Twitter Ahalisinin Büyük Tepkisini Çekmiş 15 Sıradışı Tweet

20bPAYLAŞIM

Twitter'da bazen öyle tweetler atılıyor ki büyük kavgalar çıkıyor, TTye yerleşiyor ve ülke gündemine yerleşiyor. Bazen herkes bu tweetlere tepki gösteriyor bazen bu tweetler toplumu ikiye bölüyor. İşte Twitter'da tepki almış 15 tweet..

1. Anne dediğin evde oturur, kariyer yapmaz diyen Cem Davran büyük tepki aldı.

2. Büyük kavgalara neden oldu bu tweet.

3. İkinci buluşma için mastercard şart!

4. Özgecan'ın katledildiği gün bu tweeti atan Nihat Doğan da tepkilerin odağı oldu.

5. Romanın hak ettiğinden daha fazla değer gördüğünü iddia eden bu twitter kullanıcısı Twitter'da tepkileri topladı.

Daha sonraki tweetlerinde roman sanat değildir dedi.

6. Mültecilere eşya muamelesi yapan bu sözler de büyük tepki aldı.

7. Hesabı neden erkek öder? Çünkü ben pahalı parfüm sıkıyorum. Bu tweet çok tartışıldı.

8. Nepal'de deprem ardından atılan bu tweet ''Yok artık'' dedirtmişti.

9. Dilenciler, işportacılar ve etraftaki çöp pislik... Ve ardından gelen twitter linci.

10. Bağdat Caddesi'nde meydana gelen tecavüz olayından sonra caddenin marka değerini dert edinen belediye başkanı da tepkileri üzerine çekti.

11. O kadar büyük tepkiler aldı ki bu tweet silmek zorunda kaldı.

12. Sivas Katliamı'nın yıldönümünde atılan bu tweet de büyük tepki aldı ve silindi.

13. IŞİD'in İstanbul'daki canlı bomba saldırılarından sonra gazeteci Cemil Barlas'ın attığı bu tweet

14. Yine Leman Sam ...

15. Rotterdam İslam Üniversitesi rektörü Ahmet Akgündüz'ün Yaşar Kemal'in arkasından attığı tweet

Bonus: Millet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeninin 10 Kasım'da attığı tweet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzafelan

Şu bonusta ki pezevenge birisi Atatürk'ün Türkiye'ye getirdiği dille yazdığını hatırlatsın.

trfurkanergun

Birisi de sana, Peygamber'in (S.A.V) getirdiği İslam'ı, Atatürk'ün yok edecek seviyeye getirdiğini yazsın. Kimse araştırmıyor, ama herkes en doğrusunu biliyor. Kimse düşünmüyor, ama herkes en iyisini biliyor.

hasan-solak

düzeltilecek bir durum yok arkadaş önce sen ATATÜRK ün bu ülke için yaptıklarını araştır sonra gel. kafadan dolma bilgilerle gelmeyin !

trfurkanergun

Ben zaten yaptıklarından şikayetçiyim kardeşim. (Halifeliği kaldırdı, 600 yıllık koca imparatorluğu bitirdi. Daha ne ?) Kafadan dolma bilgiler derken ? İlk okul derslerinde öğretilen bilgilerle burada Atatürk'ü savunan bir zihniyet mevcut. Yazık bu zihniyetlere.

beyzafelan

Canım, son padişah kaçınca Osmanlı devleti resmi olarak bitmişti. Şimdi çizgi filmini izlemeye devam edebilirsin.

trfurkanergun

Osmanlı'nın son padişahı Sultan Vahideddin Han 1 Kasım 1922'de Saltanatın Kaldırılması sebebiyle tahtından indirilmiş ve görevi bitmiştir. Saltanatın kaldırılmasının ardından 17 Kasım 1922'de sürgüne gönderilmiştir, ve ilk sürgün yeri Malta'dır. Ve son sürgün yeri olan San Remo'da 16 Mayıs 1926 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Dolayısıyla kaçma gibi bir durum, söz konusu dahi olamaz. İşte tüm bu bilgileri sadece araştırarak görebilirsiniz. (Kopyala-yapıştır değil, yazı tamamen bana aittir.)

hasan-solak

kardeşim şimdi 600 yıllık koca imparatorluğu ATATÜRK mü bitirdi bunu anlamayacak kadar cahilmisin yani. osmanlı imparatorluğu 1. dünya savaşanı kaybettiği için atatürk te çağreyi ankara hükümetini kurmakta buldu. eğer kurmasaydı istanbul hükümeti ingilizlerin elindeydi. bugün ülke daha mı iyi olacaktı.

trfurkanergun

"Bursa – 139 Yıl – (1326-1365), Edirne – 88 Yıl – (1365-1453), İstanbul – 470 Yıl – (1453-1923)" Bunlar, Osmanlı Devleti'nin değiştirilen hükümet-başkentleri. Yani, Ankara Hükümetini kurmak, Osmanlı'yı bitirmek için bir sebep değil. Peki sen şimdi bunu anlamayacak kadar cahil misin ?

beyzafelan

Sultan Vahdettin, İngilizlere izin vererek kendi padişahlığını kendisi bitirdi zaten. Atatürk'te Türkçülüğü savunan Vahdettinin yaveriydi. Ama anlaşılan İngiliz yada Yunan soyundan gelememek sana o kadar koymuş ki, gelmiş burada Atatürk düşmancılığı oynuyorsun. Atatürk gelmeden önce Osmanlı zaten bitmek üzereydi, kaybettikleri toprakları geri alabilmek, eski şaşasına geri dönebilmek için katıldıkları 1.Dünya Savaşını da kaybedince iyice çöktü. Dış borçlar, sınır problemleri, Ermeni Rum vs. problemleri derken Osmanlı bakmışsın ki İngilizlerin eline bakar olmuş. Bak ben asla Osmanlıyı inkar etmem, sonuç olarak Türklük tarihinde o da var. Ama sen Türk olamayacağına göre, Atatürk'ü inkar etmekte sonuna kadar haklısın. Sonuçta Araplar gibi yobazca yaşamak yerine laik bir ülkede herkes özgürlüğünü yaşıyor değil mi? Ve son olarak diyorum ki, Atatürk iyi ki o zamanlar bütün TÜRKÇÜLERİ toparlayıp Ankara'da bağımsız bir meclis kurmuş. Yoksa sen burada bunları nah yazardın.

trfurkanergun

"Milli Mücadelenin başarıya ulaşmasından sonra TBMM aldığı bir kararla 1 Kasım 1922’de saltanatı kaldırdı. Böylece Türk Tarihinin en uzun ömürlü devleti Osmanlı Devletinin 623 yıllık yaşantısı da resmen sona ermiş oldu." (Wikipedi:OsmanlıDevleti_69023). Buradaki 'TBMM aldığı bir kararla 1 Kasım 1922'de saltanatı kaldırdı.' bölümüne dikkat çekiyorum. Biraz aklın varsa gerisini kendin anlarsın. 80-90'lı dönemlerde de Türkiye bitmek üzereydi, Erdoğan geldiğinde yeni bir devlet kurdu mu ? Bitmek üzere olan Türkiye'yi bitirdi mi ? Zaten bitirse düşman olur muydunuz adama ? Tüm dünyanın başarısını konuştuğu adam, ülkesi tarafından linç ediliyor. Biraz geniş düşünün. Tartışmak için tartışmayın, öğrenmek için tartışın. Bir insan ölüyorsa, zehir vermezsin. Ayrıca Türk'lüğüme laf etmek, ne sana ne başkasına asla düşmez! |||| Araplar gibi yobazca yaşamak mı ? Müslüman gibi yaşamak ne zaman yobazlık olmuş ? Kimliğinde Müslüman yazan birinin Laikliği savunması bana ilginç geliyor. Gidin güncelleyin şu kimlikleri!

beyzafelan

Tamam evet resmi olarak TBMM Osmanlıyı bitirdi zaten. Ama işin içine Erdoğanı katıp burada gelip Atatürk düşmanlığı yapınca anladım ki ağır Atatürk düşmanı Osmanlı yancısısın. Laikliğe de karşısın. Aslında var ya siz vatan hainisiniz. Kurtuluş savaşı sırasında tüm TÜRK haklı destek vermiş mi? Vermiş. Türkiye Cumhuriyeti laik bir demokrasi ülkesi olarak kurulmuş mu? Kurulmuş. Kusura bakma ama sana ne bok yemek düşüyor. Eğer kimlik değiştirmesi gereken birisi varsa o da sensin. Rica ediyorum orada ki anlı şanlı TÜRKİYE CUMHURİYETİ yazısını kaldır, defol git İran'a ya da Arabistan'a... Çünkü ATATÜRK DÜŞMANI OLAN KİŞİLER TÜRK OLAMAZ! Sonuçta bu adam Türklük soyunu safkan devam ettiren en önemli kişiliklerden biriyken sanada RTE'nin bokunu yemek düşer.

