Yaz Saati Uygulaması Kalıcı Hale Geldi, Sosyal Medya İsyan Etti: 'Gün Yüzü Görmüyoruz'

 > -

Sabit hale getirilmeye başlandığı zamandan beri tartışma konusu olan yaz saati uygulaması bugün Resmi Gazete'de yayınlanan kararnameyle kalıcı hale getirildi. Yani bundan sonra yaz ve kış aylarında saatler 1 saat ileri ya da geri alınmayacak. 

Alınan karara ise tepkiler gecikmedi. Bir çok sosyal medya kullanıcısı bu karar nedeniyle işe ya da okula güneş doğmadan gitmek zorunda kalacaklarını söyleyerek uygulamanın kaldırılmasını istedi.

Resmi Gazete aracılığıyla 2017 yılında yayımlanan kararla birlikte gün ışığından daha çok faydalanabilmek maksadıyla yaz saati uygulamasının başlatılacağı açıklanmıştı ve bu uygulama kış aylarının akşam saatlerinde havanın erken kararması gerekçesiyle vatandaşlar tarafından eleştiri konusu haline gelmişti.

Yaz saati uygulaması bugün kalıcı hale getirildi.

Resmi Gazete'de bugün yayınlanan Cumhurbaşkanı kararında, gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Kararla, yaz saati uygulanması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı kaydedildi.

Kalıcı hale getirilen yaz saati uygulaması sosyal medyanın gündeminde👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir