Warcraft, Diablo ve Starcraft'ın Efsanevi Yaratıcılarından Chris Metzen Emekli Oluyor

Gamer-

Blizzard Entertainment'ın Hikaye ve Üyelik Geliştirme biriminin kıdemli başkan yardımcısı ve Warcraft, Starcraft, Diablo gibi tüm zamanların en iyi oyunlarının yaratıcılarından biri olan Chris Metzen 42 yaşında emekli oluyor! 9gag'de derlenen haberin detaylarını sizler için düzenledik.

Kaynak: http://9gag.com/gag/aGD7dgK?ref=fsidebar

Chris 22 yıldır burada çalışıyor. Blizzard'ın küçük bir şirket olduğu zamandan, dünya devlerinden sayılan bugünkü haline kadar sürecin hepsinde oradaydı.

Özellikle Warcraft, Starcraft, Diablo gibi bilinen oyunların ve son zamanların en ses getiren oyunlarından biri olan Overwatch'un bütün aşamalarında ve hikaye kurgusunda yer alan biri olarak Blizzard hayranları tarafından gayet iyi tanınıyor.

1996 yılında, Blizzard'ın eski tasarımcısı Bill Roper ile bağımlılık yapan "Diablo" dünyasını yarattı.

Ayrıca aralarında Warcraft'ın ve Warcraft serisinin de bulunduğu birçok oyunun ortam ve tasarımlarına katkıda bulundu.

1998'de Roper, büyük beğeni alan "Starcraft" adlı uzay stratejisi oyununun önderliğini yaptı.

2002'den bu yana ise Metzen, Blizzard'ın birçok oyununda yaratıcı yönetmen olarak çalışıyor. WoW olarak bilinen "World of Warcraft" adlı oyunun yazımı ve sanatsal çalışmalarına katkıda bulundu.

Metzen ayrıca bu yaz yayınlanan "Warcraft" filminin yönetmenliğini üstlenen Duncan Jones ile görüştü ve hatta filmde küçük bir rol bile aldı.

Blizzard'da ve Blizzard oyun topluluğuna teşekkür etti.

"Emeklilik kelimesini kullanmamın sebebi planlarımın arasında başka bir şirkette, başka bir projede veya buna benzer başka bir işte çalışmak olmaması."

"Yıllar süren yoğun tempodan sonra biraz yavaşlamanın, dinlenmenin, kanepeye uzanıp pineklemenin ve göbekli birine dönüşmenin zamanı geldi. "

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir