Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıllarca Konuşulan Bir Aşk Hikayesi: Elizabeth Taylor ve Richard Burton

60PAYLAŞIM

Hepimizin Angelina Jolie Brad Pitt ayrılığının şokunu yaşadığımız malum. Ancak Brangelina dünyanın takip edip gıpta ettiği ilk çift değildi, her şey geçip giderken, biz de biraz maziye dalalım, ne aşklar yaşanmış bitmiş bir hatırlayalım. 

Muhteşem aşkların yaşandığı Hollywood'da Brangelina'dan daha da parlak bir çift var geçmişte. Dünyalar güzeli Elizabeth Taylor ve büyük aşkı Richard Burton. 

Sizi güzel olduğu kadar çalkantılı, sarsıcı bir aşk hikayesi ile başbaşa bırakıyoruz. Buyurun.

Dünya Elizabeth Taylor ve Richard Burton ikilisini ilk olarak beyaz perdede gördü. Bu ikili Kleopatra filminin setinde, 1963 yılında tanıştı ve ateş bacayı sardı.

O kadar kuvvetli ve şiddetli bir aşktı ki ikili iki kez evlenip boşandı! Ve onların aşkı 20. yüzyılın en dramatik aşklarından biri olarak tarihe geçti.

Kleopatra filminin setinde birbirilerini gördükleri ilk andan itibaren birbileri olmadan yapamamaya başladılar.

İlk öpüşme sahnelerinde dudaklarını birbirlerinden ayıramadıkları için yönetmen "kesiyoruz" diye bağırmak zorunda kaldı fakat yine öpüşmeyi bırakamadılar.

Sette başlayan ilişkileri oldukça büyük bir sansasyon yarattı.

Ve bu sansasyonun nedeni onların sadece herkesin hayran olduğu iki oyuncu olması değildi. Her ikisi de aşık olduklarında evliydi!

Elizabeth Taylor o sıralar Eddie Fisher ile evliydi ki onu da Debbie Reynolds'tan "çaldığı" konuşulmaktaydı.

Vatikan bile bu ilişkiye karıştı, onları kınadı ve ilişkilerinin erotik bir hayalperestlikten başka bir şey olmadığını belirtti.

Medya peşlerinden ayrılmadı ve ilişkileri hep ucuzlatılarak halka sunuldu.

Her tür baskıya rağmen Elizabeth Taylor, "Richard ve benim inanılmaz bir uyumumuz var. Birbirimize doyamıyoruz." açıklamasını yaptı.

İlişkileri her zaman gündemde oldu.

Bir yandan ayıplanmasına rağmen yatlarla, özel jetlerle, pırıltılı partilerle ve elbette Richard Burton'ın Elizabeth Taylor'a hediye ettiği muhteşem mücevherlerle manşetlerden hiç düşmedi. Richard bir keresinde Elizabeth'e değeri 1 milyon doların üzerinde olan kolye hediye etti. Bu olay doğal olarak da magazin basını oldukça meşgul etti.

Fakat birbirlerine karşı olağanüstü tutkularına rağmen ilişki alkolizm ve hiç bitmeyen kavgalar yüzünden mahvoldu.

Arkadaşları ise Elizabeth ve Richard için kavga etmenin bir tür ön sevişme olduğunu söylüyorlardı.

İlk evlilikleri 1964 yılında başladı ve tam 10 yıl sürdü.

Taa ki Richard genç bir aktrisle Elizabeth'i aldatana kadar.

Ayrıldıktan sonra, her ikisi de yeni partnerler buldu.

Fakat bu ayrılık 1975 yılının yazında son buldu. Finansal bağları ile ilgili konuşmak için bir araya gelişleri birbirlerinin kollarında ağlayarak son buldu. Yaz sonunda yeniden birlikte oldukları herkes tarafından biliniyordu ve Ekim ayında ikinci kez nikah masasına oturdular.

Ancak eski alışkanlıklarınını bırakamayıp yeniden alkol ve kavga batağına düşmeleri birkaç haftayı almadı.

Ateşle barut gibilerdi. Dolayısıyla da hep birbirlerini patlatıyorlardı.

Önce yatak odaları ayrıldı.

Sonra Richard yine kendini bir başka kadının yani bir sonraki karısı Suzy Hunt'ın kollarında buldu. İkinci kez boşandılar. Elizabeth ise zengin Amerikalı işadamı  John Warner ile evlendi.

Elizabeth ve Richard ayrılmalarına rağmen her zaman birbirlerine düşkündüler.

Öyle ki Elizabeth 1982 yılında 50. yaş gününü Richard'ın kollarında kutladı. 

Her zaman birbirlerini sevdiler, 1984'te ölmeden önce Richard bir arkadaşına Elizabeth'ten bahsederken, "hala göz kamaştırıyor" diyordu.

Elizabeth de ona hep bağlı kaldı.

Artık yaşlı bir kadın olduğunda onunla yapılan bir ropörtajda "Eğer Richard yaşasaydı kesinlikle yine evlenirdik" açıklamasını yaptı.

Onların aşkı hiçbir zaman bitmeyecek olan aşklardandı. Neden birlikte yapamadıkları sorulduğunda Elizabeth şu yürek burkan cevabı verdi: "Belki de birbirimizi haddinden fazla sevdik."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alexander-steelheart

Richhard Burton gerçekten kıskanılacak biri bence... Zira aşık olunacak kadını çok isabetle seçmiş...

alexander-steelheart

Her ikisi de güçlü oyunculardı... Richard Burton'ın Liz Taylor hakkındaki bir sözü çok etkileyici; "Bu kadın ile olan ilişkimiz, rüyadan pornografiye doğru giden bir yol sanki".

syb

Bu kadın bu adam haricinde 6 kez evlenmedi mi bu nasıl aşk bu nasıl tutku bu nasıl efsane :) Şans eseri gördüm,normalde okumadan geçerdim ama bunu görmezden gelemedim :D

ender-deniz

"Belki de birbirimizi haddinden fazla sevdik."

marvel_1william

Ya kendinizi bunlar ilk sevgili olduğundaki eşlerinin yerine koysanıza ne kadar kötü

Görüş Bildir