Üniversite Sınavına Girmiş Olanların En Yakından Çektiği 12 Çile

-

Üniversite sınavına girenin halinden ancak üniversite sınavına giren anlar 😎

1. Sen sınava hazırlanırken üniversiteye senden önce başlamış arkadaşların eskisi kadar arayıp sormaz, memlekete ziyarete geldiklerinde seninle eskisi kadar sık görüşmezler.

Hmm kısacası "O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler" diyebilir miyiz?

2. Bütün bir yılını olimpiyatlara hazırlanan bir atlet edasıyla ev, okul ve etüt merkezi üçlüsü arasında deli gibi koşuşturarak geçirirsin.

Muhteşem üçlü!

3. Çalışmaktan yorulup biraz dinlenmek için televizyona baksan “İzle sen izle… Ben gircem nasıl olsa o sınava da!” sözlerinden asla kurtulamazsın.

Ben evlatlık mıyım?

4. Bu yoğun tempoda bir de gece geç saatlere kadar ders çalışmaktan sonunda şaşkına dönersin…

5. Ders çalışıyorsun zihnin açılsın diye annen sürekli odana yiyecek bir şeyler taşır, bunca derdin arasında bir de kilo sorunları başlar.

6. Sınav yaklaşırken annenler dualar eder, zihnin açılsın diye okunmuş pirinçlerle, dökülen kurşunlarla, bağlanan çaputlarla filan çeşitli şaman ayinleri düzenler.

Bunların işe yarayacağından eminiz değil mi? 😐

7. Şeklen ve ruhen kendini hazır hissetsen bile sınav vakti gelip çattığında asla tam olarak hazır olamazsın.

8. Geçmiş yıllarda çıkmış tüm soruları hatmetmiş olmana rağmen sınavda karşına öyle bir soru çıkar ki apışıp kalırsın.

9. Bütün bir sene boyunca tüm olasılıkları en ince detayına kadar defalarca hesaplamışsındır. Ancak işler yine de bazen hiç beklemediğin şekilde gelişir.

10. Tam da "Oh bee rahatladım bundan sonrası deniz güneş kum!" diyecekken kafanda sana tatil yaptırmamaya and içmiş o soru belirir "Hangi üniversite?"

Dur bi deniz girseydim bari be 😒

11. Sonunda sınav sonuçları açıklandığında tercih için rehber hocana koşarsın. O bir şey der, ailen ve arkadaşların başka bir şeyler der, sen anca şaşkın şaşkın bakakalırsın.

Hanginizi dinleyeceğimi şaşırdım!

12. Veya 4 yıllık bir üniversiteyi kazanamadığın için sanki sınavı kazanamamış gibi hissedersin. Sana çok daha iyi bir gelecek sunacak 2 yıllık bölümleri bu yanılgıyla gözün görmeyebilir.

Tam sana uygun 2 yıllık üniversiteleri farkettiğinde hayat sana güzel olacaktır ^^

Gelişmekte olan sektörlerin önde gelen temsilcileriyle işbirliği içerisinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Kapadokya Meslek Yüksekokulu bu sayede mezunlarına sağlam bir gelecek sunmaya devam ediyor.

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fake-hatun

Veya 4 yıllık bir üniversiteyi kazanamadığın için sanki sınavı kazanamamış gibi hissedersin. Sana çok daha iyi bir gelecek sunacak 2 yıllık bölümleri bu yanılgıyla gözün görmeyebilirLAN Bİ SİKTİR GİT ADAMLAR 4 YILI BIRAK 5 YIL OKUYUP İŞSİZ GEZİYORLAR 2 YILLIK MI GELECEK VADEDİYOR

ergin-tuna

Çok kurumsal bir kurum!. 😂

pocchini

ÇOK DAHA İYİ BİR GELECEK SUNACAK 2 YILLIK BÖLÜMLER Mİ?! AHUAHU YOK ÖYLE BİŞEY ARKADAŞIM BOŞUNA UMUTLANMAYIN, GEÇİNİZ.

adamin-ikisi

Hani reklam da hiç belli olmuyo..

fake-hatun

AYNEN..ZORLAMA BİR İÇERİK OLMUŞ AYRICA

Başlıklar

Tercihtatilyiyecek
Görüş Bildir