Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uzayla Alakalı Cevabı Olmayan 5 Soru

42PAYLAŞIM

1. Karanlık Madde Nasıl Bişey ?

Görünmez Olsa da Görülür Maddeler Üzerindeki Etkilerinden Dolayı Var Olduğu Düşünülen Ve Gözlemlenebilir Evrenin Yarısından Fazlasını Kapladığı Sanılan " Karanlık Madde " Hakkında Fazla Bir Bilgi Yoktur.

"Büyük Patlama" dan Önce Ne Vardı ?

Çoğu Bilim Adamına Göre Evren, Aşırı Yoğun Bir Noktada Gerçekleşen Büyük Bir Patlama Sonucu Oluşmuştur. Her Şeyin Başlangıcı Olduğuna İnanılan Bu Büyük Patlamadan Önce Neler Olduğu Büyük Bir Merak Konusu.

Kayıp Karşıt Maddeler Nerede ?

Büyük Patlamadan Sonra Aynı Miktarda "Madde" ve "Karşıt Madde" Oluşmuş Olması Gerekirken "Madde" Miktarı Çok Daha Fazladır. 1 mg'ının Üretimi 100 Milyar Dolardan Masraflı Olan "Karşıt Madde" Tüm Gizemini Korumakta.

Evrende Yalnız Mıyız ?

Radyo Teleskoplar 1977 Yılından Beri Uzayda Dünya Dışı Bir Hayat Aramaktalar. Sadece Samanyolu'nda Bile Milyonlarca Gezegenin Yaşama Elverişli Olabileceği Tahmin Edilmektedir. Fakat Henüz Herhangi Bir Uzaylı Yaşantısına Rastlanılamadı.

Matematik Evrenin Bir Özelliği Midir ?

Evren Matematiksel Olarak Kusursuzca Anlaşılabilir Bir Yapıdadır. İnsanoğlu Tarih Boyunca Çevresindeki Olayları Matematikle Anlamış Ve Pratik Kullanımda Matematikten Yararlanmıştır. Çoğu Matematikçi, Matematiğin Evrenin Bir Özelliği Olduğunu Düşünür. Ve Yeni Matematik Konseptlerinin Doğada Keşfedilmeyi Bekleyen Yeni Hayvan Türleri Gibi Olduğunu Belirtir. Buna Karşın Matematiğin İnsan İcadı Olduğunu Savunan İnsanlar da Vardır. Ünlü Bilim Adamı Galileo ise "Matematik, Tanrı'nın Evreni Yazdığı Dildir." Demiştir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bedirhanagac

takıntım var :D

lenfosit

Neden her kelimenin baş harfi büyükkkkkkkkkk :@

Görüş Bildir