Yapılan Araştırmalara Göre Bütün Modern İnsanlık 100.000 ile 250.000 Yıl Önce Yaşayan İki Kişiden Geliyor Olabilir!

-
Abone ol

Yakın zamanda yapılan bir araştırmayı yürütenler, bütün modern insanlığın 100.000 ile 200.000 yıl öncesinde yaşayan iki kişiden geldiğini iddia ediyorlar. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmaları Lad Bible'dan sizler için derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/news-scient...

Bilim insanları Mark Stoeckle ve David Thaler tarafından yönetilen çalışmada insanlar da dahil 100.000 türden 5 milyon canlının büyük bir felaket sonucu yok olduğu ve geriye kalan iki insandan ürediğimiz ortaya çıktı.

Bu hikaye bir yerden tanıdık gibi deliyor mu? Evet! Adem ile Havva'dan bahsediyoruz.

İsviçre Basel Üniversitesi araştırma görevlileri Stoeckle ve Thaler, aynı anda doğum yapan ebeveynlerden doğan bildiğimiz bütün hayvan türlerinin %90'ının 250 bin yıldan daha az bir süre önce ortaya çıktığına inanıyor.

Bununla birlikte iki bilim insanı, Darwin'in evrim teorisini de dikkate alarak elde ettikleri genetik veritabanlarını göz önünde bulundurdukları zaman düşüncelerinden oldukça eminler. 

Stoeckle konu hakkında açıklamalarda bulundu: ''İnsanlar bireysel farklılıklar ya da grup farklılıklarına önem verdiklerinde, belki de hayvan krallığındaki farklı bir türe benzediğimiz konusu üzerinde daha fazla durmalıyız.''

Thaler ekledi: ''Bu sonuç çok şaşırtıcı. Elimden geldiği kadar savaştım.''

Human Evolution Dergisi, Rockefeller Üniversitesi'ndeki uzmanlardan girdiler alarak bir rapor yayımladı.

Burada, insan hayatının neden nispeten kısa bir süre önce tekrar başlaması gerektiği sorusu gündeme geliyor.

Rockefeller Üniversitesi Beşeri Çevre Programı Direktörü Jesse Ausubel: ''Bir Marslı yeryüzüne inip güvercin sürüsü ve insan kalabalığı ile karşılaşırsa mitokondriyal DNA'nın temel ölçüsüne göre güvercinlerden bir farkımız olduğunu gözlemleyemez. '' dedi.

Stoeckle bu açıklamanın üzerine şunları ekledi: ''Kültür, yaşam deneyimi ya da benzer şeyler insanları diğer canlılardan farklı yapan etkenlerdir. Fakat biyolojik olarak kuşlardan bir farkımız yok!''

Anneler tarafından nesilden nesile aktarılan DNA olan mitokondriyal DNA üzerinde yapılan araştırmalar ''insan istisnacılığının yokluğu'' konusunu aydınlatmış oldu.

Konuyla ilgili son sözleri Stoeckle söyledi: ''Yüksek nüfus sayısı ve geniş coğrafi dağılımı nedeniyle insanların diğer canlılara göre daha fazla genetik çeşitliliğe sahip olduğu düşünülebilir. Fakat, en azından mitokondriyal DNA için insanların genetik çeşitliliğinin az olduğu ortaya çıktı.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bilinemeyen

David Thaler: Abi ben Yaratılışçıyım, Mark Stoeckle: Oğlum ben de Evrimciyim. Dur şunları bir birleştirelim, Sonuç birleşik saçmalık teorisi.

murat-bayram

Bizim memleketin siktirboktan akiti bitti elalemden araklıyoruz. Kardeş hani gen çeşitliliği? Hani gen havuzu? Özel eğitimci olarak nacizane az çok anlarım konudan iki bireyden nesil üretmeye çalışırsan en fazla 7 nesil sonra bol genetik anomalili bireyler elde edersin. Bu aptallığa inanan varsa gitsin iki adet fare alsın petshoptan evde kendi denesin

aysegul-cemre-kalender

Hikaye bir yerlerden tanıdık geliyor ama nereden bilemedim ki...

kemal-demir14

Yaklaşık 1400 yıl önce gelen Kuran'ın anlattığı bilimsel olayların %80i günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve kanıtlanmaya da devam ediyor. Üstelik hiçbir verisi çürütülemeden.

blizzard

Şu yedi kat gökyüzü ve evrenin genişlemesi falan kanıtlanmış değil mi? Adnan Oktar patentli ve aslı astarı olmayan bir çok saçmalık, mucize hayali ile yatıp kalkan muhafazakârların inancının temelini oluşturuyor. Yalnız hiç birisi bunların Adnan Oktar'a ait olduğunu bilmiyor.

dandanakan

Din deme aman bizim yarım "ateyizlere" hemen hortlamaya başlarlar :)

kemal-demir14

Seni bir erkek ve bir kadından yaratmak Allah'ın mucizesi değilde nedir ? Tesadüf olduğunu söyleme lütfen, bizzat sen kendin bir mucizeyken bunun tesadüf falan olduğunu söylersen, hem kendini küçültür hemde kendine hakaret edersin. Evrenin genişlemesi zaten yabancı bilim adamlarının ortaya koyduğu bir gerçek, sayısız makale bulabilirsin eğer ararsan. Bunu Adnan Oktar'a mal etmek gereksiz bir çaba bence.

bluefanclub

literatürün linkini koysana birader. nasıl haber yapmak bu

Görüş Bildir