Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üzgünüz Beyler, Kim Ne Derse Desin Kadınlar Kaslı Erkekleri Daha Çekici Buluyor!

283PAYLAŞIM

“Kaslı erkeklerden tiksiniyorum ya, senin vücudun ideal bence sevgilim” diyen bir sevgiliniz mi var? 

Neresinden başlasak bilemiyoruz ama, sevgiliniz büyük ihtimalle size yalan söylüyor. 

Kaynak: http://rspb.royalsocietypublishing.org/c...

İçimize öyle doğduğundan değil tabii. Griffith University'de yürütülen araştırmanın yalancısıyız.

Araştırmada farklı arka planlara sahip bir grup kadına yüzü görünmeyen erkek vücutlarının fotoğrafları gösterildi ve bu fotoğraflardaki vücutları fiziksel çekicilik ve güç açısından 1’den 5’e puanlamaları istendi.

Hatta benzeri fotoğrafları size de gösterelim. İşte iki örnek. Biri bu:

Diğeri de bu:

Ne düşünüyorsunuz?

Araştırmaya göre ikinci, yani az kaslı erkek vücudunun olduğu fotoğrafı daha çekici olarak değerlendirdiyseniz, çok küçük bir azınlık içerisindesiniz. 

Hatta şöyle açıklayalım. Araştırmaya katılan 160 kadından biri bile, evet yanlış duymadınız, biri bile az kaslı vücutları daha çekici bulmadı.

Fiziksel çekiciliğin en önemli belirleyicisinin fiziksel güç olduğu da bir şekilde ortaya konmuş oldu.

Zira güçlü olarak değerlendirilen erkeklerin %70’i aynı zamanda çekici olarak değerlendirilmiş.

Neyse. Gelin biraz rahatlayalım...

Öncelikle bu sadece dış görünüşün algılanışıyla ilgili bir araştırma. Yani bir kadının sırf böyle görünüyorsunuz diye sizi daha çok seveceğinin, ya da böyle görünmüyorsunuz diye sevmeyeceğinin bir garantisi yok.

Ayrıca bu araştırma göreceli küçük bir çalışma.

Yalnızca 160 kadının fikrine başvurulmuş olması kapsamı daraltıyor ve genelgeçerliği azaltıyor haliyle.

Klişe kapanışımızı da yapalım.

Önce sağlık.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
allfather

Bir arkadaş demiş etrafınızda fiziğiniz için vs toplanan insan samimi olmuyor diye. kesinlikle katılıyorum. Bana sürekli spor muhabbeti yapan bro lar veya kaslı diye etrafımda gezen kızlar lazım değil. Muhabbetleri de kafalarıda boş. Sırf bunun önüne geçmek için fazla fit giyim tercih etmem ki insanlar bazen soruyor "göstermeyeceksen vücudu niye yaptın" diye. Ben bol seviyorum kardeşim sanane. vücudumu ne yapacan sen laflarıma bilgime ve dediklerime odaklansana. Sporu başkası için değil kendin için yapacaksın.

birinci-tekil-birey

Açıkçası doğru. Seneler önce faal spor ile uğraşırken bizzat yaşamışlığım var. Ancak konuyu sağlık boyutuna taşımak isterim. Genç adamlar, mutlaka bir spor ile uğraşın. Spor derken salonda ağırlık kaldırma vs değil. Herhangi bir spor. İleride faydasını göreceksiniz. 47 yi bitirdim geçen kasımda, halen spor yapmaya çalışıyorum.

magicbella

Ruh güzelliği önemlidir tabi gelgelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz dimi ama

ayca-ozden

Fotoğraf üzerinden değerlendirirseniz herhalde onu seçerler. Masaya oturtup ikisiyle de sohbet et deseler iş değişir. İstediği kadar kaslı veya zayıf veya şişman olsun; espritüel, kültürlü, kibar olan her daim 3-0 önde.

sinanvaran

Sorun burada işte kaslı veya yakışıklı olmayan bir insan hoşlandığı kızla masaya oturacak cesareti bulamıyor normal konuşamıyorda o yüzden size yavşayan insanları tanıyorsunuz şimdi kendini kandırmak varya sizin yaptığınızda o ilk görüşte tipinden etkilenmediyseniz sizde yakın durmuyorsunuz kesin bir gerçek bu haksız bulmuyorum bu konuda fazla sizi ama dediğinizle örtüşün lütfen. Kaslı havalı gördüğünüz bir insandan zevk alıyorsunuz doğal olarak. Sohbet ederkende ne dese yapsa kabul görüyorsunuz. Türk kızlarının çok azı gidip erkekle konuşur diğerleri her adımı erkekten bekler işte içine kapanık insanda bunu yapamaz bir zamanlar öyle olan birisi olarak söylüyorum bunu kaprislerinizden kurtulun kendinizi bulunmaz hint kumaşı sanmayın sandırtmayın o kültürlü kibar iyi zayıf yada şişman insanlara. Nadiren aynı masaya oturupta senin dediğin gibi olan oluyor sadece.

zeynep-ozdemir45

Yalnız kapanış iyiydi :D :D

Görüş Bildir