Yalnızca Farklı Ülkelerde Arkadaşı Olanların Sahip Olduğu Avantajlar

0PAYLAŞIM

Farklı ülkelerden arkadaşlara sahip olmanın birçok avantajı vardır. Sizlere daha önce yaşamadığınız ve yabancı bir ülkeden bir arkadaşa sahip olmadıkça da yaşayamayacağınız deneyimleri sunar.

Farklı ülkelerden arkadaşlara sahip olmak olağanüstü bir deneyimdir.

Kimimiz Erasmus gibi eğitim nedenleriyle, kimimiz farklı ülkelere olan seyahatlerimizde, kimimiz de bizim ülkemize farklı ülkelerden gelen yabancı uyruklu insanlarla çeşitli şekillerde iletişim kurar. Bu iletişim, arkadaşlık bağına dönüştüğünde sizler için hiç beklemediğiniz bir hayatın kapıları açılmış demektir. Öyleyse şimdi yabancı arkadaşa sahip olmanın avantajlarına geçelim.

1. Dil kurslarına para harcamadan yabancı dil yeteneklerinizi geliştirirsiniz.

Özellikle hepimizin başının belası olan İngilizce küresel bir dil olduğu için arkadaşınız İngilizce konuşulmayan bir ülkeden olsa bile sizi ortak noktada buluşturan dil İngilizcedir. Böylece ikinizin de İngilizcesi gelişmiş olur.

2. Farklı kültürleri o kültürün içinde yetişen bir insandan öğrenebilirsiniz.

Özellikle yabancı milletlerin farklı geleneklerine dair bilgiler öğrenmek istiyorsanız, yabancı bir arkadaşınız olduğunda bu bilgilere ilk elden ulaşma imkanınız olur.

3. Uluslararası anlamda bir empati duygusuna sahip olusunuz.

Yabancı arkadaşınızın yaşadığı ülkenin kültürü sizinkine çok yakın olsa bile bulunduğunuz koşulların birebir aynı olması neredeyse imkansızdır. Farklı ülkelerden bir arkadaşa sahip olduğunuzda onun yaşadığı iyi ya da kötü koşulları anlama imkanınız olur. Böylece empati duygunuz yalnızca yaşadığınız ülkenin bakış açısı ile sınırlı kalmaz.

4. O ülkeye olan seyahatlerinizde ücretsiz ve güvenli bir konaklama sağlayabilirsiniz.

Zaten dolar ve euro almış başını gitmiş; şimdi uçak parasını ayarladım ama konaklamayı nasıl karşılayacağım diye düşünmek zorunda kalmazsınız.

5. Hayata karşı bakış açınızı değiştirirsiniz. Böylece kendinizi keşfetme imkanınız artar.

Farklı ülkelerden biri ile bağlantı kurmak zihninizi yeni duyumlara ve farklı düşüncelere açmak demektir. Yabancı bir insanı tanırken kendinizi keşfedersiniz.

6. Arkadaş çevrenizi genişletirsiniz.

Yabancı arkadaşlarınızın da kendi ülkelerinde başka arkadaşları vardır. Onunla arkadaşlığınızı sürdürmek size de her zaman yeni insanlarla tanışma imkanı getirir.

7. Arkadaşınızla konuşurken yabancı bir dil kullanıyorsanız, buna emin olabilirsiniz, etrafınızdakiler tarafından oldukça havalı gözüküyorsunuzdur.

Siz konuşmanın heyecanına dalıp gitmişken mutlaka bir yerlerde sizi gören/dinleyen birileri vardır. İşte o kişi, her zaman çaktırmasa da, sizin dil yeteneklerinizi hayranlıkla izliyordur.

8. Aynı yiyecekleri kullansanız bile damak tadı ülkeden ülkeye değişir. Bu konuda arkadaşınızdan tüyolar alabilirsiniz.

9. Ziyaret edemediğiniz mekanları size özel bir yaklaşımla anlatacak biri vardır.

Yabancı arkadaşınızın ülkesine çeşitli sebeplerden dolayı gidemeseniz bile o ülkede görmek istediğiniz yerleri sizin yönlendirmenizle tanıtacak biri vardır.

10. Arkadaşınız sizi ziyarete geldiğinde ya da size sürpriz bir paket yolladığında sizden mutlusu olmaz.

Farklı ülkelerden gelen hediyeler en güzelidir. Çünkü; arkadaşınız muhtemelen sizin ülkenizde bulunma imkanı düşük olan bir hediye getirir.

11. Bazen gecenin bir saati bile olsa konuşacak birileri olur.

Ülkeler arası saat farkı sebebiyle sizin ülkenizde gecenin bir saati olsa bile arkadaşınızın ülkesinde kahvaltı vakti olabilir. Böylece geç saatlerde de olsa telefonla konuşabilirsiniz.

12. Yabancı arkadaşınızın etkisinde kalarak farklı hobiler edinebilirsiniz.

Fakat yabancı arkadaş edinmek için de herkese öyle kolayca güvenmeyin. Onun sizinle gerçekten masum bir dostluk kurmak isteyip istemediğini hemen anlayamazsınız!

Bizim listemiz bu şekilde. Peki sizin yabancı arkadaşınız var mı? Yorumlarda buluşalım...

Bu içeriklere de göz atmak isteyebilirsiniz;

Görünce Dişlerinizin Kamaşmasına Neden Olacak Asya'da Yetişen Birbirinden İlginç Formlara ve Tatlara Sahip 20 Meyve - onedio.com
Görünce Dişlerinizin Kamaşmasına Neden Olacak Asya'da Yetişen Birbirinden İlginç Formlara ve Tatlara Sahip 20 Meyve - onedio.com
Her Şey Normale Döndüğünde Gidip Görmek İçin Can Atacağınız 15 Japon Bahçesi - onedio.com
Her Şey Normale Döndüğünde Gidip Görmek İçin Can Atacağınız 15 Japon Bahçesi - onedio.com
Tatlarına Bakmak İçin Can Atacağınız Ünlü Pasta Şefi Cedric Grolet'ten 15 Eşsiz Paylaşım - onedio.com
Tatlarına Bakmak İçin Can Atacağınız Ünlü Pasta Şefi Cedric Grolet'ten 15 Eşsiz Paylaşım - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Düzgün bi insan olsun da,dili fark etmez..

Görüş Bildir