Zayıflamanın Terazide Görünen Kilo Farkıyla Değil Sporla Olduğunu Kanıtlayan Genç Anne

-

Evdeki tartımız her zaman can dostumuz değil gibidir. Ama aslında tartıların bize oynadığı akıl oyunlarının bir farkına varsak. Fitness blogger ve iç mimar Kelsey Wells kendi aldığı çok önemli bir dersi İnstagram hesabı üzerinden paylaştı ve bir çok takipçısını şok etti. Biz de sizler için Elitedaily'den derledik.

Kaynak: http://elitedaily.com/wellness/scale-wei...

Kelsey Wells'in İnstagram üzerindeki her paylaşımı 300000'den fazla takipçiye ulaşıyor. My Sweat Life adlı hesabı sağlık ve spor üzerine.

Kelsey hamileliği sırasında aldığı 20 kiloyu vermek için doğumdan sonra Kayla Itsines'in kült Bikini Vücudu Rehberi'ni (BBG) uygulamaya başlamıştı.

26 Temmuz günü Bikini Vücut Rehberini 84 hafta hiç durmadan uygulamıştı ve gelinen nokta doğumdan 2 hafta sonra 65kg; BBG ile kilo verdiği zaman 55kg! En son fotoğraf ise şimdiki hali, ŞAŞIRACAKSINIZ ama 63kg.

"Doğumdan önce 58kg'dım, kendi saçma algıma göre kilo hedefimin 55 olmasına karar verdim. En dar kot pantolonlarıma sığacaktım. Bir kaç ay bu bikini vücut rehberini uyguladıktan ve emzirdikten sonra, HEDEFİME ULAŞTIM, en küçük beden kot pantolonlara sığdım. Ama bilin bakalım ne oldu? O günden beri 8 kilo aldım TAM SEKİZ KİLO... 

Hiçbir zaman bugün olduğundan daha az yağ ve daha çok kas kütlem olmamıştı. Hiç daha sağlıklı olmamıştım. Kendi vücudum içinde hiç bu kadar rahat hissetmemiştim."

Kelsey şimdi hemen hemen girdiği ciddi diyetten önceki kilosunda. Ama çok daha iyi görünüyor ve çok daha sağlıklı hissediyor.

Ortadaki fotoğrafta ise Kelsey bikini vücudu diyetinin bir kaç haftasından sonra herşey çok başarılı gidiyor gibi hissediyordu, çünkü kilo veriyordu. 

Ama bütün bu hikayenin anlatmaya çalıştığı tek bir gerçek var ki, kilonuz bir rakamdan başka hiç birşey ifade etmiyor. Aslında bu tür diyetlerin çoğunda artık tartıya çıkıp orada yazana bakmaktansa bu değişimi bütün bir vücut için ele almak gerektiği üzerine basıla basıla belirtiliyor.

Yakın geçmişte Cosmopolitan için spor giyim modelliği yapan Kelsey aslında bunun en güzel örneği.

Kelsey ayrıca 'tartıyı boşverin gitsin' anlamına gelen #ScrewTheScale hashtag'ini kullanarak kendi değişimiyle bütün takipçilerini de teşvik etmeyi amaçlıyor.

Çünkü sağlıkla kilo vermek, kas yapısını güçlendirirken yağ kaybını hızlandırmak tartının bize gösterdiği rakamdan çok daha önemli.

Kelsey'nin mükemmel değişimi için onu tebrik ediyoruz! Hepimize de sağlıklı yaşamlar diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
volkankartal

zayıflamak dediğin asıl böyle olur :

edo

Sporcu kız itemleri, tayt,çocuk,ayna karşısında domalarak''buda benim götüm''özçekimi.

Gizli Kullanıcı

bir tek bana mı öyle geldi? bikinili üç fotonun birleşik olduğu fotoda sanki 3 farklı kadın var gibi :S

isa-emek

sol ayak bileğinden yarım karış yukarıya bakarsan her fotoda leke var.

Gizli Kullanıcı

ahahahahahhh tebrik ederim, hiç o açıdan bakmamıştım sşldkaşlsdiaşsdl

norveclitalyan

Millet ne güzel kilo veriyor ben de daha fazla ne kadar yiyebilirim acaba diye düşünüyorum :D :D

bernay

Ben daha şu sıcaklarda terlediğim için oturduğum yerden kilo veriyom diye seviniyim

Görüş Bildir