V for Vendetta'nın Yaratıcısı Süper Kahraman Filmlerini Hedef Aldı: 'Kültürel Çürümeye Neden Oluyor'

 > 
11PAYLAŞIM

V for Vendetta, Batman ve Watchmen gibi sevilen çizgi romanların yaratıcısı olan Alan Moore, verdiği bir röportajda süper kahraman filmlerini hedefine aldı. Moore açıklamasında "Sinemayı bozdular ve kültürü de bir dereceye kadar bozdular." ifadesini kullandı. 

Independent Türkçe'nin Screen Rant'e dayandırdığı habere göre yeni süper kahraman filmlerinin sinemayı bozduğunu düşünen Moore şu ifadeleri kullandı:

"Artık çoğu insan çizgi romanları süper kahraman filmleriyle özdeşleştiriyor. Bu benim açımdan başka bir zorluk katmanı ekliyor. Tim Burton’ın Batman filminden bu yana süper kahraman filmi görmedim. Sinemayı bozdular ve kültürü de bir dereceye kadar bozdular.
Birkaç yıl önce yüz binlerce yetişkinin, 50 yıl önce 12 yaşındaki erkek çocuklarını eğlendirmek için yaratılan karakterleri görmek için sıraya girmesinin hayli endişe verici bir işaret olduğunu düşündüğümü söylemişti. Bu tehlikeli görünüyordu, nüfusu çocuklaştırıyordu."

Alan Moore, ABD seçimlerinden örnek verdiği ve Trump'ı eleştirdiği açıklamasını şöyle sürdürdü 👇

"Bu tamamen tesadüf olabilir fakat 2016’da Amerikan halkı Nasyonal Sosyalist bir mandalinayı seçtiğinde ve Birleşik Krallık, Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı aldığında en yüksek hasılat yapan 12 filmden 6’sı süper kahraman filmiydi.

Birinin diğerine neden olduğu söylenemese de bence ikisi de aynı şeyin belirtileri: Gerçekliğin reddi ve basit ve sansasyonel çözümler bulma isteği."

Süper kahraman filmleri usta yönetmen Martin Scorsese tarafından da eleştirilmişti...

Daha önce Taxi Driver, Goodfellas gibi filmlerin yönetmeni Martin Scorsese de benzer açıklamalar yapmış ve "Marvel filmleri sinema değil" demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir