Ünlü Şarkıcı Billie Eilish İlk Kez Dar Kıyafetlerle Görüntülendi, Acımasız Eleştirilerin Gecikmemesi Sevenlerini Kızdırdı

122PAYLAŞIM

Kadın bedeni üzerinden yapılan bu saçma eleştirilerin sonu ne zaman gelecek?

Billie Eilish, son dönemin en ünlü isimlerinden biri.

Onu popüler yapan hem şarkılarının, hem de duruşunun özgün ve benzersiz olması. Birbirinin tıpatıp aynısı isimlerle dolu olan müzik dünyasına kesinlikle farklı bir soluk getirdi. Henüz 18 yaşında olmasına rağmen büyük başarılar kazanan yıldız, yaşından çok daha olgun bir duruşa sahip.

Şarkıcı, aynı zamanda kendi jenerasyonundan çok daha farklı bir moda anlayışına sahip.

Asla dar ve seksi kıyafetler giymeyen, giyim tarzı kendine özgü olan şarkıcı; bu imajı sebebiyle hem hayranlarına örnek oluyor, hem de neden sürekli böyle giyindiği yönünde eleştiri alıyor.

Kendisi daha önceden neden sürekli bol giyindiğiyle ilgili açıklama yapmıştı.

Kimsenin vücudunu cinsel objeye çevirmesini, bedeni hakkında ileri geri konuşmasını istemediği için böyle bir tarz benimsediğini söylemişti.

Bugüne dek hiç vücut hatlarını belli eden bir kıyafetle görünmeyen Billie Eilish'in geçtiğimiz gün habersiz çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada yayıldı.

Sokakta yürürken çekilmiş bu fotoğraflarda herhangi bir tuhaflık olmamasına rağmen, sosyal medya kullanıcıları hemen eleştiri yağmuruna tutmaktan geri durmadı.

Gayet normal bir fiziği olmasına rağmen insanlar demediklerini bırakmadı.

Kilolu olduğunu ima ederek "dombilie" yazan mı dersiniz, ten rengini güneş görmemesine bağlayarak beğenmeyenler mi... Tam da şarkıcının aylar öncesinde söylediği gibi oldu ve insanlar vücudunu yargılamaya başladı.

İnsanlar şarkıcının 13 yaşındayken kalçasından sakatlandığı için çok sevdiği dansı bırakmak zorunda kaldığını ve bu yüzden uzun bir depresyon dönemine girdiğini de hesaba katmıyor.

Depresyon, kilo sorunlarına yol açabilen bir hastalık ve Billie Eilish bununla en zorlu şekilde savaştı. Öte yandan vücudunda herhangi bir sağlıksızlık, aşırılık da yokken insanların bu kadar üstüne gelmesi sevenlerini kızdırdı.

"Porno ve sosyal medya erkeklere Billie Eilish'in vücudu gibi vücutların şişman olduğunu ve mükemmel olmadığını öğretti."

Tüm bu olanlardan sonra Billie Eilish de Instagram^'dan ondan görmeye alışkın olmadığımız bir pozla sanki eleştirilere cevap verdi.

Bakalım kadın bedenine yönelik bu saçma sapan eleştirilerin bir sonu gelecek mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cerrahpasalihalit

kocaman<3

the-wizard

Tuvalet terliği giymiş, şu paçavralar sırf marka diye kaç para veriyorlar ya aq bunlara koymaz da bok gibi terlik.

pakize-karakutuk

Yorumda 'kilolu değil', 'gayet normal' diyenlerin %99'unun benzer fiziğe sahip olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlıyamam. Fotoğraftaki kadının neresi normal? Bana normal olan bir yerini gösterin. Bacakları mı? zayıf. Kolları ve karnı mı?Yağlı. Bir insan fiziğinin normal ( ne kilolu, ne zayıf) gözükebilmesi için boy-kilo endeksinin ortalarında yer alması gerekir. Kendinizi avutmaya çalışmayın. Tabi ki herkesin tercihi. Kimseyi dış görünüşünden yargılamamak gerekir. İsterse fit bir vücuda sahip olur, isterse yağlı bir vücuda. Saygısızlık yapanları boşverin onlar gereksiz insan topluluğu. Ama eleştirenlerin çoğunun böyle bir vücuda sahip olmanın sağlıksız olduğunu söylemeye çalıştığının farkına varın. Hiç bir sağlık sorunu olmasa bile en azından vücudunuza ağırlık ve çirkin görüntü oluşturur.

despresso

ee sen mi karar veriyosun normal'e? Kıskanç şey!

beyann

Açık olacağım bol giyinisi umarım dediği gibi kilolarını saklama yolu değilde gerçekten sesiyle daha fazla öne çıkma durumudur aksi taktirde samimi olmaz Ve kilosuna gelirsek evet kilolu ama dalga geçmeleride kötü olmuş kızın yağ miktarı baya fazla ama psikolojik baskı yapıp gizlice resmini çekmenizde bir o kadar yanlış bu arada yağ miktarı dedim ama bacağa doğru bu miktar azalmış biraz tuaf buldum

beyann

Bu arada kilo almış gibi geldi daha önce bol giysede zayıf duruyordu bilemedim

Görüş Bildir