Üniversite Sınavına Girmiş Olanların En Yakından Çektiği 12 Çile

5.8bPAYLAŞIM

Üniversite sınavına girenin halinden ancak üniversite sınavına giren anlar 😎

1. Sen sınava hazırlanırken üniversiteye senden önce başlamış arkadaşların eskisi kadar arayıp sormaz, memlekete ziyarete geldiklerinde seninle eskisi kadar sık görüşmezler.

Hmm kısacası "O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler" diyebilir miyiz?

2. Bütün bir yılını olimpiyatlara hazırlanan bir atlet edasıyla ev, okul ve etüt merkezi üçlüsü arasında deli gibi koşuşturarak geçirirsin.

Muhteşem üçlü!

3. Çalışmaktan yorulup biraz dinlenmek için televizyona baksan “İzle sen izle… Ben gircem nasıl olsa o sınava da!” sözlerinden asla kurtulamazsın.

Ben evlatlık mıyım?

4. Bu yoğun tempoda bir de gece geç saatlere kadar ders çalışmaktan sonunda şaşkına dönersin…

5. Ders çalışıyorsun zihnin açılsın diye annen sürekli odana yiyecek bir şeyler taşır, bunca derdin arasında bir de kilo sorunları başlar.

6. Sınav yaklaşırken annenler dualar eder, zihnin açılsın diye okunmuş pirinçlerle, dökülen kurşunlarla, bağlanan çaputlarla filan çeşitli şaman ayinleri düzenler.

Bunların işe yarayacağından eminiz değil mi? 😐

7. Şeklen ve ruhen kendini hazır hissetsen bile sınav vakti gelip çattığında asla tam olarak hazır olamazsın.

8. Geçmiş yıllarda çıkmış tüm soruları hatmetmiş olmana rağmen sınavda karşına öyle bir soru çıkar ki apışıp kalırsın.

9. Bütün bir sene boyunca tüm olasılıkları en ince detayına kadar defalarca hesaplamışsındır. Ancak işler yine de bazen hiç beklemediğin şekilde gelişir.

10. Tam da "Oh bee rahatladım bundan sonrası deniz güneş kum!" diyecekken kafanda sana tatil yaptırmamaya and içmiş o soru belirir "Hangi üniversite?"

Dur bi deniz girseydim bari be 😒

11. Sonunda sınav sonuçları açıklandığında tercih için rehber hocana koşarsın. O bir şey der, ailen ve arkadaşların başka bir şeyler der, sen anca şaşkın şaşkın bakakalırsın.

Hanginizi dinleyeceğimi şaşırdım!

12. Veya 4 yıllık bir üniversiteyi kazanamadığın için sanki sınavı kazanamamış gibi hissedersin. Sana çok daha iyi bir gelecek sunacak 2 yıllık bölümleri bu yanılgıyla gözün görmeyebilir.

Tam sana uygun 2 yıllık üniversiteleri farkettiğinde hayat sana güzel olacaktır ^^

Gelişmekte olan sektörlerin önde gelen temsilcileriyle işbirliği içerisinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Kapadokya Meslek Yüksekokulu bu sayede mezunlarına sağlam bir gelecek sunmaya devam ediyor.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bugra-elmas2

Uçakla seyahat ederken sadece uçağın içinde değil, çıkış ve varış havalimanlarının her aşamasında da Kapadokya MYO mezunları ile karşılaşabilirsiniz. Kabin memuru olarak çalıştığı THY adına aynı zamanda seyahat yazıları yazan Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. Kabin memuru olarak çalıştığı THY’nin aynı zamanda yıllarca reklam yüzü olan Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. Görev yaptığı uçuş esnasında hamile bir yolcunun doğum yapmasına yardımcı olan veya kalp krizi geçiren bir yolcunun tekrar hayata döndürülmesini sağlayan Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. THY’de her yıl üstüste yılın personeli seçilen Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. Yolculuk ettiğiniz havayolu şirketlerine ait uçakların tüm bakım ve onarımlarını yapıp uçuşa elverişlilik onayı veren Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz.

bugra-elmas2

Gastronomi dünyasının Oscar’ı kabul edilen Bocuse D’or yarışmasında daha öğrenciyken Türkiye’yi temsil eden ve daha yirmili yaşların ortasına gelmemişken ünlü restoran zincirlerinin on yıllık sözleşme imzalatmaya çalıştığı Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. Sadece Türkiye’nin birçok yerinde değil, Miami, Florida veya Dubai’de lüks bir otelde veya fine dining bir restoranda yemek yerken şef aşçı olarak mutfak ekibini yöneten Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. Art arda en prestijli yarışları kazanan atların antrenörlüğünü yapan Kapadokya MYO mezunları ile de karşılaşabilirsiniz. Bir yeri gezerken yüzlerce, hatta binlerce yıllık tarihi sizin için anlaşılır kılan rehberiniz olarak da Kapadokya MYO mezunları ile karşılaşabilirsiniz. Hastalandığınızda sizi tedavi eden doktorların ekiplerinde de Kapadokya MYO mezunları ile karşılaşabilirsiniz.

bugra-elmas2

Ancak kendinizi daha iyi hissedecekseniz siz yine de iki yıllık bölümleri küçümsemeye ve işsiz kalma pahasına dört yıllık bölümleri tercih etmeye devam edebilirsiniz :)

omerfeee

hocam sen ciddi misin ya?

bugra-elmas2

Bu okuldan mezunlarının ne iş yaptığını bilmeden yorum yapanlar kadar ciddiyim en azında… İçerisinde bulunduğum havacılık ve gastronomi sektörü sayesinde bu okuldan mezun olmuş çok sayıda insan tanıyorum ne de olsa. Lafım Bilkent’te bilgisayar mühendisliği falan okuyacaklara değil tabii ki... Ancak atama bekleyen yüzbinlerce işsiz öğretmeninin arasına katılma veya vasat bir mühendislik bölümden mezun olup yıllarca asgari ücrete talim etme pahasına ille de dört yıllık olsun dayatmalarına da anlam veremiyorum…

pekala

Veya 4 yıllık bir üniversiteyi kazanamadığın için sanki sınavı kazanamamış gibi hissedersin. Sana çok daha iyi bir gelecek sunacak 2 yıllık bölümleri bu yanılgıyla gözün görmeyebilirLAN Bİ SİKTİR GİT ADAMLAR 4 YILI BIRAK 5 YIL OKUYUP İŞSİZ GEZİYORLAR 2 YILLIK MI GELECEK VADEDİYOR

ergin-tuna

Çok kurumsal bir kurum!. 😂

Görüş Bildir