Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yapmaktan Vazgeçsek Çok Daha Mutlu Olacağımız 10 Davranış

-
Abone ol

1. İnsanları müzik zevklerine göre yargılamaktan vazgeç.

İsteyen istediği müziği dinler kardeşim senin hoşuna giden bir müzik onun hoşuna gitmiyor olabilir. Aynı tür müzikten hoşlanmıyorsunuz diye neden diğer insanı küçümsüyorsun?

2. İnsanları kıyafetleri yüzünden yargılamaktan vazgeç.

Bırak isteyen istediğini giysin. Sokakta gördüğün her insanın kıyafeti yakışmış mı yoksa yakışmamış mı diye bakmak zorunda değilsin. Adam kendine yakıştırmış giyiyor, gerisi bizi ilgilendirmez.

3. Küçük şeylerde bana kimse bunu yapamaz triplerine girmekten vazgeç.

Örnek vermek gerekirse, yolda yürürken biri sana çarptığı zaman 'Sen bana nasıl çarparsın, önüne baksana!' gibi triplere girmene gerek yok yanlışlıkla çarptı işte sakin ol.

4. Maddi seviyesi senden düşük olanları küçümsemekten vazgeç.

O senin kadar para kazanmıyor diye senin ondan üstün olduğun ya da ona istediğin şekilde davranma ve haddini bil vb. gibi şeyler söylemeye hakkın yok. Karşındaki bir insan ve sen ona insan gibi davranmak ZORUNDASIN!

5. İnsanların beden ölçülerini eleştirmekten vazgeç.

-Şu kiloyla o taytı giymiş göz zevkimi bozuyor ya... 

Kusura bakma ama insanlar bu evrene senin göz zevkini tatmin etmek için gelmedi.Kendini öyle mutlu hissediyor ve öyle giyindi ve bu seni en son ilgilendiren şey.

6. İnsanları siyasi görüşlerine göre yargılamaktan vazgeç.

-O partiyi destekliyorsa anlaşamam ben onunla o çok akılsız bir insandır.

Hayır değildir. Neden öyle olsun? Belki çok iyi anlaşacağın biri neden sırf siyasi görüşü yüzünden adamı kötü ilan ettin?

7. İnsanları dış görünüşlerine göre yargılamaktan vazgeç.

YORUMSUZ.

8. Seni ilgilendirmeyen insanların davranışlarını eleştirmekten vazgeç.

Evet, belki senin için aşırı ezik bir davranış ama yapıyor bu onun hayatı sana karışmadığı sürece sorun yok. Ona kezban vb. şekilde hakaret amaçlı isimler takmak gibi bir özgürlüğün yok. Boşver, sakin ol biraz seni ilgilendirmeyen şeylere karışmak zorunda değilsin.

9. İnsanların tercihlerini eleştirmekten vazgeç.

Bırak isteyen istediği dini, cinsiyeti vs. seçsin, sana göre yanlışsa sen senin için doğru olanı yap ama diğer insanlar da kendi doğrularını yaparken onlara saygı göster.

10. İnsanların hatalarını yüzlerine vurmaktan vazgeç.

Sonuçta hepimiz insanız, hepimizin hataları var.

BONUS: Galerimdeki hataları bulmaktan vazgeç!

Hazırladığım galeride kusursuzluğu iddia etmiyorum zaten yazım yanlışlarım olabilir ya da düşüncelerimiz uyuşmuyor olabilir. Beni nasıl eleştirebileceğini düşünmek yerine sevdiğin bir şarkıyı aç ve kendi keyfine bak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
busra-tekin

çok da iyi olmş çok da güzel olmuş.

yesilbezelye_

aynen.

ansaneri

şimdi göz zevki bir ayrı da kilolu kişilerde tayt çorap gibi duruyo ve gerçekten kötü görünüyo. bildirmek isterim.

Görüş Bildir