Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yurt Dışına Çıkanların Yaptıkları 10 Şey

 > -
Abone ol

1. Kültür sanat gurusu kesilmek

Tamam kabul. İnsan yeni bir yere gittiğinde oranın müzesini gezer, kültürünü öğrenmeye çalışır, doğrudur. Ama kaç kere ülkendeki müzeye, ören yerine gittin be kardeşim. Yurt dışındakilere gitme demiyorum. Hobi olarak yine git ama ülkendekileri bir gör de önce öyle git.

2. Bol keseden sallamak

Çift olarak değil de yalnız ya da arkadaşlarla gidilmiş bir seyahatse kesinlikle söylenen yalanların en büyüğü. Yabancıların mutlaka bizim kızlarımıza dibi düşmüştür ya da kara yağız delikanlılarımız ilik gibi hatunları ayıklamıştır. Ziyaaaaaaaaaa!!!!

3. İtalyanlara benzetilmek

Böyle bir şey gerçekten var. Her yurt dışından dönen mutlaka "ay İtalyanlara benzettiler" hikayesi anlatıyor. Ancak sakin olun. Çünkü sizin benzetildiğiniz İtalyanlar görseldeki gibi İtalyanlar değil.

4. Güneş gözlüğü takmak

Evet aslında sadece yurt dışına çıkanların kullandığı bir aksesuar değil ama bu işin garip bir tarafı var. Türkiye'de çok nadir güneş gözlüğü takan insanlarımız yurt dışına çıktıklarında bu aksesuarı kafalarından çıkarmaz oluyorlar.

5. Otobüse metroya kaçak binmek

Her yerde olmasa da çoğu yerde toplu taşımaya binerken kontrol yok. Elini kolunu sallaya sallaya biniyorsun. Yurt dışına çıkanlar da ballandıra ballandıra anlatır bedava bindiğini. Kusura bakma kardeşim ama o senin kurnazlığın ya da adamların geri zekalılığı değil. Sadece medeniyet. Kontrole denk gel de göreyim seni nasıl 1,5 euroluk bilet için 75 euroyu kitliyorlar adama.

6. Ucuz diye diye yemeye/içmeye abanmak

Sana bana ucuz değil kardeşim. Oranın yerlisine ucuz. Kur farkını hesapladığın zaman aynı paraya geliyor.

7. Kırmızı ışıkta beklemek

Koskocaman cadde. Bir tane araba geçmiyor. Ve tabii ki kırmızı ışıkta herkesle beraber turistler de bekliyor. Türkiye'de olsa hayatta beklemeyecek insanlar birden bire kurallara uymaya başlıyor ve kırmızı ışıkta geçmiyor.

8. Aşırı özgüven

Memleketinde yapmadığı hareketleri yurt dışında olmanın vermiş olduğu rahatlıkla abuk subuk hareketleri yapmaktan kaçınmayanlar unutmayın ki çoğu yerde sadece çok kibar insanlar oldukları için tepki vermiyorlar. Yoksa size bayıldıklarından değil.

9. Rakı götürmek

Hele ki yaz  tatiliyse ve otel yerine ev falan tutulduysa %90 yapılan şey rakı götürmek. Ya kardeş çeşit çeşit hayatında görmediğin biralar var sudan ucuz şaraplar var her şeyi geçtim git yerel içkileri dene hepi topu kalacağın bir hafta 10 gün. Rakısızlıktan ölmezsin sabret biraz.

10. Kendi ismini aksanlı telaffuz etmek

Yeni bir ortama girildi ve haliyle ortamda İngilizce konuşuluyor. Karşı taraf isim sordu. Durur mu yurtdışına çıkan Türk. Yapıştırıyor cevabı. My name is Eali and my friend's name is Volkın. Hayır kardeşim sizin isimleriniz Ali'yle Volkan.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
gulizaydin

ferman ın olayını bilmiyordum la biri atsın video bişey :)

berk-karil

Şu İtalyan meselesi danimarkada başıma geldi. Bi kız geldi yanıma 'ar yu italıyın' dedi kafamda binbir türlü hayal dedim 'yea' kız dedi 'ken yu tiç me' böyle bi havalandım tabi neyi öğretmemi istiyo bu kız falan neyse 'of kors ay ken tiç yu evriting' kız güldü falan 'şuld ı bıring may italiyın buk' dedi kaldım öyle yani beyler hayaller ve gerçek hayat...

first_time_lord

Förmın :D

prometheus1

(Sana bana ucuz değil kardeşim. Oranın yerlisine ucuz. Kur farkını hesapladığın zaman aynı paraya geliyor). Olum malmsın sen.Yurtdışına giden adam parasını hesaplamayı bilmiyor mu ? Pound'un Euro'nun kaç TL'ye denk geldiğini bilmiyor mu?

lavieenrose

Yok olur mu adam 5 pound diye 20 tane alıyor. Kendi parasını dövize çevirmeden çıktı çünkü. Bu ne biçim galeri..

canhalfe

Valla çoğunu yaptım :) ismimi söylerken John diyordum :D ayrıca yurdışında yemek içmek çok da ucuz sayılmaz (alkol hariç)

Görüş Bildir