Ülkede Kadın Olmanın Acıdan İbaret Olması ve Taciz Üzerine Tokat Gibi Bir Yazı

-

Türkiye'de kadın olmak, toplum baskısına göğüs germek belki de dünyanın en zor işi. Her gün aynı havayı soluduğumuz, selamlaşıp konuştuğumuz en yakınımızdaki insanların bile tacizle ve kadın olmanın zorluklarıyla ilgili sessiz çığlıkları var. İnsan olanı kahreden ama bir şekilde halı altına süpürülen, duymazdan gelinen bu acı gerçekleri Twitter'dan Earwen nickli bir kullanıcı uzun yazısıyla gözler önüne sermiş.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

37. 

38. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buo

Kahkaha ve kalp emojilerine tıklayan arkadaşlar; umarım bir gün benzer durumlarla yakınen karşılaşırsınız!!!

ecegece1

ses çıkarınca da bi şey olmuyor uğraşmayın. Ben bağırıp çağırsam da küfür de etsem yine orospu oluyorum yüz vermiş oluyorum hak etmiş oluyorum veya dönüp bakmıyorlar bile..

gokhan4851

Peki siz kadınlar, neden sessiz kalıyorsunuz? İş yerinde bir yönetici, iş arkadaşımı asansörde taciz ediyor. Taciz derken dudağından öpüyor, asansör 23.kattan girişe gelene kadarda sürüyor. Kız 19, adam 42! Kızı ağlayarak görünce soruyorum ne oldu diye? bir şey demiyor. Birkaç gün geçiyor, iş çıkışı bara gidiyoruz. Yaşım 26, bebek gibi bir kızla bardayım, alkol var, fırsat bu fırsat, alkollü ya kızdan öğreniyorum neden ağladığını. Asansöre ait o günün kamera kayıtlarını alıyorum. Gel şikayet edelim, önce patrona -ki muhafazakardır- sonra savcılığa. Kız gerek yok konu kapansın istiyorum demez mi? Ne yapacağımı şaşırdım. Uzun lafın kısası; kadınların biraz cesur olmaları gerekiyor. Size destek olan varsa, bu kişi bir erkek olup da size destek oluyorsa, yardım teklifini geri çevirmeyin. Çünkü bir erkek olarak biliyorum ki; içimizdeki bu pislikleri yine bizden başkası temizleyemez.

siirsever

en kötüsü "ben yaşasam bağırır çağırırdım nasıl sessiz kaldın sen?" diye eleştirip, sorguladığımız insanlarla aynı şeyleri yaşayıpta gıkını çıkartamamak sanırım. insanların kendi seçimi olmayan fiziksel özellikleri yüzünden böylesine yerden yere vurulması, kullanılması korkunç. o kız sırf erkeklerin dikkatini çekiyor fiziği diye kilo veriyor, sarıp sarmalayıp kendini saklamaya, gizlemeye çalışıyor kendi istediği için değil ama zorunda olduğu için olmadığı biri gibi görünüyor. hayat keşke dedem yaşasaydı diyip dedesi yaşındaki insan tarafından taciz edilmesi kadar gerçek ne yazık ki.

sema-takumi

yapanında göz yumanında ve daha nicesi çok enteresan yerlerini..........

Başlıklar

Twitter
Görüş Bildir