Görüş Bildir
Haberler
Ziya Selçuk’tan Öğretmenler İçin Açıklama: Öğretmenler İçin MHRS Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Ziya Selçuk’tan Öğretmenler İçin Açıklama: Öğretmenler İçin MHRS Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’de koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. Öncelikli yaş gruplarına göre yapılan aşılamada sıra öğretmenlere geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 425 bin 430 öğretmenin aşı randevusu aldığını söyledi. Ayrıca Bakan Selçuk, tüm öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin aşılanacağını söyledi. Peki, aşı randevusu nasıl alınır? Öğretmenler MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu alabilir mi? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

Ziya Selçuk'un Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Açıklama Şu Şekilde

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın