Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zayıflık Gibi Görünmesine Rağmen Aslında Ayrıcalık Olan 11 Zeki İnsan Karakteristiği

-

İnsanlara göre zayıflık, perde arkasına bakıldığında güç ve avantaj...

1. Çabuk sıkılırlar.

Bir şeyin üzerine odaklanamayıp, uzun süre orada kalamamak büyük bir sıkıntı gibi gözüküyor. Bu aslında zihnin hızlı çalışmasının ve yaratıcı bir beynin laneti.

2. Zihinleri sürekli meşguldür.

Sürekli dalgın, uzaklara bakan, kolayca ortamlara adapte olamayan biri olmak gerçekten hayat kalitenizi aşağıya çekebilir. Fakat bu esasen fazlaca meraklı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeye hevesli bir zihniniz olduğunu gösterir.

3. Sürekli risk alırlar.

Sürekli risk almak sizi nihayetinde kayıplara sevk edeceği için korkutucudur ve akıllıca bulunmaz. Fakat ancak hayatıyla ilgili önemli riskler alabilen insanların başarılı olduğu da bir gerçektir.

4. Karar verirken sezgilerine fazlaca önem verirler.

Bir konu hakkında içinizden geçenlere göre hareket etmeniz çoğu zaman mesnetsiz ve bilim dışı bir yöntem olarak görülür. Ama zeki ve yaratıcı insanların sezgileri genellikle onların doğru kararlar almasına neden olan bilge bir iç ses gibidir.

5. Sürekli hata yaparlar.

Neden, başarısızlık karakterleri olduğu için mi? Pek değil. Yaratıcı ve zeki insanlar çok fazla yola girer, çok fazla risk alırlar. Bu da onların fazlaca yanılmalarına ve hata yapmalarına sebep olur. Nihayetinde doğru ve sağlam olan yolu bulacak olan da onlardır.

6. Kuralları sorgularlar.

Evrendeki her şey fazlasıyla karmaşık ve çok yönlüyken, onlara tek bir yönden bakmanı isteyen dayatmalara katlanmak ne kadar mantıklı? Bütün mesele bu aslında.

7. Başkalarının ne düşündüğü onlar için çok da önemli değildir.

Hayatta seçimler yaparken kimin çoğunlukla ne yaptığı önemli bir veridir ama nihayetinde bağlayıcı değildir. Bunun farkında oldukları için son sözü kendileri söylerler. Sürünün dışında durmak pahasına.

8. Orijinal kişilikler oldukları için sık sık "egzantirik" ve "değişik" olarak etiketlenirler.

Toplumdaki genel refleks, herkesin birbirine benzemesi ve aykırılığın olmamasıdır. Böylece insanlar kendilerini gerçek bir düzende ve güvende hissederler. Farklı insanların varlıkları onları rahatsız eder. Zeki ve yaratıcı kimseler de ezber bozucu derecede farklıdır. Bu yüzden inanılmaz derecede göze batarlar.

9. Sık sık fikir değiştirirler.

Zeki insanların aktif bir zihni vardır ve hızlı karar alırlar. Bu da onların sık sık karar değiştiren maymun iştahlılar gibi görünmelerine sebep olabilir. Aslında durum farklıdır tabii.

10. Çok fazla hayal kurarlar.

Hayal kurmak başarının köküdür, membaıdır. Bunun bilincinde oldukları için de sürekli hayal kurmakta sakınca görmezler. Gerçekçi olduğunu düşünen insanlar tarafından hayalperest olarak nitelendirilseler bile.

11. Bencillik derecesinde işlerine bakarlar.

Bencil olarak görünmek kötü bir özellik gibi görülebilir. Aslında zeki ve yaratıcı insanların bencilliği, kendi hayatlarını rahatça yaşama özgüveninden kaynaklıdır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pinkie

Bugün de kendimizi zeki hissettik çok şükür teşekkürler Onedio :D

hamidof

Ya da Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteye eşlik eden Dürtüsel Davranışlar vardır...

theravenwoman

bırak bu işleri onediooo

ata-korkmaz1

süper zekiyim ben bir dahiyim teşekkürler onedio ufkumu açtın artık kendimi daha iyi tanıyorum iq seviyem 300 vuhuu

sude-rumeysa-sahin

YHAAAAAAAAAA ZKİİM BN TMM MI BNLR BNA UYYR .S diyenler çıkacaktır şimdi. Hayır arkadaşlar, siz zeki değilsiniz. Siz sadece ya asosyal birisiniz ya da egoist biri. Zeki olanlar okuyup gitti sadece.

Görüş Bildir