Görüş Bildir
Haberler
10 Farklı Materyali Aynı Anda Kullanabilen 3D Yazıcı

10 Farklı Materyali Aynı Anda Kullanabilen 3D Yazıcı

ATKN
26.08.2015 - 10:13 Son Güncelleme: 26.08.2015 - 12:32

Genelde 3D yazıcıların büyük bir bölümü tek bir materyal kullanarak baskı yapıyor. Çok nadir de olsa iki yada üç materyal kullanan yazıcılara da rastlamak mümkün. MIT’nin geliştirdiği yazıcı ise 10 ayrı materyali bir arada kullanabilmesi ile fark yaratmayı başarıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MultiFab adı verilen bu yazıcı, materyalleri ayrı olarak yazdırmak yerine mikroskobik damlacıklar halinde bir araya getiriyor ve bu şekilde yazdırıyor. Bilgisayar sistemiyle yönetilen yazıcı 40 mikron çözünürlüğünde 3D tarayıcı ve kamera bulunuyor. Böylece makine kendisini kalibre ederek doğru şekilde baskı işlemi gerçekleştiriyor ve ayrıca makinenin içerisine yerleştirilen objeleri çevreleyen baskılar da yapılabiliyor.

Araştırmacılar makineye bir telefon yerleştirerek üzerine kılıf yapabildiklerini belirtiyor. Geliştirilen bu makinenin 3D yazıcılarda daha önce yapılması mümkün olmayan objeleri üretmeye olanak sağladığı ifade ediliyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Daniel

Oraya elini kolunu uzatıp eldiven saat bileklik falanda üretilir, veya tam oturan bi yüzük, ilginç hala gerçek olduğuna inanamadigim bi tec

Materyal olarak füzyon reaktörü koycan ona ... daha bişeye gerek kalmaz :D