Yaşamayı Özlediğiniz Keyiflerle Dolu Üsküdar’ın “Benzemez Kimse Sana” Dedirtecek 10 Özel Yanı

3.6bPAYLAŞIM

Tarihi zenginlikleri, kültürel dokusu, yerel lezzetleri, kendine özgü ruhuyla yaşayan ve bunları halen yaşatan mahalleleriyle Boğaz'ın en güzel semtlerinden biridir o. 

Gelin; özlemini duyduğumuz yaşamın hala devam ettiği, benzersiz özelliklerle bezeli Üsküdar'a uzanıp, denize nazır birer çay içelim. 🌊

1. Üsküdar sahilinden eşsiz boğaz manzarasını, Tarihi Yarımada’yı, Galata’yı, Emirgan’ı, kısacası İstanbul’un en güzel siluetlerini seyre dalarsınız.

2. Semte adım attığınızda şehrin yoğun temposundan uzaklaşır, huzuru ve içtenliği yaşarsınız.

3. Mihrimah Sultan Camii’ne her baktığınızda, Mimar Sinan’ın büyük aşkına ve muhteşem dehasına hayran olursunuz.

4. Salacak sahilinde oturup çay içerken, İstanbul’un simgesi Kız Kulesi’ne karşı hayaller kurabilirsiniz.

5. Tarih kokan çarşısında bakırcıları, baharatçıları, antikacıları gezebilir, İstanbul’un özlenen tatlarını keşfedersiniz.

6. Arnavut kaldırımlı sokaklarını, cumbalı evlerini, hamamlarını, çeşmelerini gezerken mahalle kültürünün sıcaklığını sonuna kadar hissedersiniz.

7. Hiç görmediğiniz kadar kedi görebilir, sokaklarda huzurla dolaştıklarına şahit olabilirsiniz.

8. Camiler, kiliseler, sinagoglar bir arada, yan yana dizilirken; siz bu semtin yaşattığı kültür mozaiğinin içinde mest olursunuz.

9. Yemyeşil koruları ve ormanlarında doğayı yeniden keşfederken, şehrin en temiz havasını solumanın mutluluğunu yaşarsınız.

10. Üsküdar İstanbul’un kalbidir. Dilediğiniz yere kolayca ulaşır, her yeri rahatça keşfetmenin keyfini çıkarırsınız.

Yaşamayı özlediğiniz her şey Üsküdar’ın tam merkezinde, semtin ilk ve tek karma projesi Nevbahar Üsküdar’da bir araya geliyor.

Nevbahar Üsküdar’la tanışmak için hemen tıklayın.

Görüş Bildir