Yeni Mutasyonlar İngiltere'yi Zorluyor: Ülkeye Giriş ve Çıkışlar Bir Ay Kapatılacak

 > 
9PAYLAŞIM

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kovid-19'un henüz tanımlanamayan çeşitli mutasyonları nedeniyle pazartesi gününden başlayarak en erken15 Şubat'a kadar ülkeye tüm giriş çıkışların kapatılacağını açıkladı.

Bugün Downing Street'te düzenlenen koronavirüs basın toplantısında konuşan Johnson, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri de açıkladı. 

Başbakan pazartesi sabah 4'ten itibaren ülkeye tüm giriş çıkışların kapatılacağını duyurdu.

Johnson: "Yeni türlerin tehlikesine karşı koruma amaçlı"

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Johnson, kararın 'yeni Kovid türlerinin yarattığı tehlikeye karşı koruma amaçlı' olduğunu ifade etti.

Ülkeye girecek her yolcunun Kovid testinin negatif olduğuna dair kanıt göstermesi istenecek.

İngiltere, Brezilya'da tespit edilen yeni tür Kovid nedeniyle Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere Güney Amerika ülkeleri ile Portekiz'den de uçuşları durdurmuştu.

İngiltere ve Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonları nedeniyle birçok ülke de bu ülkelere karşı seyahat yasağı başlatmıştı.

Hastaneler ve yoğun bakım servisleri baskı altında

İngiltere'de son 24 saatte 55 bin 761 koronavirüs vakası tespit edildi. 1.248 kişi virüs sebebiyle hayatını kaybederken toplam can kaybı ise 87 bin 295 olarak duyuruldu.

Ülkede toplam vaka sayısı 3 milyon 316 bin 19'a yükseldi.

Ülkede Kovid-19’un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından vakalar ve can kayıplarında ciddi artışlar görülmeye başlanmıştı. 

Bunun üzerine ülke, 5 Ocak’tan itibaren yeniden karantinaya girmiş, Johnson halktan sokağa çıkmamalarını istemişti. 

Johnson, salgın nedeniyle hastanelerin ve yoğun bakım servislerinin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu bildirmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir