey gibi, dünyanın yükünü üzerinizden atıp geçirdiğiniz çok kıymetli zamanlardan biridir. Biz bu anneanneleri çok seviyoruz ya! ❤️

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ananem belgesel izliyor ben de yanındayım -hay geberesice aslan! ne istiyorsun minicik geyikten?,e sende hızlı koşsana ama bak yicek seni -(ben)anane sinirlenmene gerek yok doğanın dengesi bu.(aslan geyiği yer ve anane hüngür hüngür ağlar e napalim duygusal bir sulaleyiz:))

hastalik-hastasi

ya ne guzel :D

hastalik-hastasi

anneannemi hic tanımadım ki ben o yuzden nasıl bi his bilmiyorum.

hastalik-hastasi

başın sağolsun allah rahmet eylesin.

hastalik-hastasi

ne diyon amk ya te allahm.

hastalik-hastasi

"Bana ne la" diyorum bende.

hastalik-hastasi

orda salla dedin ondan ne diyon dedim ben.

Gizli Kullanıcı

Smskdkakdkakdoakxla

Gizli Kullanıcı

Yanlış anlamalarin beni kahkaha boğuyor :D

Gizli Kullanıcı

Kahkahalara*

hastalik-hastasi

benim mi onun mi?

hastalik-hastasi

:D:

klinikpsikolog

Anneannem Flash tv çok izlerdi sürekli orada oynayanları izlerdi. Sonra aizheimer oldu. Şimdi onlarla konuşuyor kızıyor kıyafetlerine bağırıyor istediği küfrü ediyor, hepsi zaten köydeki tanıtıklar Kemal Sunal eski muhtar mesela onun için, adı Osman. 😂 öpüşme vs görsün basıyor kalayı Allaaaah! :D kuzenimin babaannesi de gece 12'den sonra çıkan numaralı yayınları izlerdi çok ilginç gelirdi ona kız yatakta bi o yana bi bu yana sürüyor her yerini derdi. Adamı bekliyormuş gelmesini bir türlü gelmedi diyordu. Bir gece benden de kırmızı noktalı kanalı açsana dedi işte o zaman dumur oldum. Neyse Allah rahmet eylesin. Ama çok komik oluyor onların bu tarz yorumları.

Görüş Bildir