Avustralya'da Bir Çift, Marketten Aldıkları Marul Paketinden Yılan Çıktığını İddia Etti!

6PAYLAŞIM

Kim marulundan yılan çıksın ister ki?

Not: İçerik pek çok yılan görseli içermektedir.

Kaynak: https://www.theguardian.com/australia-ne...

Sidneyli bir çift, süpermarketten aldıkları marulun torbasından ender bulunan zehirli bir yılanın çıkmasıyla korkuya kapıldı.

Alexander White ve eşi Amelie Neate'nin pazartesi günü Sidney'deki bir Aldi süpermarketinden satın aldıkları marul paketinin içinden yavru bir soluk başlı yılan (hoplocephalus bitorquatus) çıktı. White "Hareket ediyor ve o küçük dilini dışarı çıkarıp duruyordu. Onun devasa bir solucan olmadığını anlamamı sağlayan da aslında diliydi. Doğruyu söylemek gerekirse eğer bir solucan olsaydı daha rahat olabilirdim." dedi.

Yaklaşık 20cm uzunluğundaki sürüngen, White onu alıp eve getirene kadar süpermarketin soğutulmuş market dolabındaki marulun yanında sakince uyuyordu.

"İkimizin de yanında bozuk parası olmadığı için bir alışveriş arabamız yoktu o nedenle marul paketini elimizde taşıdık. Durup düşününce bu durum beni çok korkuttu." dedi White. Yılan yiyeceklerin paketlerini açarken ortaya çıktı. Çift, vahşi yaşamı kurtarma ekibi olan Wires'ı çağırdı ve yılanın muhtemelen Avustralya'daki en zehirli ve saldırgan türlerden biri olan bebek bir doğu kahverengi yılanı olduğu söylendi.

Ancak incelemelerden sonradan bir yılan uzmanı, bu yılanın aslında "tıbbı açıdan önemli olan" soluk başlı yılan olduğunu söyledi.

"Tıbbı açıdan önemli denmesinin tıpta kullanıldığı için önemli anlamına geldiğini düşünmüştüm." dedi White ve Neate ekledi "Ama görünüşe göre bu, ısırılırsanız hemen hastaneye gitmeniz gerektiği anlamına geliyormuş." Bu yılan türü kışkırtıldıkları zaman arka arkaya pek çok kez düşmanını ısırabilmekte.

Avustralya Müzesi'nin açıklamasına göre, soluk başlı yılanlar çekingen ama sinirli bir türdür ve köşeye sıkıştıklarında kolayca telaşlanabilirler.

Bu yılanın ısırığı nedeniyle kaydedilmiş bir ölüm vakası bulunmamakta ancak müze "Yılanın zehri şiddetli baş ağrısı, bulanık görme, bölgesel ağrı ve anormal kanama dahil olmak üzere pek çok semptoma neden olabilir." dedi. White aslında bebek yılanın biraz da sevimli olduğunu belirtti. Hatta White ve eşi Neate uzmanlar gelene kadar yılanın pek çok videosunu çekip okul tatili nedeniyle evden uzakta olan çocuklarına videolu görüşmeyle yılanı gösterdiler. Marul paketinin ucunun açık olduğunu fark ettiklerinde çift diğer yiyecekleri de benzer bir sürpriz olmaması açısından kontrol ettiler.

Yılan ve marulu bir kutuya koyan çift, yılanın hava alabilmesi için kutunun kapağını biraz araladıklarını söyledi.

Wires'tan bir ekip 22.30'da geldi ve yılanı aldı. Süpermarket Aldi'nin iş birliğiyle marulun izi Toowoomba'ya kadar izlendi ve yılanı evine yollayabilmek için transfer çalışmaları başlatıldı.

White marulu yıkayıp yediğini belirtti.

"Marulu güzelce yıkadım. Üzerinde yılan dışkısı olduğunu düşündüğüm bir takım atıklar vardı ama yıkadım ve bugün salatalı bir dürüm yapıp yedim. İnsanlar hep 'marulunu yıka' derdi, yine de ben eskiden sebzelerimi yıkmazdım. Ancak yaşadığım bu olaydan öğrendiğim ders her zaman marulumu yıkamam gerektiği oldu. Ve tabi bir de marul paketini kontrol etmek." dedi White.

Aldi, yılanın vahşi doğaya bırakılacağını söyledi.

Aldi'den bir sözcü, "Evi kesinlikle bir Aldi marketinin rafı olmayan bu yılanın doğal yaşam alanını belirlemek için müşteri ve Wires ekibiyle iletişime geçtik. Wires'a desteklerinden olayı teşekkür ederiz." dedi. Ayrıca Aldi bu olayın nasıl meydana gelebileceğini araştırmak için ürün tedarikçisiyle ortak çalışacakları belirtti.

Yaşanan bu korkutucu olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Birleşik Arap Emirlikleri'nin İlk Kadın Astronotu: Nora al-Matroushi - onedio.com
Birleşik Arap Emirlikleri'nin İlk Kadın Astronotu: Nora al-Matroushi - onedio.com
17 Yılda Bir Topraktan Yeryüzüne Çıkan 'Brood X' Ağustos Böceği Sürüsüyle İlgili Birbirinden İlginç Bilgiler - onedio.com
17 Yılda Bir Topraktan Yeryüzüne Çıkan 'Brood X' Ağustos Böceği Sürüsüyle İlgili Birbirinden İlginç Bilgiler - onedio.com
Kendisine Sarılmaları Karşılığında Başka İnsanlara Para Veren Evli Kadının Bir Garip Hikayesi - onedio.com
Kendisine Sarılmaları Karşılığında Başka İnsanlara Para Veren Evli Kadının Bir Garip Hikayesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pxx

Sebzeleri yıkamaz mıydın?

derdi27

Soğuk havada yılan uyuşur.. küçükken (4-5 yaşında) tarlada yavru bir yılan bulmuştuk... yaklaşık 7-9 cm kadardı.. elimizde oynayarak getirdik (ölü olduğunu sanmıştım) babam elimizde görünce iyi bir azardan sonra elimizden almıştı..

-.47

Adamlarin attigi adim tehlike orada😄

bilim-bilimi

Çok doğru ve saygılı bir davranış. Hayvanların yaşamlarına saygı duymak çok güzel bir şey. Tatlıymış da ufaklık. Burada olsa anında öldürürlerdi. Ama ben olsam o marulu atardım. Marulu yemeleri bana tuhaf geldi.

deen-tharkuho

Ben olsam yılanı gönderdikten sonra o marulu atardım

Görüş Bildir