Yeteneklerinin Yalnızca Rap Yapmakla Sınırlı Olmadığını Hunharca Gözümüze Sokan K-Pop Şarkıcılarından 15 Şahane Performans

109PAYLAŞIM

K-pop gruplarının parlayan yıldızları her zaman 'ana rapçi' unvanına sahip üyeler olmuştur. Yazdıkları başarılı sözler ve ortalığı ayağa kaldıran performanslarıyla bizi kendilerine bağlayan bu idollere nasıl daha hayran olabiliriz ki? 

Aslına bakarsanız, onlar yeteneklerinin her bir zerresini konuşturarak bir şekilde onları daha çok sevmemizi sağlıyorlar. Rap yapıyorlar diye onları şarkı söyleyemez sanmayın, çünkü tam da şu an birbirinden yetenekli 15 idolün bülbül gibi seslerine tanık olmak üzeresiniz!

1. Block B Zico – "She’s A Baby"

Zico'nun on parmağında on marifet olduğu bir sır değil, ancak ilk başta o sakin ve kararlı kişiliğinin altından böylesine şahane bir ses çıkacağını da tahmin etmiyordum doğrusu. Zico yeteneklerini sergilemek konusunda kesinlikle çekingenlik etmiyor ve yumuşak sesiyle herkesi kendisine bir kere daha hayran bırakıyor.

2. EXO Chanyeol – "Creep"

Chanyeol'un şarkı söyleme konusundaki müthiş yeteneğine daha önce denk gelmediyseniz -ki bence mümkün değil- büyülenmeye hazır olun. EXO grubunun tüm üyeleri birer yetenek abidesi ama Chanyeol burada azıcık gönlümü çaldı, yalan yok.

3. Jessi – "Don’t Make Me Cry"

Bu şarkı ile ilgili tek kelime yorum yapmak istemiyorum, yalnızca dinleyin ve Jessi'nin sesiyle büyülenin. Söyleyeceklerim bu kadar!

4. BIGBANG G-Dragon – "Untitled, 2014"

Bugüne kadar G-Dragon'un el atıp da başarılı olmadığı tek bir konu var mı? Valla ben görmedim, duymadım, bilmiyorum. Sektörün en yetenekli ve acıklı şarkıların en damardan giren şarkıcısı olabilir. Kendisi ciğer tutuşturmada da bir üstattır, askerde olması falan önemli değil her yerden yetişiyor beyefendi...

5. GOT7 Jackson – "Dawn Of Us"

Jackson, seni dinlerken melekler ağlıyor be iki gözümün çiçeği...

6. MAMAMOO Moonbyul – "In My Room"

2018'in en yıldızı parlayan grubu MAMAMOO'ydu bana göre, o yüzden Moonbyul'un bu listede kendine yer bulmaması gibi bir durum söz konusu olamazdı. Arkanıza yaslayın ve müziğinin büyüsüne kapılın, siz de bana hak vereceksiniz.

7. BTS J-Hope – "Daydream"

Lee Hanna'nın "I Live Alone" programında abisi Seungri'ye öve öve bitiremediği, şirinlik muskası ve yetenek kumkuması J-Hope'u burada gördüğünüze şaşırmadınız herhalde! ARMY'lerin göğsünü kabartan bu performansı övme işini size bırakıyorum, bana düşen videoyu başa sarıp sarıp izlemek!

8. MONSTA X Jooheon – "Be My Friend"

Duygu seline kapılmadan bu şarkı için bir şeyler yazabileceğimi sanmıyorum. Tek kelimeyle BA-YIL-DIM! Başka yorumum yok sevgili dostlarım.

9. BLACKPINK Jennie – "Black"

Jennie'ye ve bu şarkıya hayran olmayacak tek bir insan düşünemiyorum. BLACKPINK'in minnoş Jennie'si daha stajyer olduğu günlerden itibaren yeteneğiyle herkesin gözüne çarpıyordu ve G-Dragon'la aynı sahneyi paylaşabiliyorsanız, gerçekten ama gerçekten çok yeteneklisiniz demektir. Jennie'yi sevin, Jennie'yi bağrınıza basın.

10. SEVENTEEN S.Coups – "The Man"

SEVENTEEN'in lideri yalnızca potansiyel bir şarkıcı değil, aynı zamanda seçmelerde bu konuda başarılı olmuş bir şarkıcı! Yeteneklerini kesinlikle hafife almayın derim, darbeyi nereden yediğinizi anlamadan sizi bir anda ele geçiriveriyor.

11. Highlight Junhyung – "Stalker"

Şarkının orijinal hali ne yazık ki paylaşıma açık değildi, o yüzden bulabildiğim en iyi videoyu sizinle paylaşıyorum. Hayran olmamanız mümkün değil, tekrar tekrar dinlememeniz gibi bir ihtimal dahi yok. Size o kadar söylüyorum.

12. f(x) Amber – "Beautiful"

Amber'ın sahnedeyken kendine duyduğu güveni ve kendini taşıyış şekli bana her nedense G-Dragon'u anımsatıyor. Yanlış anlaşılmasın, benim gözümde kimse kimsenin kadın-erkek versiyonları değil, yalnızca etraflarını saran enerjinin benzer olduğunu söylemeye çalışıyorum. Amber'ın şarkısını dinlerken sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Özetle şahane bir yorum olmuş.

13. B.A.P Zelo – "Shine"

B.A.P'ın maknae'sinin kendisi küçük ama yetenekleri boyunu aşmış durumda. Ekrana sarılmadan şu performansı izleyemedim resmen. Bu nasıl bir sevimliliktir, bu nasıl bir kadife sestir böyle!

14. INFINITE Dongwoo – "Reunion in Memory"

Şu yarışmanın bize gösterdiği bir şey varsa o da sahneye kim çıkarsa çıksın mükemmel bir performans sergiliyor. Maskenin altında olmanın verdiği bir güven mi, yoksa biz mi çoğu zaman idolleri hafife alıyoruz bilmiyorum ama burada izleyip hayran olmadığım tek bir performans yok. Cho Yong Pil'in şarkısını yorumlayan Dongwoo da farklı değil.

15. EXID LE – "I Ain’t Going Home Tonight"

Alın işte, demiyorum boşuna!

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bianb

Moonbyul'un Snow şarkısını koysaydın keşke orada vokali daha netti

faruk-sutuseven

american mumble rap'ten çok daha iyi :D 6ix9ine lil pump lil xan gibi soytarıları dinleyeceğime k-pop rapçilerini dinlerim daha iyi. korecen bi bok anlamasamda müzikal açıdan başarılı bir çok şarkı var bence.

y

listede amber, chanyeol'u gördüğüm için çok sevindim. ayrıca lisede nct mark ve taeyong da olmalıydı, ikisi de başlı başına yetenek abidesi.

profnigga

Ne rapi editör boş yapma bir kere.

kennedy

bu kadar yumuşağa rağmen iyi çoğalıyo lan kore

Görüş Bildir