Görüş Bildir
Haberler
Yüz Yüze Eğitim İçin Yeni Karar: Hangi Okulları Kapsıyor?

Yüz Yüze Eğitim İçin Yeni Karar: Hangi Okulları Kapsıyor?

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinde 1 Mart'tan itibaren tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitim başlayacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MEB tarafından yapılan açıklamada, '01 Mart 2021 tarihinden itibaren de Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır' denildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

 1-Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çok Programlı Anadolu Liseleri alan/dal derslerinin yüz yüze eğitimlerinde 'meslek.eba.gov.tr' internet adresinde yayınlanmakta olan '2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönem Çerçeve Öğretim Programı' kullanılacaktır.

2-Söz konusu çerçeve öğretim programlarında yer alan derslerin uygulama kazanımları yüz yüze, teorik olan kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla yapılacak şekilde Zümre Öğretmenler Kurulunca planlanacaktır.

3- Mesleki ve teknik Anadolu lisesi, çok programlı Anadolu lisesi,  güzel sanatlar lisesi ve spor liselerinin 12'nci sınıflarında yapılacak yüz yüze eğitim, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklentileri de dikkate alınarak haftada 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanarak yapılacaktır.

 4-Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Liselerinde yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla verilecek dersler ve saatleri 'meslek.eba.gov.tr' internet adresinde yayınlanmıştır.

 5-Yüz yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olup devam zorunluluğu aranmayacaktır. Ancak eğitim kurumunun öğrencilerin okula devamını takip edebilmesi ve bu kapsamda gerekli önlem ve tedbirleri alabilmesi amacıyla yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak olan öğrenciler için velileri tarafından, Covid-19 salgını kapsamında herhangi bir nedenle öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine ilişkin talebini bir dilekçe ile eğitim kurumu müdürlüğüne iletmesi gerekecektir.

 6-Mesleki Eğitim Merkezlerinde okulda yapılan alan/dal derslerinin öğretimine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecektir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
29
7
3
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
berra

Eee normal Anadolu ve fen liseleri nolcak onların suçu ne bunlarda okul onlarda

Pasif Kullanıcı

çok programlı dediği normal anadolu lisesi değil mi yani? şimdi onlar gidecek de biz gitmeyecek miyiz anlamadım

Pasif Kullanıcı

Bunların derdi eğitim değil, vaka sayılarını yeniden arttırıp önümüzdeki yıl da çocukları eğitimsiz bırakmak

özel okullar açık tatil yerleri açık bize gelince yasak

Ayşe Yılmaz

ya sizin bi ortanız yok mu ya 1 ay daha bekleyemediniz mi açmak ıcın açtılar mı hepsi birden kapandık mı hepsi birden