Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zamanında İnternet Aleminin Beyin Hücrelerini Yakmış 10 İlginç İllüzyon

-

İnternet kullanıcıları olarak neredeyse her gün yeni bir bulmaca, yeni bir illüzyonla karşılaşıyoruz. Birazdan göreceğiniz illüzyonlar da zamanında hepimizin kafasını allak bullak etmiş olanlar.

1. 2 farklı açı illüzyonu

Bu illüzyon internette git gide daha yaygın bir hal alıyor. İnsan bu iki fotoğrafın farklı açılardan çekildiğini düşünse de bu iki fotoğraf tıpatıp aynı. Bu olay, beynin bir hikaye yaratma isteğiyle açıklanıyor, sonuç olarak iki aynı fotoğraf neden yan yana dursun ki?

2. Bu fotoğrafta gizlenmiş bir kedi var.

Kedi saklanmaya bile çalışmıyor, sadece uyuyor. Reddit kullanıcıları bu fotoğraf üzerinde oldukça zaman harcadı.

3. Kayıp telefon:

2016 yılında, Filipinli bir kadın yere düşürdüğü telefonunu bulabilmek için Facebook'taki arkadaşlarından yardım istedi. Çoğu insan kadının milleti trollediğini, yerde telefon filan olmadığını iddia etti. Ancak telefonu bir kere gördüğünüzde bir daha geri dönüşü yok.

4. 3D zebra yaya geçidi:

Bu fikir İzlandalı şehir planlamacılarından geldi, bu şekilde yaya geçidine yaklaşan arabaların otomatik olarak yavaşlamasını sağladılar. Vatandaşlar bu yeni yaya geçitlerinden çok memnun, sürücüler de içgüdüsel olarak gördükleri anda yavaşlıyorlar.

5. Gizemli göl:

"Gölü görüyor musunuz?" dedi bir Imgur kullanıcısı bu fotoğrafı paylaştığında. Aslında ortada göl möl yok, göl sandığınız şey aslında betondan bir duvar.

6. Avlanmakta olan kar leoparı:

Bu fotoğrafı Avustralyalı fotoğrafçı Inger Vandyke çekti. Kar leoparları gizlenmekte o kadar başarılılar ki bu fotoğraftakini görmek neredeyse imkansız.

7. Sesli bir GIF:

İskoç bir kız Twitter'da bu GIF'i paylaşıp "Bu GIF'ten çıkan sesi duyan var mı?' diye sordu. Bu olay görsel duyu algımızla ses algımız arasındaki bağlantıyla açıklanıyor. Resmin çalkalanması beynimiz tarafından ses dalgası olarak algılanıyor ve otomatik olarak kendimizi yüksek bir sese hazırlıyoruz.

Bu numara eski oyun tasarımcıları tarafından kullanılıyordu.

8. Aynanın içinden?

Çoğu insan bu videoyu ilk izlediğinde korkuyor. Sizi temin ederiz bu yalnızca bir numara. Bu video çok iyi düzenlendiği için bu kadar hatasız duruyor.

Video editlemeyi az çok biliyorsanız bu tarz videolar yaratmanız gayet mümkün. Zaten videoyu paylaşan arkadaşımız da bu tarz videolar yapıyor:

View this post on Instagram

Cola

A post shared by Kevin Parry (@kevinbparry) on

9. Eş ama farklı parçalar?

Marc Blank-Settle, oğlunun odasını temizlerken bu videoyu çekti. Ray parçalarını üst üste koyduğunda eş olduklarını, alt alta koyduğunda farklı olduklarını fark ediyorsunuz. Çoğu insan bunun kamerayla yaratılan bir illüzyon olduğunu düşünse de bu gerçekten yaşanan bir durum, hatta 'Jastrow İllüzyonu' olarak adlandırılıyor.

10. 10 saniye içinde yaşlı kadını bulun.

Bu fotoğraf insanın kafasını karıştırıyor çünkü içinde hem genç hem de yaşlı bir kadın var. Yaşlı kadını bulmak biraz zamanınızı alabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

yasli kadini goreseydim iyidi cok cirkin

fatma-cansu

genç kadını göremeyenler derneği

fatma-cansu

genç kadını görünmesin diye saklamışlar :D googledan baktım öyle görebildim :D

balyoz

biri şu genç kadını bi göstersin lan deli oldum gece gece. teyze rüyama gircek.

busra-kucuk

Hâlâ yaşlı kadını göremiyorum :D

canbaz67

#9 Dört Tane aynı ölçüde parça çizdim; ve solda farklı eksenlerde, sağda ise ikisini aynı eksende koydum, adam bilerek arka arkaya koyarken farklıeksenlerde koyuyor.

Görüş Bildir