Yüzünün Yarısını Kanser Dolayısıyla Kaybettikten Sonra Hayata Yeniden Dönen Genç Adam

-

Yüzünün yarısını kanserden ötürü kaybettikten sonra, doku nakli ile hayata yeniden dönen genç adamın hikayesini Buzzfeed'den sizler için derledik.

UYARI: Rahatsız edici görüntüler içerir.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/javiermoreno/th...

38 yaşındaki Tim McGrath, 2014 yılında çenesinde dayanılmaz bir acı hissetmeye başladı. Acı iyice arttığında kontrole gitmeye karar verdi.

38 yaşındaki Tim McGrath, 2014 yılında çenesinde dayanılmaz bir acı hissetmeye başladı. Acı iyice arttığında kontrole gitmeye karar verdi.
38 yaşındaki Tim McGrath, 2014 yılında çenesinde dayanılmaz bir acı hissetmeye başladı. Acı iyice arttığında kontrole gitmeye karar verdi.

Doktorlar bu acının sinovyal sarkom olduğu bilinen ve büyümekte olan bir tümörden kaynaklandığını söylediler. Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne göre sinovyal sarkom, yumuşak doku kanserinin nadir görülen ve agresif bir biçimi. Başlangıçta herhangi bir belirti göstermiyor, fakat zaman içerisinde büyüyerek ve yayılarak vücuda büyük zarar veriyor.

En sonunda McGrath'in yüzünün sol tarafı tümörle kaplandı. Öncelikle ameliyat olmamak için, başka alternatifleri denedi. Ama 18 ay sonra ameliyata mecbur kaldı.

Tümörün alınması için gereken ameliyat yaklaşık olarak 30 saat sürdü. İyileşmesi için 7 hafta boyunca hastanede kaldı.

Ameliyattan sonra McGrath'in doktoru, genç adamın yüzünü yeniden eski haline getirmenin yollarını aramaya başladı.

Bütün çabalara rağmen, Tim'in vücudu tedaviyi kabul etmedi. Yüzünün sol kısmı kırmızıydı ve yarası açıktı.

Tim çok acı çekiyordu. "Önünde sonunda taburcu edildim ve yüzümün sol kısmındaki çukur zamanla kapanmaya başladı. Zaman içerisinde nakledilen doku küçülmeye başladı ve enfeksiyona maruz kaldım. Vazgeçmeyi düşündüğüm çok zaman oldu ve öyle zamanlarda devam edecek gücü kendimde bulmak gerçekten çok zordu."

Birçok zorlukla baş ettikten sonra McGrath başka bir yol izlemeye karar verdi. En sonunda Michigan'da estetik cerrah olan Dr. Kongkrit Chaiyasate'den destek almaya karar verdi. Chaiyasate, McGrath'in bacağından, kolunun ön kısmından ve alnından deri alarak yüzünü tedavi etmeye karar verdi.

McGrath yeni ameliyatları ve tedaviyi kabul etti.

Chaiyasate'e fazlasıyla minnettar olduğunu ve sonuçların kendisini daha da iyi hissetmesini sağladığını söyledi. 

"Bana çok fazla umut verdi. Bugüne kadar 20 ameliyat oldum ve bunlardan beşini Dr. Chaiyasate yaptı. Vücudum bu beş ameliyattan hiçbirini reddetmedi."

Tim, geleceğini düşününce şimdi kendini çok daha rahat hissediyor.

Şimdilerde yaşadıklarını anlattığı ve başkalarına ilham olmaya, umut vermeye çalıştığı Tough Like Tim adlı internet sitesiyle uğraşıyor.

Tim, yaşadıklarını zorlu bir yolculuk olarak değerlendiriyor. Bunun yanı sıra ne kadar mutlu ve minnettar olduğunu da anlatmaya devam ediyor.

"Yolum uzun ve yaşadıklarımın birçoğu inanılmaz şeylerdi. Fakat çevremde beni destekleyen birçok insan vardı ve günden güne güçlenmeye başladım. Korkunç şeyler yaşadım, atlattım. Fakat eğer yaşadıklarım başka insanların sahip olduklarından ötürü minnettar olmasına sebep olabilirse, işte o zaman bütün bunlara değdiğini düşüneceğim."

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dreamer3506

Admin nasıl bir photoshop yaptıysa adamın tümör yeri değişmekle kalmamış göz rengi bile değişmiş.

nuruhsar

bir insanın başına gelebilecek en kötü şey düşüncesi bile kötü...

zubarak

aranızda karmaya inanan var mı bilmiyorum ama, iyiden iyi kötüden kötü çıkar...

hatunlara-tapan-adam

Son paragraf gerçekten çok anlamlı. Halimize bin şükür. Derdimden utandım ve sahip olduğum şeylere daha sıkı sarıldım, daha sıkı şükür dedim. Bu adam bu haliyle mutluysa bizim mutlu olmamak için sebebimiz yok. Boşuna demiyorlar dert cük gibidir herkes en büyük bende sanar diye. Kendimizden beterini görmediğimiz ya da düşünmediğimiz zaman şükretmiyoruz yine hep daha fazlasını istiyoruz kendimizden yüksekleri düşünüyoruz bizden beter durumdakileri umursamıyoruz. Ne zaman karşımıza çıkıyor o zaman aklımız başımıza geliyor utanıyoruz ve halimize bin şükür diyoruz. En büyük zenginliğin sağlık olduğunu unutmamak gerek. Acil şifalar diliyorum.

hatunlara-tapan-adam

Ayrıca şu sözü de çok severim Derdimi dinledim, derdimden iğrendim... onun derdini gördüm, derdime imrendim.... Ömür Dediğin Üç Gündür, Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür, O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür, O Da Bugündür... Ama insanoğluyuz işte musibet geldikçe dank ediyor kafaya..

rockirocka

Nefes alabiliyorken keyfine varın.. Fırsat bulduğunuz her an gökyüzüne bakın, sahip olmadıklarınız için kahrolmayın, sahip olduğunuz her şeyin tadını çıkarın ve bilin ki hayat siz ondan keyif aldıkça güzel.. Bir de gülümseyin, önce kendinize sonra da size asık suratla bakan kim varsa onlara..

Görüş Bildir