106 Yaşında Nişanlanmaya Karar Verip Aşkın Gücünü Herkese Kanıtlayan Brezilyalı Kadın

 > 
760PAYLAŞIM

106 yaşında nişanlanan Brezilyalı bu kadın, dünyanın en geç yaşta nişanlanan kişisi oldu. Valdemira Rodrigues de Oliveira 66 yaşındaki sevgilisi Aparecido Dias Jacob'a doktorların devam etmemesi yönündeki tavsiyelerine aldırmadan "evet" dedi. Nossa Senhora Fatima huzur evinde kalan bu ikili, beraber geçirdikleri üç yıldan sonra ruh eşini bulmak için asla geç olmadığını kanıtlamaya karar verdiler. Bu sımsıcak haberi sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Çift ilk olarak 2014 yılında huzur evinde tanıştı ve sol kolu felç olan Jaco için bu ilk görüşte aşktı!

İşsiz ve evsiz kaldıktan sonra huzur evine yerleşen Jaco, burada 19 yıldır kalıyor.

"Valda'yı gördüğüm ilk an, ona aşık oldum. Benden yaş olarak biraz büyük olduğunu biliyorum fakat önemli değil. Çünkü beni mutlu ediyor. Benimle evlenmesini istedim ve her zaman bunun olabileceğine inandık. Fakat nişan bizim için atılan bir adım oldu şimdi."

Sağlık durumlarını ve yaşlarını değerlendiren doktorlar, ikiliyi yalnız yaşamanın onlar için zor olacağı konusunda uyardılar.

Fakat bu tatlı ve sevgi dolu çift, gönüllülerin düzenlediği ve adına "Project of Dreams" (Hayallerin Projesi) dedikleri nişan töreninde nişanlandılar.

Gönüllü Fabiane Zaffalon "Evlenemedikleri için, biz de onların rüyalarını gerçekleştirmenin başka bir yolunu düşündük ve huzur evinde bir nişan töreni düzenlemeye karar verdik."

Gelecekteki eşine beslediği aşktan söz etmişken, bir koca asır devirmiş Valdemira "Ona aşığım. Ondan çok hoşlanıyorum. Eğer o ölürse, ben de ölürüm." dedi. Organizatörler, yaşlı bakım evinde kalan ve aralarında bu iki aşk kuşunun da bulunduğu 40 kişiye hayatlarında onları en çok mutlu edecek şeyi sordular. Böylece projenin temeli atılmış oldu.

Fabiane Zaffalon, "Geçen yıl kasım ayında yaşlı sakinlerimizin hayatlarını dolu dolu yaşamaları için ne istediklerini sorma fikriyle yola çıktık. Valda ve Jaco'ya ayrı ayrı hayallerini sorduk." dedi.

"İkisi de evlenmek ve beraber yaşayabilecekleri küçük bir eve sahip olmak istediklerini söylediler. Böylece biz de Valda ve Jaco'nun isteklerini yerine getirmek için birbirlerini sonsuza kadar sevmeye yemin edebilecekleri muhteşem bir nişan töreni düzenledik."

Çifti ayırmak imkansız. Bütün günlerini beraber geçiriyorlar, konuşuyorlar, beraber yemek yiyorlar ve bütün gün yan yana oturuyorlar.

"Bunun olmayacağını biliyorum fakat Jaco'nun kıyafetlerini yıkayabilmeyi, yemeğini yapabilmeyi ve ona bir eş gibi bakabilmeyi çok isterdim." diyor Valda.

Jaco ailesiyle olan iletişimini kaybetmiş, Valda'nın ise bütün akrabaları vefat etmiş.

İkisinin de çocukları yok. Gönüllü bir otel komisi ve 12 yaşındaki nedimeler Renan ile Isabella, Valda'ya eşlik ettiler.  Jaco, takım elbise ve kravat ile nişanlısını beklerken, canlı müzik yapan bir grup düğün marşı çaldı.

Çift her şeyi olması gerektiği gibi yapmaya kararlıydı. O yüzden 150 misafirin önünde tutkulu bir öpücükle nişanlarını taçlandırdılar. Kısa bir mesaj ve duadan sonra, çiftimiz sonsuza kadar sadakat sözü vererek nişanlandı.

Dekorasyondan makyaja, elbiselerden takılara her şeyin tam olduğu bu nişandan ve çiftin gözündeki mutluluktan sonra bize de bu mutluluklarının sonsuz olmasını dilemek düşer. 😍❤

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cesme-basina-tuneyen-adam

Deeezem gozkapagini curudu saniverdim o nasil makyaj

hastalik-hastasi

106 mi vay masallah ninemize .d

57alay

90-100 yaşlarında yaşam resetlenip yeni başlıyormuş, doğru galiba

mnyksvsc

Neyin gücü bilmiyorum ama kesinlikle aşkın gücü değil :)

meriva

mesir macunu gücü

goofy

106 dedi değil mi :D vay arkadaş ya :D

Görüş Bildir