Görüş Bildir
Haberler
YGS'ye Girecek Adayların Sınav Yerleri Belli Oldu

YGS'ye Girecek Adayların Sınav Yerleri Belli Oldu

Onedio Medya
03.03.2016 - 15:35 Son Güncelleme: 03.03.2016 - 15:36

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na başvuran adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, bugünden itibaren ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, 13 Mart 2016'da saat 10.00'da uygulanacak YGS'ye başvuru yapan adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. 

Duyuruya göre, adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bugünden itibaren ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecek.

Adaylar, internetten edinecekleri belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda olacak. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim ve işaret bulunmayacak.

Sınava giriş belgesini fotoğraf görünür bir şekilde yanında bulundurmayan adaylar, sınava alınmayacak. Adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek.

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka, nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunlu olacak.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
48
15
6
5
3
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

10. günün şafağında doğuya bakın depresyona giren öğrenciler görüceksiniz

UmutcanŞahin

Herkes boyunu 10 15 cm yüksek yazdırdı ülke ortalaması 1.80 falandır heralde kağıt üzerinde

Apollonia corleone

165 olup 185 yazdıran biliyorum daha ne diyeyim