Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vay Arkadaş! Siz Oracıkta Dururken Bir Yerlerde Gerçekten Yaşanmış 15 Olay

73PAYLAŞIM

Bunların hepsi gerçekten yaşandı...

1. Maymunlar soru sormuyor. İşaret dili ve diğer iletişim yöntemlerini öğrenebilseler de insanlardan ve diğer maymunlardan bir şey öğrenebilmek için çabalamıyorlar.

Bilim insanlarına göre bunun sebebi bilmedikleri bir şeyi başkalarının bildiğini fark edememeleri. İnsanı maymundan ayıran şey de aslında tam olarak bu.

2. Singapur’da herkes organ bağışçısı. İsteyen, bağışçı olmaktan vazgeçebiliyor. Fakat bunu yapanlar ileride organa ihtiyaç duyarsa en alt sıralarda yer alıyorlar.

3. 2006 yılında Portlandlı bir adam karısını öldürmesi için bir kiralık katil tuttu. Kadın kiralık katili elleriyle öldürdü.

Ölmek üzere olan katilinin yakasına yapışan kadın şunları söylemiş: “Seni kimin gönderdiğini söylersen ambulans çağırırım”

4. Norveç’te kitap yayımlarsanız devlet 1000 kopya satın alıp ülke genelindeki kütüphanelere kitabı dağıtıyor. Eğer kitap çocuk kitabıysa bu sayı 1500.

i.pinimg.com

5. Gelmiş geçmiş en iyi TV yapımlarından biri olarak görülen The Wire’da Bubbles rolüyle rol alan Andre Royo’nun anlattığına göre, çekimler esnasında biri yanına gelip “Sanırım buna ihtiyacın var” diyerek ona bir paket eroin uzatmış.

Royo bu hareketi “Sokaktan aldığım Oscar” olarak yorumluyormuş.

6. Caz müzisyeni Ella Fitzgerald’ın sesi doğuştan o kadar temizmiş ki orkestra enstrümanlarını onun sesine göre akort edermiş.

7. Michael Jackson Örümcek Adam’ı canlandırmayı o kadar çok istiyordu ki bir ara yalnızca bunun için Marvel’ı satın almaya çalıştı.

8. Oklahoma’da 2016’da Yılın En İyi Öğretmeni ödülüne layık görülen öğretmen 2017’de daha yüksek maaş için Teksas’a taşındı.

9. Harry Potter serisinin üçüncü filmi olan Azkaban Tutsağı’nın yönetmeni Alfonso Cuaron, çekimlerden önce üç ana aktörden karakterleri hakkında birer kompozisyon yazmalarını istemiş.

Emma Watson (Hermione) 16 sayfa, Daniel Radcliffe (Harry) 1 sayfa yazmış. Rupert Grint ise (Ron) yazmayı unutmuş.

10. Cape Town’daki Table Dağı'na tırmanırken ölen insan sayısı, Everest’e tırmanırken ölen insan sayısından fazla.

En yaygın ölüm nedenleriyse şöyle sıralanmış: Plansızlık, dehidrasyon (susuzluk), selfie çekerken yaşanan konsantrasyon kaybı neticesinde düşüşler.

11. Korelilerin çoğu sahip olduğu ABCC11 geninden dolayı ter kokmuyor. Bu sebeple Kore’de deodorant pek yaygın bir ürün değil.

12. Yunuslar kafaları güzel olsun diye bilinçli olarak balon balıklarına kendilerini sokturuyor.

13. Fransa’da elleri kelepçeli birinin fotoğrafının basında yer alması yasak. Masumiyet karinesi göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir yasa bu.

14. John Lennon ve Yoko Ono birlikte bir falcıya gitmişler. Falcı Lennon’ın ‘bir adada vurulacağını ve öleceğini’ söylemiş. Bunun üzerine ikili çok korkmuş ve Yunan Adaları planlarını iptal etmiş.

Sonra ne mi oldu? Bu olaydan 10 yıl sonra John Lennon vurularak öldürüldü. Manhattan adasında... 

15. Araştırmalara göre Neanderthal’lerin sesinin kalın ve çatlak olduğu ortaya çıkmış. Hatta Julia Child’ın sesi örnek olarak verilmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
despresso

#6 Ella'nın sesi kadar müzikal kulağı da çok kuvvetliymiş. Hatta bir keresinde bir konser provasında 50 kişilik orkestrayı susturup 4. kemanın hatalı nota çaldığını söylemiş.

the-wizard

yok devenin nalı denir buna da

Gizli Kullanıcı

#4 Türkiye'de de Kültür ve Turizm Bakanlığı aynı şeyi yapıyor. Sayısı kitaba göre değişiyor tabii. Ama 250 kitap aldıkları da, 1000 tane aldıkları da oluyor.

eroll

"İnsanı maymundan ayıran şey de aslında tam olarak bu" değil. Çünkü insan dediğimiz de kuyruksuz maymunlar alt türü olan homo sapien. Maymun diye genelleme yapılmış ama şempanze mi, bonobo mu, babun mu, şebek mi? #1 çok saçma olmuş.

logicaldoor

"Bilim insanlarına göre bunun sebebi bilmedikleri bir şeyi başkalarının bildiğini fark edememeleri. İnsanı maymundan ayıran şey de aslında tam olarak bu." Şuna insanların bir kısmını diyelim...

hsynnnnnn

12 yunuslar maymunlardan daha çok insana benziyormuş

Görüş Bildir