trfurkanergun

İkinci kez söylüyorum. Ne Türk'lüğüme ne de Müslüman'lığıma kimse karışamaz. Fakat görüyorum ki, sana söylediğim "İslam yazısını kaldır"a takılmamışsın bile. Atatürk düşmancılığı yaptığımda Osmanlı yancısı olduğumun anlaşılması güzel. Evet, Osmanlı yancısıyım. Çünkü Osmanlı'da sizin gibi İslam düşmanlarına yer yoktu. Türk tarihinin en yüksek devri, Osmanlı'nın devridir. "Türk tarihinin" kısmına itiraz etmezsin diye düşünüyorum. Fakat, yukarıda Osmanlı yancısısın deyip, aşağıda Türk olamazsın sözü sence de tuhaf değil mi ? Ben ne kadar Atatürk'e düşmansam, sen de o kadar Osmanlı ve İslam düşmanısın. Fakat birimizin diğerinden farkı, durumunu kanıtlara düşürememesi. :)

beyzafelan

sana teker teker laf anlatmaya inan uğraşamam çünkü ben ne dersem diyeyim tersine gidiceksin. Osmanlıyı asla inkar edemem ben bir Türk'üm ve benim soyumda Osmanlı'da var. Ama sende Atatürk'ü ve Osmanlı da ki kötü zamanları kabullenmek zorundasın eğer ki tarih derslerinde uyumamışsan. Zaten uyuduğun yada en ufak bir tarih kitabı bile okumadığın çok belli. Okuduysan bile muhtemelen kaynağı olmayan şeyleri okudun. Gelelim islam işine, sen asla ama asla gerçek bir müslüman olamazsın çünkü açıkça belli ki "Göklerden gelen bir karar vardır." deyip kendini Peygamber eden şahısın yancılarından birisisin.

beyzafelan

Eğer birazcık beynin varsa al Şu Çılgın Türkler kitabını, oku, tabii eğer 500 sayfalık kitap okuyabilme kapasiten varsa. Bana İslam düşmanı demişsin, sanırım bende seninki gibi Işid zihniyeti olmadığı için bu sonuca vardın. Herkesin dini kendine buna karışma hakkını sana ne Allah, ne Kur'an ne de Peygamber Efendimiz vermiş. Şimdi ya kendi cahilliğinle boğul, yada kendi cahilliğinle boğul. Ha bu arada bir Kelime-i Şahadet getir çünkü bana dolaylı yoldan kafir diyerek dinden çıktın.

trfurkanergun

Birinci olarak, sana kafir ve ya başka bir şey demedim. Dinden çıkma durumu yok. Fakat, nasıl olur da kendine Müslüman diyebilen biri, bana karşı "Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum." (1926-27 | Andrew Mango 3.Baskı 532. Sayfa) sözlerini tarih kitaplarına yazdıran birini savunur ? Bunu da geçtim, şu sözleri de mevcut.. "Ahlaksız bir Arap'ın dini görüşlerinden oluşan İslam dini artık ölmüştür. Belki çöldeki göçebe kabilelere uygun olmuş olabilir, ama gelişmekte olan modern bir ülke için değil... Dine ihtiyaç duyan bir yönetici korkaktır. Hiç bir korkak, yönetici olmamalıdır.." (H.C. Armstrong, Grey Wolf, Mustafa Kemal, An Intimate Study of a Dictator, 1934, s.241) Bunları internette araştırabilirsin. Bu kısımdan sonra başka sözüm yoktur, istisnai durum harici her hangi bir cevap yazmayacağım. Cahil olan ben miyim, yoksa dinine ve Peygamber'ine hakaret ederek "Cahil bir Arap'ın dini" sözlerini kullanan insanı savunan aptallar mı ?

beyzafelan

Yok haşa, cahil değil direk vatan hainisin.

trfurkanergun

Eğer bu durumda ben vatan hainiysem sen din düşmanısın. Ne diyebilirim ? Sana ata dediğin insanın söylediklerini, resmi gazetede yayınlanan sözlerini açıklıyorum. Tepkiye bak. Geçmiş olsun.

beyzafelan

Evet sende o halde bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı olan Mustafa Kemal ATATÜRK'e nankörlük yaparak en iyi (!) müslüman oluyorsun. Sana da geçmiş olsun. Ve ayrıca son şey, azıcık tarih bilgin olmadığı için şunu belirtmek istedim. Atatürk dinin en saf inançla yaşanmasını istediği ve bunun kontrol edilmesini istediği için sadece din işleriyle ilgilenen Diyanet İşleri Bakanlığını kurdu. Ama pardon, Atatürk'ün inkilaplarını anlayabilmek için akıl ve yürek gerek.

trfurkanergun

Hayırlı akşamlar. Uzatmanın alemi yok.

egoistimben

yazılan şeylerin çoğu sağ görüşlü diye beyinsiz diyorsunuz. siz solcularda atatürkçüyüm diye dolaşan ama atatürkle alakası dahi olmayan, laikliği dinsiz olmakla karıştıran, batının ahlaksızlığını alıp bilimi sözlerde bırakan yobazlarsınız. kör sağcılardan farkınız yok.

meddah

birde bunları paylaşan insanlar aklı başında insanlar gibi rektör gazeteci ünlü falan olmus zeka seviyesi işte ülkede bu kadar

emre-coker

bu tweetlerin sahipleri gözümün önünde yansa kılımı kıpırdatman

odionedio

#7 ye ayrı bi gıcığım. öyle böyle değil çok gıcık kaptım bundan. açıklama bile yapmak istemiyorum.

Görüş Bildir