Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşamadan Asla Tam Olarak Anlayamayacağımız 20 Durum

 > -

Reddit kullanıcılarına, "Hayatın içinden, tecrübe etmeden anlaşılamayacak durumlar nelerdir?" diye sorulmuş ve sonucunda oldukça mantıklı, duygulu ve büyüleyici cevaplar alınmış. Görme bozukluğundan evsizliğe kadar uzanan farklı türdeki bu cevaplar, aslında insanların bakış açılarının ne kadar farklı olduğu ve herkesin içinde farklı bir hikaye barındırdığını hatırlatır cinsten.

Kaynak: http://news.distractify.com/megan-mccorm...

1. İlk defa numaralı gözlük takıldığında oluşan "o" hissiyat.

"Daha önce hiç fark etmediğimiz keskinliğe hayran kalarak, Dünya'nın bulanık olmadığını idrak etmek de diyebiliriz."

2. Depresyon

3. İşsizlik

"İşsiz kalmakla birlikte süregelen motivasyon düşüklüğü. Her ne kadar insanlar sizi "İyi tarafından bak, kendini geliştirmek için bol bol zamanın olacak." diyerek teselli etmeye çalışsalar da sizin istediğiniz aslında bu değil dürüst olmak gerekirse. İş başvurularına aldığınız olumsuz geri dönüşlerle kendinizi faydasız ve istenmeyen biri olarak hissetmeye başlıyorsunuz. Başladığınız yere döndüğünüz hissiyatı hayatınızın diğer alanlarında da sizi olumsuz olarak etkilemeye başlıyor."

4. Uyku felci

Halk arasındaki adıyla "karabasan".

5. Tecavüz

"Aslında ''tecavüz'', sadece olay esnasında yaşananları değil sonrasında ortaya çıkan travmaları da içerir. Bu olayın esas yıpratan kısmının yaşanan travmalar olduğunu söyleyebiliriz. Histeri krizleri, depresyon, insanların size karşı davranış şekilleri, birini sevmeye çalışmak... Ailenize ve arkadaşlarınıza dalgınlıklarınızın sebebinin sadece sağlık sorunları olduğu yalanını söylersiniz. Travma sonrası stres bozukluğundan dolayı ağlama krizleri, kendini güvende hissedememe, en ufak bir sesin bile korkutmaya yeteceği durumları yaşarsınız. Hiçbir zaman başımıza gelmeyeceğini düşündüğümüz bir olay gibi gelse de evrenin düzeni her zaman bizimle değil maalesef."

6. Panik atak

7. Çocuğunu kaybetmek

"Bir çoğumuz  arkadaşlarımızın, akrabalarımızın hatta belki sevgililerimizin ölümlerine şahit oluyoruz. Fakat bunlardan hiç biri kollarının arasında ölümüne şahit olduğun çocuğunun acısı gibi olamaz."

8. Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı

9. Evlilik teklifine "hayır" cevabı almak

10. Çok sevdiğiniz birinin ruhsal çöküntüsüne tanık olmak.

Diğer bir taraftan, bu çöküntüyü kendinizin yaşaması.

11. Yoksulluk

12. Şiddet gördüğünüz bir ilişkinin sonunu getirmeye çalışmak.

"İnsanlar her fırsatta sevgilinizden ayrılmanız gerektiğini söylüyor ve ayrılmadığınız her dakika size sinirleniyorlar. Fakat bu durum; yaşamayan, o acıyı hissetmeyen, küfürlere maruz kalmayan kimsenin tamamıyla anlayabileceği cinsten bir olay değil. Arkadaşlarınız, kızgın olmalarına rağmen sizi kurtarabilecek tek şeyin onların varlığı olduğunu hatırlayıp bu kafadan çıkarak, öncelikle ılımlı yaklaşmalılar size."

13. Evsizlik

"Havanın kararmaya başlamasıyla beraber, gidecek bir yerinizin olmadığını fark etmek. Kesinlikle hiç kimsenin yaşamaması gereken bir durum."

14. Gerçek cinsiyetinizin anlaşılması

"Birilerinin sizin erkek olarak doğup kadın olmayı tercih ettiğinizi, ya da kadın olarak doğup erkek olmayı tercih ettiğinizi görünüşünüzden anlaması ve bunu size hissettirmesi."

15. Bağımlılık

16. Gerçekten kalp ağrıtan bir ayrılık

17. Silah zoruyla soyulmak

18. Mentrüasyon

www.fulltrain.com

"Küçüklüğümde beni oldukça korkutmuştu, öleceğimi düşünüyordum."

19. Savaşmak

"Bugün öleceğinizi tartışmasız şekilde bilmek... Havan ve roket saldırılarıyla uyanmak, sesleri duymak, etrafınızdaki katliam ve tahribat kokularını almak ve tüm bunlar olurken bir taraftan hayatınızın artık sona ereceğini kabullenmeye çalışmak. Bu kabulleniş, bir köşede cenin pozisyonunda kıvrılıp beklemek yerine, işe koyulmanızı, arkadaşlarınız için savaşıp onların hayatta kalması durumunda yazdığınız mektubu eşinize ulaştırmanızı sağlayabilir. Kurulan herhangi bir cümle, söylenen herhangi bir kelime bu durumu asla tamamıyla anlatmaya yetmeyecek."

20. Olgunluk

"Genel olarak, hayatın size kazandırdığı yeni ve farklı bir bakış açısı diyebiliriz. Çocukların büyüyüp, tecrübe etmeden asla anlayamayacağı bir bakış açısı..."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_orca_

Kalbim ağrıyor

mrs.queen

depresyondayım amk

dzvezda

ya o değilde siz nasıl koyuyorsunuz?

mrs.queen

orasıda ayrı bi fail :d

entreri07

anne/baba olmak?

okisi

lan o değilde karabasanı yaşadım ben uyandım bakıyorum elimi görüyrum düşünebiliyorum ama vücut hareket etmiyo ulan dedim bu belli zihin açık vücut off ta duruyo sonra kendime geldim döndüm götümü yattım amk

eminks

Bence ebeveynlerden birini kaybetmekte eklenmeli yaşanmadan anlaşılamayan bir şey bu da

Görüş Bildir