Twitter Alemini İkiye Bölen Tartışma: Temizlik İçin Gelen Yardımcınız Evinizde Bir Eşyayı Kırdığında Ne Yapıyorsunuz?

403PAYLAŞIM

Kaza sonuçta ama insanın için acımıyor değil...

Kaynak: https://twitter.com/bakistebuolmadi/

Her şey Twitter'dan bakiştebuolmadı'nın bu paylaşımıyla başladı.

Yardıma gelen kadının pahalı bir marka olan elektrikli süpürgenin başlığını kırdığını nahif bir şekilde ifade ettiği paylaşımın ardından hem olumlu hem de olumsuz tepkiler yağdı.

Benzer deneyimleri yaşayanlar başına gelenleri,

twitter.com

Kendi temizlikçileriyle yaşadıklarını,

twitter.com

Kırılan eşyalarını,

twitter.com

Yaşadıkları duyguları,

twitter.com

Ve ilginç anları paylaştılar.

twitter.com

👇

twitter.com

Bazıları gerçekten de çok ilginç... 😂

twitter.com

Diğer yanda ise bu durumu farklı yönden değerlendirerek olumsuz tepki verenler vardı.

twitter.com

"Beğenmiyorsanız kendiniz yapın" diyen de oldu...

twitter.com

Bunun üstten bir bakış olduğunu söyleyen de...

twitter.com

👇

twitter.com

Daha sert değerlendirenler de vardı elbette...

twitter.com

👇

twitter.com

Bu konu tabii ki iki tarafın da niyetiyle ilgili ama siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Siz aynı durumu yaşasanız nasıl tepki verirsiniz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

Amk, eve yardıma gelen hanımefendilerin kırdığı şeyleri belirtmekle "solcu" olmanın ne alakası var? Gerizekalı mısınız..sol görüşlü olmak böyle bir şey mi. Ayrıca maddi yönden durumu müsait olanlar tabi ki temizlik konusunda birilerinden destek alacak ki, bu işle geçimini sağlayanlar da para kazanabilsin. "Temizliğini kendin yap" diye slogan mı olur? İşsiz mi kalsın temizlikle uğraşan kişiler..

Gizli Kullanıcı

Editör, takma isminden UTAN. Diliyorum ki bir gün temizliğe gitme ihtiyacı yaşarsın, diliyorum ki senin yaptığın içerikten beter saygısızlık yapsınlar sana. Alın teri ile evlatlarına, evine para kazanan insanlarla dalga geçecek kadar düştük artık.

erlik

1. bunca şikayeti etmeden önce o insanların sigortasını yaptınız mı ? 2. madem bu kadar dertlisiniz paraya kıyıp temizlik firmaları ile anlaşın.

pinar-sahin20

kadının dediği kötü bişi yokki dyson evet pahalı bir marka ama bişi dememiş elbette sinirleniirsin ama belli etmememiş gayet olması gerektiği gibi davranmış bunda eleştirilcek bişi yok bizimde sakarlıklarımız yok mu eve gelen yardımcıda insan sende insansın bu tarz durumlarda ihmal ölüme beyan vermiyosa sorun çıkarmanın anlamı yok

nevisahsinamunhasirkadin

Annem de ev temizliğine gidiyor tam 30 senedir, hala bir evi yok. 3 çocuk okuttu, okuttu derken, böyle kuru diplomalarla değil. İstediğimiz dil kurslarına yolladı, yurtdışına yolladı, üç kardeşiz, üçümüzde Ankara'nın öncü üniversitelerinden mezunuz. Annemin eğitimimize harcadığı parayla 4 daire alınırdı, ama o kendine daire almayı değil bizi eğitmeyi seçti. Aşağıda bir arkadaş yazmış, senden benden zenginler diye, öyle bir şey yok kardeş. Annem ilkokul mezunu ama, en az bir öğretmen kadar değer verir eğitime, eğitimciye... Bu yüzden annem gibi ev temizliğine giden kadınlara muazzam bir saygım var. İş ahlakı da çok yüksek bir kadındır annem, bir şeyi kırdıysa ya da zarar verdiyse gider ev sahibine söyler, yevmiyemden düş parasını yoksa çalışmam der. Annem bir şeyi kırsa ve onu ev sahibinden saklasa o gün vicdan azabından ölür. Yorumları okuyunca annem geldi aklıma ondan yazdım bunları. Kafa ütülediysem affola.

iskeser

Lütfen kendisine ellerinden öptüğümü ve tüm saygımı sunduğumu iletir misiniz. Umarım bir gün onun gibi değerli bir ebeveyn olabilirim.

nevisahsinamunhasirkadin

Umarım hepimiz annelerimiz gibi, onurlu ve merhametli birer ebeveyn oluruz. Saygı bizden efendim.

aysegul-pozam

gökyüzündekibalon, çok şahanesiniz; anneniz ve siz...<3 <3

nevisahsinamunhasirkadin

@Ayşegül hanım teşekkür ederim :)

ittihat15

@gokyuzudekibalon; hem eğitime önem veren, hem iş ahlakını önem veren, birde kul hakkına dikkat eden... Alevi farkı ;)

Görüş Bildir