Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üç Kardeşine Cinsel İstismardan 50 Yıl Hapis Verilmişti: 'Delil Yetersizliği'nden Beraat Etti

218PAYLAŞIM

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde, 1999 doğumlu üçüz kardeşlerin, abileri tarafından yıllarca cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. Okuldaki rehberlik servisince dağıtılan "Bana Kendini Anlat" anketinde “Size abimin bana ne yaptığını söyleyeceğim ama lütfen kimseye söylemeyin” yazan E.G.A., abisi E.A.'nın kendisine ve kardeşlerine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen suç duyurusunun ardından abi E.A., ilk olarak 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak verilen karar, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 17. Ceza Dairesi’nde bozuldu ve 'yeterli delil bulunmadığı' gerekçesiyle sanığın beraatine karar verildi.

Rehberlik servisince dağıtılan anketle cinsel saldırıya ortaya çıktı.

2017 yılında, okula geç başlamasından dolayı 18 yaşında olan E.G.A., rehberlik servisi tarafından dağıtılan ankete, "“Ben evde abimle kaldığımda korkuyorum. Size abimin bana ne yaptığını söyleyeceğim, ama lütfen kimseye söylemeyin” cümlelerini yazdı. E.G.A'nın bu cümleleri yazmasıyla abi E.A.'nın sistematik olarak cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Diğer kardeşlerine de küçük yaştan itibaren şiddet uyguladığı ve cinsel istismarda bulunduğu öğrenildi.

Hürriyet'ten Ece Emre'nin özel haberine göre, öğretmenleri tarafından yapılan suç duyurusu ardından E.A. hakkında soruşturma başlatıldı.

14 Kasım 2017 tarihinde Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında E.A.'nın yalnızca E.G.A'ya değil, diğer kardeşlerine de küçük yaşlardan itibaren cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. 

Ayrıca E.A.'nın kız arkadaşı M.T.'ye de cinsel istismarda bulunduğu ve şiddet uyguladığı belirtildi.

Sanık E.A. savcılıkta alınan ifadesinde suçlamaları kabul etti.

“Abim bana ilk kez 3. sınıfta döverek tecavüz etti. Bu saldırıları 8. sınıfın sonuna kadar devam etti."

Soruşturma kapsamında kardeşlerin kan dondurucu ifadeleri de ortaya çıktı. Kardeşlerden Y.A. verdiği ifadesinde,  “Abim bana ilk kez 3. sınıfta döverek tecavüz etti. Bu saldırıları 8. sınıfın sonuna kadar devam etti. Saldırıların bittiği güne kadar neredeyse her gün bana tecavüz etti. Çok korkuyordum. O yüzden kimseye anlatamadım. Ölmek istiyorum. Anneme ve babama hiç anlatmadım. Çünkü abime çok güveniyorlardı. İntihar etmek istedim” dedi.

2000 doğumlu M.T. de E.A.'nın kendisiyle zorla birlikte olduğunu şu sözlerle anlattı: "Zorla birlikte oldu. Çok ağladım. Sürekli beni aileme söylemekle tehdit ediyordu. Kardeşlerine tecavüz ettiğini bana anlattı.”

E.A., savcılıkta verdiği ifadeyi baskı altında verdiğini ve istismarda bulunmadığını belirtti.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanık E.A. ile mağdureler savcılıkta verdikleri ifadeleri değiştirdi. 

Sanık E.A.ise, savcılıkta verdiği ifadeyi baskı altında verdiğini ve istismarda bulunmadığını söyledi. 

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından hazırlanan raporda, mağdurelerin ruh sağlığının bozulduğu tespit edildi.

Delil yetersizliğinden beraatine karar verildi.

2009-2015 yılları arasında işlediği suçlardan dolayı mahkeme, E.A.'ya 50 yıl hapis cezası verdi. Tutuklu yargılanan E.A. hakkında verilen karar ise, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 17. Ceza Dairesi’nce bozuldu.  İstinaf mahkemesi, 'yeterli delil bulunmadığı' gerekçesiyle E.A.'nın beraatine karar verdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir