Zihnimizin Her Tarafında Dolaşabilen Sesiyle Her Şarkısı Ayrı Bir Keyif: 13 Büyüleyici Şarkısıyla Nick Cave

0PAYLAŞIM

Rock müziğin yaşayan en efsane müzisyenlerinden Nick Cave şarkılarıyla bugünkü listemizde!

1. Nick Cave - Do You Love Me

Nick Cave olarak bildimiz, Nicholas Edward Cave 1957 Avustralya doğumlu bir şarkıcı, söz yazarı, besteci, edebiyatçı, şair senarist ve aktör yani kısaca kendisi bir yetenek abidesi.

2. Nick Cave - Animal Static

Kırk beş yıllık müzik kariyeri boyunca çok sayıda kişiye ilham kaynağı olan Nick Cave yaptığı her işte kendi farkını ve kalitesini de ortaya koymayı başardı.

3. The Birthday Party - Release The Bats

İleride özel sesi, şarkı sözleri ve hissettirdikleriyle birçok insana dokunacak olan Cave daha küçük yaşta doğduğu kasabanın çocuk Korosu’nda şarkı söylemeye başladı.

4. Nick Cave & The Bad Seeds - The Mercy Seat

Aykırı ve asi bir çocukluk döneminden sonra liseyi de bitirmesiyle müzikle ilgilenmeye karar verdi. Cave’in bu dönemde uyuşturucu bağımlılığının başladığı da biliniyor.

5. Nick Cave & The Bad Seeds - Red Right Hand

Cave okul arkadaşı Mick Harvey ile 1970’lerin ortasında kurduğu “Boys Next Door” grubuyla profesyonel müzik hayatına başlangıç yaptı. Grup yayınladıkları birkaç kayıttan sonra Londra'ya taşınma kararı aldı ve adını “Birthday Party”olarak değiştirdi.

6. Nick Cave & The Bad Seeds - Henry Lee ft. P.J Harvey

Grup post-punk türünde orijinal çalışmalara imza attı ve 1982’de çıkardıkları “Junkyard” albümünden kısa bir süre sonra dağılma kararı aldı.

7. Nick Cave & The Bad Seeds - Into My Arms

Grubun dağılmasının ardından Nick Cave ve Mick Harvey kurulduğu 1984 yılından günümüze kadar rock müziğe yön verecek rock’n roll grubu “Nick Cave and the Bad Seeds”i kurdu.

8. Nick Cave & The Bad Seeds ft. Kylie Minogue - Where The Wild Roses Grow

Bad Seeds grubu çıkardıkları her albümle onlarca klasiğe imza attı ve müzik tarihinin unutulmazları arasına girmeyi başardı.

9. Nick Cave & Shane MacGowan - What a Wonderful World

Grubun elde ettiği başarının yanında Cave birçok efsane isimle düet parçalar yaparak da isminden sıkça söz ettirdi.

10. Grinderman - Palaces Of Montezuma

2006’da hayata geçirdiği “Grinderman” projesi ile piyanonun başına oturarak Warren Ellis ve Martyn P. Casey ile unutulmaz bir düet albüm çıkardı.

11. Nick Cave & The Bad Seeds - O Children

Bu projenin ardından Cave bu sefer edebi yönüyle karşımıza çıktı. Kısa oyunları ve şarkı sözlerini içeren kitapları “King Ink” 1988’de, ilk romanı “And The Ass Saw The Angel” ise 1989’da yayımlandı. Önemli başarı elde kitap, Time Out dergisinden “Yılın Kitabı” ödülünü aldı.

12. Nick Cave & The Bad Seeds - Jubilee Street

Çıkardığı kitaplardan sonra beyaz perdeye ilgi salan Cave oyunculuk yeteneği ile 1989’da J. Hillcoat filmi “Ghosts… of the Civil Dead” ve 1991 yapımı Brad Pitt’li, Samuel L. Jackson’lı “Johnny Suede” filmlerinde karşımıza çıktı.

13. Nick Cave - Carnage

2014 yapımlı “Nick Cave’in Yeryüzündeki 20.000 Günü” filmi Cave’in bir gününü, dünyadaki 20.000’inci gününü konu alıyor. Belgesel türü bu yapım Cave’in iç dünyasını, kariyerindeki dönüm noktalarını, aile hayatını ve hırslarını seyirciye sunuyor. Nick Cave'in sanatın her dalında başarılı işler yapmaya devam etmesini umuyoruz!

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir