Yeni Yılda Ağırlayacağınız Misafirlerinizin Gözlerini Kamaştıracak 15 Dekorasyon

 > -

Yeni yıl bizde hep bir bayram havasında geçer. Aileden ya da arkadaşlardan birinin evinde toplanılır. Bütün gece yenilir, içilir, eğlenilir sonunda geriye sayım başlar yeni yıl çoşkusu kutlanır. Bu yıl ufak yılbaşı partinizde yemek masasını biraz canlandırıp süslesek, hem sizin hem de misafirlerinizin içi açılmaz mı?

Merak etmeyin bütün bu masa dekorları sandığınızdan daha kolay ve sevimli.

1. Kızılcığın yeni yıl ruhunu yansıttığını biliyor muydunuz?

Dilerseniz kuru dilerseniz taze kızılcıklarla masa dekoru yapabilirsiniz. İsterseniz  büyükçe bir fanusun içini doldurup üzerine beyaz mumlar koyun. Dilerseniz de minik saksılara ilk olarak beyaz kum ya da çakıl doldurup daha sonra kızılcıkları ekleyin.

2. Meyvelerden başlamışken portakallarla mis gibi bir yeni yıl yaratabiliriz.

Portakal kabuklarını şerit halinde kestikten sonra karanfiller takarsanız odaya mis gibi bir koku yaycaklardır. Ayrıca bir kaç çam dalının üzerine koyacağınız portakallar yeni yıl masanıza renk katacak.

3. Şönil nedir nasıl kullanılır? 😄

Şönil işte şu gördüğünüz tüylü teller. Dilediğiniz gibi bükülebiliyorlar. Kırtasiyelerde kocaman bir paketi 5-7 TL arasında değişiklik gösteriyor. Minik beyaz bir çam ağacı alıp üzerini rengarenk süsleyerek masanıza renk katabilirsiniz. Hem klasikleşmiş yeni yıl süslerine yeni bir soluk getirmiş olursunuz.

4. Masanızın kenarlarını bile süsleyebilirsiniz!

Bir çile yüne renkli ya da atın sarısı yapışkanı hediye süslerinden takın. Daha sonra masanın kenarına yapıştırın.

5. Evdeki o beyaz sade mumları birer şekere benzetmeye ne dersiniz?

Şu yabancıların baston şekerleri vardır ya kırmızı beyaz şeritli. Ne kadar tatlıdır değil mi? İşte onlardan bulamıyorsak bile evdeki mumları biraz kırmızı kurdele ile onlara benzetebiliriz.

6. Noel babanın çoraplarını masanıza getirdim!!

Böyle el örgüsü çoraplar bulmak ya da yapmak zor olabilir onun yerine minik çocuk çoraplarından yararlanabilirsiniz. Misafir sayısı kadar çorap alıp masanızdaki çatal kaşıkları içine yerleştirebilirsiniz.

7. Çorapla uğraşmak istemezseniz bir kırmızı peçete ve bir yapay yaprağa ihtiyacınız olacak.

Kırmızı ve yeşil yeni yılın en tatlı kombini. Bu kombinen masamız da eksik kalmasın diyerek bir kırmızı peçeteyi bir yapay yaprak ile birleştirerek tabaklarımızın üzerine süsler yapabiliriz

8. Misafirler yemeğe başlamadan tatlı bir sürprizle karşılamaya ne dersiniz?

Kırmızı beyaz peçetelerin üzerine onlara merhaba diye bir yılbaşı kurabiyesi bırakıp yemekten önce herkesin yüzüne bir gülücük kondurmak en güzeli olacaktır.

9. "Bize kayınvalidemler gelecek biraz daha klasik bir öneri?" diyenleri buraya alalım...

o zaman ceyizlerinize bir göz atıp kram rengi süslü kumaş peçetelerinizi çıkartın derim. Ama onları da yeni yıla uydurmanın yolu var. Yapay ça dalları ile krem peçeteyi bir kombin yapıp altın rengi bir halka ile birleştirebilirsiniz.

10. Çok kalabalık bir misafir grubu ise oturma düzeni şart!

Koşun bahçeye bir kucak kozalak toplayın, daha sonra işiniz çok kolaylaşacak. Kozalakları biraz beyaz akrilik boya ile boyayın. Dilerseniz biraz sim ile süsleyin. Minik isim kartları yazıp kozalaklara tutturun. Böylelikle herkes yerli yerinde oturmuş olsun.

11. Minik Noel şapkalarına masada yer açmasak mı?

Biraz kırmızı keçe ve peluş ponponlarla işte bu şirin şapkaları yapabilirsiniz. Bu yeni yılda masaya mum yerine bunları koyup değişiklik yaratabilirsiniz.

12. Öyle çok uğraşamam derseniz bu yıl ağaç yerine masanızı süslemeye ne dersiniz?

Ağaca takılan süsleri bir kek standında yerleştirip masanıza değişik bir hava katabilir, ambiyansı ince mumlarla tamamlayabilirsiniz.

13. Ağaç süslerini kullanabiliyorsak ışıklarını da kullanabiliriz bence.

Her yıl ağacınızı ışıl ışıl yapan bu ılık bu yıl sofranızı şenlendirebilir.

14. Yeni yılın en güzel yani bir sürü hediye!!!

Noel ve yılbaşının farklı iki olgu olduğunun hepimiz farkındayız artık. Noel dini bir amaç taşırken yeni yıl sosyal bir amaç taşımakta. Ama her iki günün de anlam ve öneminin hediyelerde birleşmesi kadar güzel bir şey yok bence.

Hediyelere önem veren bu günde masanızı hediyelerle süslemek güzel bir fikir olabilir. Boş bir kaç kutuyu süper güzel hediye paketi haline getirin ve masaya yerleştirin. Herkes bayılacak çevredeki ufaklıklar hayal kırıklığına uğrayacak.

15. Masayı o kadar süsledikten sonra sandalyeleri boş bırakamayız!

Dilerseniz boyayacağınız birkaç kozalak ya da ağaç süslerini bir kurdeleye takıp sandalyeleri de yeni yıla hazırlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasankacmayan

dükanın camekanına beyaz spreyle kocaman 2016 yazdırdım, 2-3 de yıldız attırdım kenarlara, en az yukarıdakiler kadar göz kamaştırıcı oldu.

Gizli Kullanıcı

ben o portakalla mumları süsleyeyim dedim mundar oldular ya.

donnie-darko

Beni yeni yılda misafir olarak ağırlayacaklar bu kadar zahmete girmeseniz de olur masrafsız ve eli dolu gelen bir misafirimdir. -.-

gokyuzundekibalon

Başlığı okuyunca kesin Mignon'un işi dedim ve yanılmadım :)

Görüş Bildir