Yaşasaydı MIX Festival Kapısında Metrelerce Kuyruk Oluşturacak 15 Efsane Müzisyen

2PAYLAŞIM

Bu yıl içinden geçtiğimiz zorlu dönemlerde bazı aksamalar olmuşsa da, MIX gibi harika müzik etkinlikleri bizi sevdiğimiz sanatçılarla buluşturdu ve buluşturmaya da devam edecek! 

Ah keşke şunu da canlı görseydik dediklerimizi tatlı bir melankoli olsun diye derliyoruz!

Adını duymayan kalmamıştır ama biz yine de kısaca bahsedelim; MIX Festival İstanbul Zorlu Performans Merkezinde yapılıyor.

Canlı performansları ile etkileyici performanslar, dolu dolu bir ses ve ışık altyapısı ile MIX Festival canlı müziğin en başarılı alanlarından biri.

1. Türkiye'nin sağlam sahnelerinden biri olan bu festivalde, görmeyi hayal ettiklerimiz işte bu yüzden derledik.

2. Şu şahane sahnede görseydik ne güzel olurdu dediğimiz isimler;

3. Rock blues kraliçesi, Janis Joplin'i solo şekilde ya da Big Brother and the Holding Company veya Full Tilt Boogie Band ile %100 sahnesinde görmek istemez miydiniz?

Sıra dışı bir rock-blues şarkıcısı olan Janis Joplin, 4 Ekim 1970'te 27 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Eğer günümüzde yaşıyor olsaydı, 75 yaşında olacaktı.

4. Hep birlikte 'Purple Haze'i bağıra bağıra söylemek! Ah Jimi Hendrix neden yoksun ki :(

5. O bir klasiğin, bir efsanenin öncülüğünü yaptı... The Doors`un söz yazarı ve vokali olarak kalbimize kazınmıştır. Düşünsenize bir line-up var ve içinde Jim Morrison var!

6. Müzisyen baba Tim Buckley'nin müzisyen oğlu... Aslına bakarsanız 'Coffee smell and lilac skin' olarak bildiğimiz o kadife ses Jeff Buckley 1997'den beri aramızda yok.

Şuradan dinleyelim de kalbimiz erisin.

7. Eskisi kadar olmasak da, hepimizde birer mohawk saç yapıp, punk-rock'un çiçek çocukları dünyasına dönesimiz yok mu? Sid Vicious olsaydı yapardık...

8. Amy Winehouse'u hayatını hep birlikte izledik... Bazı talihli arkadaşlarımız onu canlı bile izlemiş olabilir. Ama konser biletinde adı yazsın isterdik!

9. Rock and roll'un babalarından Buddy Holly olsaydı da, konserler henüz başlamışken sahne önünde zıp zıp zıplasaydık!

10. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahende Led Zeppelin ve grubun İngiliz bateristi müzisyen John Bonham. Ne sololar atıyor!

11. AC/DC'nin bir süre vokalini yapan Bon Scott'tan bir Highway to Hell dinlerdik.

12. Müziğin birleştirici gücü ile 'reggae'de buluşup, Bob Marley and The Wailers grubu ile sakinler, yüzümüzde bir gülümseme ile sağa sola sallanırız.

13. Alice in Chains sevenlerin, biletleri ilk birkaç saatte bitireceği Layne Staley'nin festivalde olacak olması ile mümkün olacaktır.

14. Randy Rhoads'un eşsiz blues ve hard rock tekniklerini canlı izlemek istemez miydiniz?

15. Sizi ağlatmak istemezdik ama bu liste o olmazsa olmazdı... Soundgarden ve Audioslave'in Chris Cornell'ini her festivalde görsek sıkılmayız!

Alice Cooper'ın The Last Temptation albümündeki Stolen Prayer ve Unholy altında imzası vardır.

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
targan-ugur

Cobain ve mercury nin olmadığı bi liste bana çok boş geldi 👎🏻

brazian

Bir çoğu dönem sanatçısı.. özellikle 60 ların sanatçıları o kadar uyuşturucu yüzünden zaten erken yaşta öleceklerdi.. özetle o dönemde güzellerdi.. eldekilerin değerini bilin. Gerçek müzisyenlere destek olun gidin dinleyin. Benim gibi youtube metalcisi olmayın mesela :)

pelipeli

Chester Bennington'u bu listeye katmamanız üzdü.

meltem-cay

Hay yaşa... aynı sitemle yoruma geldim.

mad-chemist

Onu aradım resmen..

Görüş Bildir