Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter'ı Çökerttikleri İçin Twitter'dan Davet Alan 2 Türk Öğrenci: Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant

 > 
31bPAYLAŞIM

Son günlerde Türkçe isimleri dünyada sıkça duyar olduk. Aziz Sancar'ın nobel ödülü, Mete Atatüre'ni fizik dalında başarısı, milli takımımızın Avrupa Ligi'ne çıkışı... Derken 2 Türk öğrencinin ismi, gündeme bomba gibi düştü.

Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, geçtiğimiz günlerde tüm dünyada tanınan 2 Türk öğrenci.

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri olan Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, Twitter’daki sistem açığını bularak tüm dünyada bir anda tanındılar.

Sorunun çözümünü raporlayarak Twitter’a yollayan öğrenciler, bu raporlama sayesinde en özel davetlerden birini kaptılar!

Twitter’ın bünyesinde bulunan Periscope’taki sistem açıklarını bulup çözüm geliştiren Berk ve Cihan, geliştirdikleri uygulamalarla Twitter’daki yazılımsal açıkları bulup raporladılar. Bu raporlar sayesinde ise Twitter'ın kurucusu tarafından özel bir davet aldılar.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey'in özel davetlisi olarak San Francisco’da düzenlenecek Twitter Flight etkinliğine katılacaklar.

Bu davet sayesinde, etkinlikte kendi uygulamalarını dünyaca ünlü firmalara tanıtma şansı yakalayan gençler, dünyanın önde giden yazılımcıları ile de tanışacaklar.

Batuhan, hazırladığı kişisel sitesinde kendisini bizlere şöyle tanıtmış.

Batuhan'ın kişisel sitesine şuradan, Cihan'ın kişisel sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Sitelerin içinde merakla gezerken öğreniyoruz ki, Cihan Nisan ayında düzenlenecek olan TEDx'e konuşmacı olarak davet edilmiş.

Daveti kişisel sitesinde şöyle duyurmuş: "Benimle tanışmış olanların bildiği üzere, eğitim sisteminin yanlışlığını savunmuş ve aykırı hareket etmişimdir. Bu doğrultuda kazandığım tecrübe ve başarıları anlatmam için #TEDx'e konuşmacı olarak davet edildim. Nisan ayında düzenlenecek konferansta görüşmek üzere."

Biraz sosyal medya araştırması yapınca da Cihan'ın Ağustos ayında San Francisco'ya yolculuk etmek isteyen kendilerine çok benzer başka bir ikilinin hikayesini Facebook üzerinden paylaştığını görüyoruz, şimdiyse onların hikayelerini paylaşıyoruz...

Apple'ın açığını bulan çifti anlatan Cihan, meğer benzer bir yolculuk için Batuhan ile açık avındaymış ☺☺☺

Bu süper ikiliyle bağlantıya geçtik ve onların gözünden de olanları dinlemek üzere dönüş bekliyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adsizimkardesvarmilan

gururumuzsunuz yoldaşlar yolunuz açık olsun

lakin

Yukarıdaki facebook yorumlarından biri aynen şöyle; Türkiye, artık eski Türkiye değil. (Eski Türkiye'de yaşayanlar, yorumumu okuduktan sonra, geçin gidin.) :) Şimdi bu arkadaş yeni Türkiye falan diye zırvalıyor ve bunu bir devlet başarısı ya da ülke stratejisi zannediyor, garip olan şu ki bahsettiği yeni Türkiye'nin aslında bu tip gençlerin herhangi bir benzer eylemlerinde evlerinden alınması, davalar üstüne davalarla uğraştırılması ve miting miting anlatılması konusunu işliyor yani siber bilişim çağının eşiğindeki bir ülke değil maalesef Türkiye ama bunun gibi vasıfsız ev kezbanları için yeni Türkiye, büyük güç, ak güç durumlarına taşınıp savunuluyor bunu da siktir et bir de utanmadan ne olduğunu bilmediği şeyleri eviriyor çeviriyor ve siyasi bir kimliğe büründürüp ölümüne gurur duyuyor.

lakin

---------devamı----------- Şunlardaki özgüvenin yarısı bizde olsa ne noktalarda olurduk kimbilir. ''Açık'' dediği şeyi götünün kenarı gözüküyor sanan ilkokul mezunu ama büyük resmi görebildiğini sanan adamlar/kadınlar ülkenin yönetim biçimini belirliyor, bu ve bunun gibi kendini geliştirmiş, okumuş gençleri ya da üst düzey eğitim almış muhalifleri ise mal, gerizekalı, ermeni, kürt, siyonist, döl ve benzeri salaksaçma ifadelerle yaftalayabiliyor. Hay senin de, basacağın pusulanın da amınakoyayım ben.

yazar_sair

Bizim ülkemiz niye bu insanlara sahip çıkmıyor arkadaş!

senemkayhankavrukkoca

tebrikler genşler^^ benim de isyerimde outlook'um overload oluyo sayılıyor mu ki acaba?

okidoki

valla helal olsun size.. :)

Görüş Bildir