Görüş Bildir
Haberler
Ziya Selçuk: 'Sınav Yapmazsak Sürekli Birikim Oluşacak'

Ziya Selçuk: 'Sınav Yapmazsak Sürekli Birikim Oluşacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların peyderpey açılacağını söyledi. Selçuk, sınavların ertelenmesi talebine 'Biz eğer hiçbir sınav yapmazsak, eğitim faaliyetlerini dikkate almazsak, sürekli olarak birikim oluşacak' diyerek yanıt verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1 Mart'ta okullarda, ilkokul kademesi ile 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlamaları bekleniyor. Yüz yüze eğitimle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yeni açıklamalar geldi.

Katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 'Bütün okul yöneticileri kendi tedbirlerini alacak. Bir okulda öncelikle yöneticilerimiz ve okuldaki Kovid ekibimiz, neler eksik, nelere ihtiyaç var, bunlarla ilgili çalışma yapıyorlar ama asıl değerlendirmeyi dış denetim ekibimiz yapıyor. Biz ne lazımsa tedarik ediyoruz' dedi.

Sınavların ertelenmesi

Sınavların ertelenmesi

Selçuk, sınavların ertelenmesine yönelik talepler için ise şunları söyledi:

'Bizim sınavda sorumlu tuttuğumuz 1 Kasım'a kadar olan süre. Zaten çok az bir konu var. Biz eğer hiçbir sınav yapmazsak, eğitim faaliyetlerini dikkate almazsak, sürekli olarak birikim oluşacak. Hangi grupta hangi yaş diliminde neye ihtiyaç var, öğrenme açıkları nedir, bunlarla da ilgili çalışma var.  Tamamen kontrollü olarak belli saat aralığında okula geldik ve bir sınav olduk, bunun sakıncası nedir, bunu danışıyoruz. Hekimlerimizle, eğitim bilimcilerimizle oturup konuşuyoruz.

Kendi okul türünden herhangi bir okulda da sınav olabilir. Seyahate gerek yok. En yakın okulda kendi sınavına girilebilir.'

"Okullar peyderpey açılacak"

"Okullar peyderpey açılacak"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Canlı yayın öncesinde Bakan Selçuk, Edirne'deki programları kapsamında da açıklamalarda bulundu. 

Edirne'de 6 okul ve 156 tasarım beceri atölyesinin açılışını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların peyderpey açılacağını belirterek, 'Okulun, çocukların şahsiyetinin gelişmesinde, çocukların sosyalleşmesindeki etkisi asla yadsınamaz ve bu çerçevede de sağlık anlamında herhangi bir riske girmeksizin, sadece bilimin verileriyle hareket ederek, okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
17
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

aslında olay sadece okulların kalabalık olması ulaşım vs değil sorun şu ki uzaktan eğitim ile verimli bir dönem geçirilmedi okul moduna bir türlü girilemedi ... Devamını Gör