Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnızca Çok Kardeşe Sahip Olanların Anlayacağı 17 Durum

 > -

Çok kardeşe sahip olmak, pek çok açıdan alışılmadık bir hayat demektir. Kimi zaman bazı sıkıntılar doğurabildiği gibi pek çok avantajı da vardır. İşte bunlardan 17 tanesi:

1. Oldukça neşeli ve hareketli bir çocukluk geçirirsiniz.

Çocuk sayısı ne kadar fazlaysa, üretilen cin fikirler de o kadar çok olur. En küçük kardeşin duvarı boyaması önlenmeye çalışılırken, en büyük kardeş iki gündür ortalıkta yoktur. Kızlardan bir tanesi odasında ağlarken, küçük olan kardeş, kız kardeşinin saçını çekiyordur vb.

2. Rol modeli bulmak konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Çok kardeş olmanın bir getirisi de, bazı kardeşler arasında büyük yaş farkları olmasıdır. Küçük kızlar güzel ablalarını, oğlanlar ise kaslı ve kızlar tarafından beğenilen abilerini rol modeli olarak benimserler.

3. Dertlerinizi dinleyecek biri her zaman illa ki çıkar.

Anlamlı ya da anlamsız olsun, daima sorunlarınızı dinleyecek birileri vardır. Bu yüzden çok kardeş olanlar genellikle sıkıntılarını içlerine atmazlar ve paylaşmasını seven insanlar olurlar.

4. Hayata dair ayrıntıları size öğretebilecek birileri vardır.

Büyüme çağında kafanızı kurcalayan konuları ya da gelecekte yerine getirmek durumunda kalacağınız sorumlulukları öğrenebileceğiniz büyük kardeşleriniz vardır.

5. Kendinizi hiçbir zaman yalnız ya da güçsüz hissetmezsiniz.

Buna rağmen, sahip olmadığınız için çoğu zaman yalnız yaşamak harika bir şey gibi görünür. Buna ulaştığınız zaman ise hareketli ve kalabalık aile yaşamını özlersiniz.

6. Okul yaşantınızda genellikle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Dersler yoğun olduğunda ve aklınız almamaya başladığında üniversitede mühendislik okuyan abiniz ya da doktor olan ablanızdan yardım alabilirsiniz. Fakat şunu da unutmamak lazımdır ki, evinizde dikkat dağıtıcı pek çok unsur da vardır. Küçük kardeşler yaramazlık için daima aklınızı çelmeye çalışırlar.

7. Ebeveynliğe kesinlikle hazırsınızdır.

Eğer küçük kardeşleriniz varsa, onlarla ilgilenmeyi ve onları neşelendirmeyi zamanla öğrenirsiniz. Böylece ileride de çok anlayışlı ve eğlenceli ebeveynlere dönüşürsünüz.

8. Başınızın derde girmesinden endişe duymazsınız.

Çünkü daima sizi koruyacak bir abiniz ya da ablanız vardır.

9. Sırlarınızı en az bir kişiye açabilirsiniz.

Kardeşlerden en az bir tanesi sizin için daha özeldir. Onunla her şeyinizi, en özel şeylerinizi bile paylaşabilirsiniz.

10. Partner bulmak konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Çünkü daima kardeşlerinizin arkadaşları vardır.

11. Tüm kardeşlerin farklı bir alanda çalışıyor olması sayesinde sorunlarınız kolaylıkla çözülür.

Kimisi bilgisayardan anlar, kimisi hukuk okuyordur, kimisi iç mimardır ve tüm ihtiyaçlarınız hiç para ödemeden halledilebilir.

12. Bayramlar sizin için harika zamanlardır.

Tüm ailenin bir araya geldiği bayramlarda hangi eğlencenin, hangi kardeşin ya da hangi kuzenin peşinden gideceğinizi şaşırır ve ambale olursunuz. Etrafta o kadar çok eğlenceli şey dönüyordur ki...

13. İlerleyen dönemde birçok şehirde çalınacak bir kapınız olur.

Zamanla iş veya eş durumundan kardeşler farklı şehirlere dağılırlar. Sizin de kafa dağıtmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda ya da özel günlerde gidebileceğiniz pek çok yer vardır.

14. Çocuk sahibi olmayı tercih etmeseniz bile, yeğenleriniz sizin için yeterlidir.

Yeğenlere duyulan sevgi ve şefkat çok kuvvetli olur. Onları kendi canınızdan bir parça gibi seversiniz.

15. Kayıplarınızla hep birlikte baş edersiniz.

Ailenizde yaşanan kayıp durumlarında hep birlikte olmak size ve kardeşlerinize güç verir.

16. Yetişkinlik yaşamında insan sarrafı olursunuz.

Her kardeş farklı bir karaktere sahip olduğu için çok küçük yaşlardan itibaren çeşitli insan tiplerini tanımaya başlarsınız. Bu da, yaşamda insanlara karşı anlayışlı olmanızı, onları iyi tanımanızı ve sosyal bir insan olmanızı sağlar.

17. Ve her şeyin ötesinde, hayata pozitif bakan, sevgi dolu bir insan olursunuz.

Birlik ve beraberlik daima güzel şeyleri ve karşılıksız sevgiyi doğurur. Bunun farkına varmak, hayatın tadını çıkarmak demektir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mabada

fotoğrafların hepsi kötü seçilmiş. madem bizim ailemizi anlatıyorsun bizim geleneklerimize göre resimler seç.

enk-capital

Tek olunca daha güçlü olursunuz. Siktir edin kardeşi. Her şeyle kendiniz baş etmeyi öğrenirsiniz. Çabuk olgunlaşırsınız. Ömrünüz boyunca kimseye ihtiyaç duymazsınız. Kayıplarınızın ardından üzülmemeyi öğrenirsiniz. Eğer anne babanız sizi iyi yetiştirdiyse, belki çok önemli işler başarabilirsiniz. Büyük ihtimal, asla yokluk çekmezsiniz. Sizden başka düşüneceğiniz kimse olmaz. Evlendiğinizde kardeşlerinizle kendi aileniz, çocuklarınız arasında seçim yapmak zorunda kalmazsınız. Eltiler görümceler, kayınçolar arası gerilimler yaşanmaz.Tek olmak iyidir. Allah tektir, tek'i sever. Son cümle pek bi alakasız oldu da... Neyse...

enk-capital

Not: Shameless'daki o bok gibi ailenin resimlerini koyup çok kardeşten iyice soğuttunuz beni.

doga-s.

2 kardeşiz forever alone .(

egodi

4 kardeşiz en küçüğümüz sürekli kavgaya karışıyo sonra bize geliyo abla-abi bu çocuklar bizi kıstırdı bizde deli gibi gidiyoz en küçük olmak güzeldir .d kswmsdbvksş

Gizli Kullanıcı

9 kardeşiz. Diyarbakır'da geçti çocukluğum. Çok kardeşliliğin çocukken güzel tarafları var gerçekten. Güven duygusu çok gelişiyor. Paylaşmayı öğreniyorsun. Fedakarlığı...Kanaat etmeyi... Tabi bir de zor tarafları da var bir yandan. Biz fakir olduğumuzdan mıydı bilmiyorum ama sahip olduğun bireysel eşya ya da oyuncak az olunca biraz dışarıyı kıskanır bir hale girebiliyorsun. Özgüveni falan kötü etkileyebiliyor

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir