Üniversiteden Çıkıp İş Hayatına Atıldığınızda Başınıza Gelecek 10 Şey

2.6bPAYLAŞIM

1. Derslerde öğrendiğiniz şeylerin işin yarısı olduğunu, diğer yarısını derslerde tanıştığınız insanların oluşturduğunu fark edeceksiniz.

Derste uyuklayacağıma çevre yapsaydım şimdiye büyük adamdım!

2. “NETWORK ÖNEMLİ” sloganını ağzınızdan düşürmeyeceksiniz.

NETWÖÖRK SEN BİZİM HER ŞEYİMİZSİN!

3. Eğer üniversitenizde bol bol uluslararası öğrenci varsa, yabancı dilinizi geliştirmenizi sağladıkları için onlara sık sık minetkar kalacaksınız.

Beni siz yarattınız 😇

4. Sektörün önemli isimlerinden ders alma imkanı yakaladıysanız, maça zaten 5-0 önde başlayacaksınız.

Daha sektöre girmeden halay çekmeye başlayabilirsiniz!

5. Üniversiteniz size staj imkanı sağladıysa, iş hayatına yumuşak bir geçiş yapacaksınız.

STAJ CANDIR!

6. Üniversitenizin elinizin altındaki süpersonik kütüphanesini çok arayacaksınız!

Dünya parmaklarımın ucunda derken bahsettiğim şey internet değildi; üniversite kütüphanemdi!

7. Daha öğrenciyken mesleğinizi prova etme şansı bulduysanız, bunun avantajını hep yaşayacaksınız.

İlk davama sanal mahkemede çıktım ben yaa 😎

8. İlk iş başvurunuzu üniversitenizin kariyer planlama merkezinin elinden çıkan bir CV ile yaparsanız; işe alınacaksınız!

İşte o an çok havalısınız. 😎

9. Üniversitede burs kapmayı başardıysanız, daha mezun olduğunuz anda hemen işe giremeseniz de babanızın gurur kaynağısınız.

Nitekim sizin sloganınız babam sağolsun değil, üniversitem sağolsun!

10. Ticaretle eğitimi birleştiren bir üniversiteden mezunsanız, ticari zekanızla çok canlar yakacaksınız!

Sözün bittiği yerdeyiz :)

İstanbul Ticaret Üniversitesi, iş dünyasının üniversitesi!

İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerini iş hayatına en iyi şekilde hazırlayan ayrıcalıklar sunuyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
destanyazan

Üniversiteler sizi iş hayatına hazırlamaz. Özellikle Türkiye 'deki üniversiteler sadece teori ağırlıklı olup, pratikte sıfıra yakındır. Türkiye 'nin en iyi üniversitelerinden mezun kişilerin işe başladığında, gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kaldığına çok şahit oldum.

didnt-you-get-the-memo

"minnettar"dır o minetkar olsa duramazsın

harley-quinn

Doğrudur dana önümde 4 5 sene var. Bu sene hazırlanam bakalım istediğim meslek için iyi üniversiteler tutacak mı. Babamın mesleğini yapmak istemiyorum zamanında çok çektirmedi bana köpekmişim gibi davrandı.Ticaret mesleği bence zordur şu yüzden zordur dini islam olan bir insan ticarete girmemeli çünkü haksız kazanç eninde sonunda sizi bulur. Bunu niye yazdım derseniz yazasım geldi :D

duz_hatun

Ee senin bu dediğinden "benim dediğimi yapın yaptığımı yapmayın" anlamı çıkmıyor mu şimdi? Hz. Muhammed kendisi ticaretle uğraşmıyor muydu eş durumundan hani? Ama müslüman olan ticaretle uğraşmasın. Hımm... peki.

harley-quinn

Benim dediğimden, yazdığın "benim dediğimi yapın yaptığımı yapmayın" anlamı çıkmıyor. Hz.Muhammed'in yaşadığı çağda haksız kazanç vb. olaylar çok olmuyabilirdi, ama şuan bulunduğumuz çağ ve ilerisi ticareti daha çok mal mülk sahibi olmak için haksız kazanç yapar. Ha sen dersin ben helal kazanan ile iş yaparım ve fazlasında gözüm yok dersen, kendin üretip kendin satıcaksın bununda kazandıracağı para geçimini karşılar ama takii bir yere kadar. Eninde sonunda seni bulacak o haram. Belki ülkenden belki yaptığın alışverişten. Ama ticaret hariç bir meslek yaptığında seni bulmaz, bulsa bile buna karşı çıkıp kurtulursun. Bunu uzun uzun sana anlatamayacağım . Düşüncelerimi, fikirlerimi çok iyi bir şekilde aktaramam sana. Ancak yaşadığın zaman öğrenirsin ya da yaşamış kişilerden bilgilenerek öğrenirsin.

udo

Ben hastayım bu sitenin üniversite listlerine zaten yazanların hepsi harvard genç girişimciler klubünden herhalde ''kariyer planlama merkezi'' neymiş ya kaç üniversiteli bırakın böle bir birimin varlığını bilmeyi, acaba adını duymuş.Hayatı amerikan dizelerinden öğrenen gençleri de seviyorum da kafalarına giremiyorum.

Görüş Bildir