10 Yaşında Liseyi Bitirip Büyük Başarılar Gösterirken 14'ünde İntihar Eden Brandenn Bremmer'ın Trajik Hikâyesi

186PAYLAŞIM

Her yönden yaşıtlarından çok daha çabuk olgunlaşmış bir çocuğun hikâyesi. 😓

1990 yılında Amerika'da dünyaya gelen Brandenn Bremmer, daha çok küçükken yaptıklarıyla yaşıtlarından farklı olduğunu kanıtladı.

18 aylıkken okuma ve yazmayı öğrenmesi, ailesini ve çevresindekileri şaşırtarak kısa sürede zekasıyla kendini tüm dünyaya duyurdu. 3 yaşında piyano çalarak başlayan müzik kariyeri ve yeteneği ile de herkesi şaşırtmayı başardı.

5 yaşında yaptırdığı IQ testini bitirmeyi reddetti. Buna rağmen, testi tamamladığı kadarıyla bile 178 puan almayı başardı.

Brandenn Bremmer'ın yaşıtlarının test sonuçlarına bakan uzmanlar, bunun oldukça nadir bir durum olduğunu ve Brandenn'da olağanüstü bir yetenek ve zeka olduğunu tespit etti.

Yaptıkları bunlarla sınırlı kalmadı, 10 yaşına geldiğinde o artık bir lise mezunuydu.

Eğitim hayatındaki başarısının yanında Brandenn; yüzme, balık tutma, buz pateni, kamp, çizgi film seyretme ve bilgisayar oyunları oynamak gibi yaşıtlarının sevdiği birçok aktivite ile de sürekli iç içeydi.

Lise mezuniyetinin sonrasında müzik alanında kendini geliştirmek için 11 yaşındayken Colorado Üniversitesi’nde ders almaya başladı.

Müzikten oldukça zevk alan Brandenn, çıkardığı ilk albümünün ardından ikinci albümün hazırlıklarına başlarken ailesine anestezi uzmanı olmak istediğini söyledi ve biyoloji dersleri almaya başladı.

Başarıdan başarıya koştuğu hayatında geleceğe yönelik planlar yaparken 14 yaşında kafasına kurşun sıkarak intihar etti.

Annesine göre Brandenn Bremmer hiçbir şekilde depresif özellikler göstermiyor ve gelecek planları yapıyordu. Annesi Patricia Bremmer oğlu için şunları söyledi: Brandenn anestezi uzmanı olmak istediği için biyoloji dersleri almaya başlamıştı. Nebraska Üniversitesi’ne girmeyi planlıyordu.

İntihar sebebi araştırılırken ailesine, hocalarına ve akrabalarına nasıl bir çocuk olduğu soruldu.

İfadelere göre, Brandenn, dışarıdan bakıldığında oldukça normal bir çocuktu. Yaşadığı bölgedeki bir çiftçi onun için şunları söylemişti: “Dışarıdan gördüğüm kadarıyla normal bir çocuktan farkı yoktu. yani ne bileyim normal bir çocuk gibiydi işte ama hepimiz onun farklı olduğunu biliyorduk sadece...”

14 yaşında ölümü seçen küçük dahi, arkadaş çevresine göre organlarını bağışlamak için intihar etmişti.

Arkadaşları, Brandenn'ın Facebook sayfasında sürekli organ bağışını teşvik eden paylaşımlar yaptığını ve bu gerekçe ile intihar etmiş olabileceğini savundular. Fakat, Brandenn, arkasında hiçbir intihar notu bırakmamıştı.

Ölümünün ardından ailesi, küçük oğullarının iç organlarını bağışlayarak 4 kişiye hayat verdi.

İntihar sebebi tam olarak bilinmese de oğullarının organlarını bağışlamak için intihar ettiğine inanan aile, Brandenn'ın böbrekleri ile iki kişiye, karaciğeri ile 22 aylık bir bebeğe ve kalbi ile de 11 yaşındaki bir erkek çocuğuna hayat vermişti.

Brandenn Bremmer'ın hikâyesi bizi oldukça etkiledi. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Kaynak: 1, 2 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

İntihar Ederek Hayata Veda Eden Ressamların Geride Bıraktıkları Son Eserleri - onedio.com
İntihar Ederek Hayata Veda Eden Ressamların Geride Bıraktıkları Son Eserleri - onedio.com
31 Yaşında Hayatını Kaybeden Melankoli ve Makineleşmenin Sürrealist Ressamı Japon "Tetsuya Ishida"yı Tanıyın! - onedio.com
31 Yaşında Hayatını Kaybeden Melankoli ve Makineleşmenin Sürrealist Ressamı Japon "Tetsuya Ishida"yı Tanıyın! - onedio.com
Pringles'la Gömülmekten Bedenin Samanla Doldurulmasına; Dünyaca Ünlü İsimlerin Akılalmaz Vasiyetleri - onedio.com
Pringles'la Gömülmekten Bedenin Samanla Doldurulmasına; Dünyaca Ünlü İsimlerin Akılalmaz Vasiyetleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
shotputboxer

Ben pek bir trajedi göremedim, kararsızlık ve psikolojik sorun gördüm. 10 yaşında zorunlu eğitimi tamamladın ergenlik de yok ve 8 yıl daha legal olarak çocuksun aile de ilgileniyor belli ki, Çal, oku, öğren, üret... Hepsi bir yana Tıp alanında çalışsa 4 kişiden fazlasını kurtarabilirdi. İnsan hayattan başka ne ister lan? Gerçek anlamda özgürken kendini öldürmüş basbaya.

nazminaz

ah...

pinar-senkal1

Hiç birşey

kyle-reese

Zeki insanlar çok derin ve ince düşünürler,herşeyi ama herşeyi sorgulayan "düşünce takıntılı"insana hayat zaten anlamsız ve boş gelir,ergenlikle de birleşince ağır depresyon olmuştur.sebep budur bence.

papichulopapichulo

VAyyy doktorlarin tum profesorlerin cozemedigini cozdun.

532li-numara

Yüksek zeka yüksek farkındalığı beraberinde getirir. Aptallık bireyin herşeyden bi haber ve mutlu olmasını sağlıyor ise bu arkadaşın dünyanın en mutsuz insanı olmuş olması muhtemel. Belki de yüksek zekanın beraberinde getirdiği sorunlar yüzünden insanoğlu hiç bir zaman şu an olduğundan daha zeki olamayacak.

Görüş Bildir